Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

65 Yaşın Üstündekilere Sokağa Çıkma Yasağı Getirildi

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,029
63,972
113

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan 9 kişinin hayatını kaybetmesi sonrası İçişleri Bakanlığı 65 yaşın üstündekilere sokağa çıkma yasağı getirdi.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu gece yarısı saat 24.00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. Maddesi kapsamında sınırlandırılmıştır." ifadelerine yer verildi. Aynı açıklamada konu ile ilgili ayrıntılı bilgilendirmenin 19.30 yapılacağı belirtildi.

TÜRKİYE'DE KORONADAN ÖLEN 9 KİŞİ DE YAŞLI
Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen kişi sayısı 270 bine yaklaşırken, can kaybı da 11 bini geçti. Türkiye'de ise virüsten 9 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken vaka sayısı 670'e yükseldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ortak özelliğinin yaşlı ve direnci zayıf kimseler olduğunu vurgulayarak vatandaşlara dikkat olma çağrısında bulunmuştu.

ragnarlothbrok1234

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,543
1,371
113
Biz bittik bittik.herşey durdu . En az 5 6 ay daha pali olacak heryer. Valla kuru ekmege muhtac kalacaz

Scorfield

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
5,692
3,920
113
Allah yardımcımız olsun zor günler bizi bekliyor :(

fsned2003

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
750
239
43
41 yaşındayım ve kalp rahatsızlığım var ve 25 sene sigara içtim aç kalmaktan çok bu virüsü kapmaktan tırsıyorum hele o nefes darlığı aklıma geliyor dayamamam heralde

rfancx70

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
6,416
2,549
113
Çinlileri ocağımıza incir ağacı dikti parada bitiyor ne yicez ne içcez faturaları nasıl ödeyez bilmiyorum.

rfancx70

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
6,416
2,549
113
Ölü sayısı da 21 olmuş dün 9 kişiydi yarın 54 olur bu gidişle

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,029
63,972
113
Türkiye 'nin yüzde 75 aynı durumda bence

Arda34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
3,948
1,395
113
Benim anlamadigim tek nokta ýaşlilar ewde tamam millet seviniyor suan isten geldim benden yine yaşlilara gecme durumu yokmu olacaksa tam sekilde sokağa çikma yasagi olsun ki biseye yarasin

Xxmannn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
5,153
2,210
113
Bak vallahi 155 i ararım:))
Kürtajdı dayı karşıma çıkma yaktım çıranı :))

rfancx70

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
6,416
2,549
113
Benim anlamadigim tek nokta ýaşlilar ewde tamam millet seviniyor suan isten geldim benden yine yaşlilara gecme durumu yokmu olacaksa tam sekilde sokağa çikma yasagi olsun ki biseye yarasin
O kadar vergi veriyoruz zenginler fakirleşecek diye özel sektörde 3 bin 5 bin kişi aynı yerde çalışıp aynı yerde yemek yiyor zamanında o kadar parayı suriyelilere yamamasalardı bu durumda olmazdık bu haklısın çok mantıksız 65 yaş üstü böbrek hastası alım kah vs evde varken dışardan çalışıp hastalık taşıyan kişi yine bunlara bulaştırır b anlamı kalmıyor yasağın.

fsned2003

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
750
239
43
Ekonomik olarak herşey birbirine bağlı bir sektör kapanıca domino etkisi gibi bütün sektörleri etkiliyor işimiz zor Allah yardımcımız olsun

ragnarlothbrok1234

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,543
1,371
113
Ekonomiyide geçtim. Bu bir mutasyon geçirmiş viral enfeksiyon eğer birileri özellikle yapmadiysa ve gercekten ilaci daha bulunmadiysa ilk 10 yil icinde bulunursa şükredin. M.a.viral ilac kolay kolay bulunmaz . Örnek Aids

darbekentli

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
943
261
63
çin'deki hastaların %80'inden fazlası COVID-19'u ayakta atlatmıştır. Enteresan bir bilgi

darbekentli

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
943
261
63
Bu kadar karamsarlığa gerek yok bence. Her dk dünyada normal gripten bile olebiliyor insanlar. Korona sayısından bile fazladır. Önlemlere uyup yaşlılarımıza dikkatli bakalim.. hayat devam ediyor.