Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

⭐️30 Ağustos Zafer Bayramı ⭐️

Xxmannn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
5,153
2,210
113
Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.

Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

20 Ekim 1927

agdekmn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
270
75
28
“Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır” Mustafa Kemal Atatürk.

Osmanlı kafasıyla bu ülkeyi ileriye taşımaya çalışanlar ancak ülkeyi bataklığa sürükler. Türkiye laik, çağdaş, demokratik bir zemin üzerine inşa edilmiştir.

Aylmz2302

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
698
145
43
ZAFER,
ZAFER BENİMDİR DİYEBİLENLERİNDİR...
KURTULUŞ SAVAŞININ KAHRAMANI ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE ŞANLI ORDUMUZUN BÜYÜK ZAFERİNİ ANDIĞIMIZ, 30AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN...!FB_IMG_1567119071688.jpg

sanameterio

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
3,904
3,192
113
arkadaşlar herkesin 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI kutlu olsun. başta gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI OLMAK ÜZERE TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM.
ayrica yanın bazı siteler bonus verebilir.kolaybet bence kesin verir her seferinde verdi gerçi ben yatırım yok ben alamıyorum ama. gencoda geçen 30 ağustosta vermişti lunada vermişti.

Piston

TELETABİ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,135
471
83
Vereni vermeyeni bilmem de. Kutlamayalara çok güzel şeyler hazırladım