Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

72 Saat Sonra Enkazdan Çıkarılan Küçük Kıza "Su İster Misin?" Dediler! Yanıtı Ekipleri de Gülümsetti

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,519
64,304
113
1675940520536.png

Hatay'da deprem nedeniyle yıkılan bir apartmanın enkazından 72 saat sonra 4 kişi sağ çıkarıldı. 5 yaşındaki Hazal'ın ekiplerin "Su ister misin?" sorusuna,
"Yok. Daha muayene olmadım" sözleriyle yanıt vermesi izleyenleri gülümsetti.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde Hatay'da yıkılan bir apartmanın enkazından 72 saat sonra 4 kişi sağ çıkarıldı. Antakya ilçesi Odabaşı Mahallesi'nde yıkılan Sultanevler Sitesi'nde bir blokun enkazından gelen sesleri tespit eden İHH ve AFAD arama kurtarma ekipleri, çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı.

"DAHA MUAYENE OLMADIM"
Enkazda yapılan çalışma sonucu ilk depremden 72 saat sonra 5 yaşındaki Hazal ile annesi Betül Güner kurtarıldı. Küçük kız,
kendisini kurtaran ekiplerin su isteyip istemediği sorusuna, "Yok daha muayene olmadım." karşılığını verdi. Aynı enkazda bir baba ile kızına da ulaşıldı.

Enkazdan yaralı çıkarılan 4 kişi, hastanelerde tedavi altına alındı.

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,716
44,724
113
Dun bi tanesi cikdi 3 yasinda sanirim.cikardilar gayet saglikliydi guluyordu tozlanmis olan ustunu cirpiyordu aglatti beni 😔 8 gune kdr mucizeler gerceklesebilir normalde ama suan orda havalar cok soguk oldugu icin hipotermi bu sureyi cok kisaltir bu daha aci verici.aclik susuzluk havasizlk hareketsizlik alan darligi soguk hangi biri ile savasicak o bunye cok uzucu

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,897
5,663
113
mantıklı konuşmuş aslında burada uzun zaman geçtiği su ister misin diye sormuşlar yoksa iç kanama ihtimaline karşı su verilmez bu tarz travmatik durumlarda

lumberjack

Çikolata gibi tatlısın ver aşkına kıtlasın 🍫
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,666
3,871
113
Kızıl haçta milyonlarca dolar euro yardım toplamış umarım çalınmadan deprem zedelere ulaşır depreme dayanıklı planlı projeli sağlam binalar inşaa edilir bundan sonra bende deprem bölgesindeyim risk li yerlerde yani hala inşaat lar var bazı mahallelerde görüyorum incecik demir kullanıyorlar bunları hala bir denetleyen yok adamlar inşaata başlıyor bir ayda bitiriyor kabasını yenisine geçiyor gerisi dışarısını makyajlayıp satılık lüx daireler yazmaya kalıyor mezar bildiğin bunlar aynısı burda olsa Allah korusun burda da yıkılmadık bina kalmaz

Mustafa1987

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,424
540
113
4 gündür ağlamak tan gözlerim şişti 1 kızım car 3 yaşında tv de gördükçe çocukları kendi çocuğum gibi çok zoruma gitti çok zor Allah kardeşlerimize analarımız a babalarımız a yardım etsin

Alcade

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,758
475
83
Bir taneside yavrum diyorki
Nasılsın diye soruyorlar
“ iyiyim yarın okulum var gitmem lazım diyor”😞
Allah yar ve yardımcıları olsun

yelkovan982

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,434
424
83
Allah yardım etsin cümlesine , Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın ülkemize . Çok zor çok

Elli4

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,334
5,534
113
Gunler sonra enkazdan sag cikanlara seviniyoruz ama birde işin acı tarafı var...Gunlerce hareketsiz bir sekilde, aç, susuz, soğukta kurtarilmayi bekleyen ama gücü yetmeyip vefat eden ne çok insan oldu kimbilir. Allah mekanlarini Cennet eylesin. Yakinlarina sabirlar versin.

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,212
858
113
Kızıl haçta milyonlarca dolar euro yardım toplamış umarım çalınmadan deprem zedelere ulaşır depreme dayanıklı planlı projeli sağlam binalar inşaa edilir bundan sonra bende deprem bölgesindeyim risk li yerlerde yani hala inşaat lar var bazı mahallelerde görüyorum incecik demir kullanıyorlar bunları hala bir denetleyen yok adamlar inşaata başlıyor bir ayda bitiriyor kabasını yenisine geçiyor gerisi dışarısını makyajlayıp satılık lüx daireler yazmaya kalıyor mezar bildiğin bunlar aynısı burda olsa Allah korusun burda da yıkılmadık bina kalmaz
3 katlı AVM inşaatında gördüğüm demirlerle, apartmanlarda gördüğüm demirler arasında çılgın bir fark var. Birde üstü gri boyalı gibi demir kullananlar varken bazı yerlerde paslı gibi duran demirler var. Anlayan arkadaşlar uyandırsın :rolleyes: Niye bu farklar ?

Saulalvarez

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,805
6,928
113
3 katlı AVM inşaatında gördüğüm demirlerle, apartmanlarda gördüğüm demirler arasında çılgın bir fark var. Birde üstü gri boyalı gibi demir kullananlar varken bazı yerlerde paslı gibi duran demirler var. Anlayan arkadaşlar uyandırsın :rolleyes: Niye bu farklar ?
Gri gibi duran demir daha yeni fabrikadan çıkmış hiç islanmamis paslanmamis, yağmurda islandimi 1 haftada paslanir demirin rengi değil kalınlığı önemli

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,212
858
113
Gri gibi duran demir daha yeni fabrikadan çıkmış hiç islanmamis paslanmamis, yağmurda islandimi 1 haftada paslanir demirin rengi değil kalınlığı önemli
Sağol bilgi için peki paslanmış demirin kullanılmasının sakıncası yok mu, yoksa betonda fark etmiyor mu?

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,716
44,724
113
Suan cnnde 2 kisi birden cikartiliyor canli yayinda biri hatay biri malatya ama malatydadaki yarali