Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet 2021 Asgari Ücret

Fazlinho18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
529
593
93
Merhaba arkadaşlar;

Görüşmeler başladı, tabi bana göre 4000₺ bile yetmez ama ülkenin gerçekleri var bir de ne yazık ki.

Sizce asgari ücret ne kadar olmalı ve ne kadar olur ?

Benim şahsi görüşüm 2600-2650₺ civarı olacak maksimum.

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
her sene aynı senaryo yine enflasyonu düşük gösterecekler , bişey beklemiyorum 4000de olsa yine değeri kalmayacak bu yönetim devam ettiği sürece

serkandemir50

Bahtsız Piyade
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
3,524
2,504
113
enflasyon alım gücü düşük olduğu sürece asgarî ücret hiç yetmeyecektir asgari ücrete zam gelmeden daha herşey yine pahalandi asgari ücret zammı gelince fiyatlar yine artacak enazindan asgari ücreti açlık sınırının üstüne çıkarsalar keşke

Türk-İş Araştırmasına göre 2020 Ekim ayında dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2.482,28 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 8.085,62 TL oldu.

hypersonic

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
192
98
43
Verecekleri bu durumda max %10 o da zamlarla erir. Aman padişahın sarayından birşey eksik olmasın halktan kime ne?!

korhankaya48

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,997
1,058
113
Aynı kalsada olur yeterki yeni kazıklar eklenmesin herşeye..ama mümkün değil tabi bu şatafatla...

AllanSaintMaximin

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
15,591
5,759
113
O toplantıyı yapan arkadaşlara 1 ay asgari ücretle geçim belgeseli çektiricen aslında 1 ay bakalım nasıl geçiniyorlar

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
Bide cikipta biz asgari ucretliyi enflasyona ezdirmedik demeleri yok mu insanın sinir katsayısını maksimum seviyeye çıkartıyorlar bunların vercegi taş çatlasın 2600-2700 arası 300 veya 400 TL zam yaparlar bizden parayı en az 2 kat olarak cikartirlar her zamanki gibi bu yaptıkları zamcik boş yani

gokhanturan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
794
324
63
5000 olsa ne fark eder.sua asgari ucret ortalama 2100 tl iken pirincin kilosu mesela 20 tl ise asgari ucret 5000 olrsa pirinci 40 tl ye cikartirlar ve bi anlami kalmaz. Maas ile brlkte alinacaklarn parasi artacaksa hic bir sey fark etmeyecek. Bu yonetimden bi bok beklemeyon