Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Ad Soyad Değiştirme - E-devlet

Doktorbey

🃏Tanınmış Üye🃏
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
3,068
1,808
113
İsminde gülünç ve ayıp manalar olanlar e-devlet aracılığıyla değiştirebilir arkadaşlar. ⚡

Ad soyad değişikliği işlemlerinde son tarih Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün son dakika açıklamasıyla netlik kazandı. Genel ahlaka uygun olmayan,gülünç olarak değerlendirilen, yazım ve imla hatası olan isim ve soyadların değişimi için son tarih duyuruldu. İşte e-Devlet ad soyad değişimi başvuru ekranı...

AD - SOYAD DEĞİŞİM İŞLEMLERİNDE SON TARİH NE ZAMAN?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ad ve soyadı değişikliği başvurularının 24 Aralık 2022'ye kadar e-devlet aracılığıyla da yapılabileceğini bildirdi.

ositerio123

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
969
733
93
vatandaşlık verilen suriyelilerin daha rahat isimlerini değiştirmesi için planlanmış (onlar için) muhteşem bir uygulama xd

MHKMHK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,751
5,122
113
Geçen ay kimliğimi kaybettim yenisi için başvuru yapmak için nüfüs müdürlüğüne gittim. Bakın size yeminediyorum 10 kişiden 8 i Suriyeli/Afgan.
çatır çatır Türk kimliği alıyorlar. Ben ırkçı birisi değilim onların hiçbirinde suç yok veya saldırmıyorum.
bu suç tamamen Hükümetin yanlış politikalarıdır.
seneler sonra ülke ilişkileri bozulduğunda mülteci politikası için Türkiye hükümetinin kaç milyar dolar rüşvet yediğini hep beraber göreceğiz

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,768
5,575
113
abartmıyorum 12 sene önce il göç idaresine işim düştü tüm boştu neredeyse tek tük özbekler ıraklılar vardı şimdi sadece suriyeli ve afganlara hizmet ediyor neredeyse

darkslide2

Trabzonspor ❤️💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,688
1,749
113
Bu konunun tek şartı isminizin telaffuzunun zor olması. Yani isminiz Arapca olacak ve telaffuzu sor olacak. Muhammad al nusri iken Ataberk Göktuğ olabilir ve seçim zamanında seçim listesinde o sınırdan geçen sıradan Afgan vatandaşı olarak dikkat cekmektense bir TC vatandaşı olarak listede yer almanız içindir 😉☺

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,174
44,445
113
Geçen ay kimliğimi kaybettim yenisi için başvuru yapmak için nüfüs müdürlüğüne gittim. Bakın size yeminediyorum 10 kişiden 8 i Suriyeli/Afgan.
çatır çatır Türk kimliği alıyorlar. Ben ırkçı birisi değilim onların hiçbirinde suç yok veya saldırmıyorum.
bu suç tamamen Hükümetin yanlış politikalarıdır.
seneler sonra ülke ilişkileri bozulduğunda mülteci politikası için Türkiye hükümetinin kaç milyar dolar rüşvet yediğini hep beraber göreceğiz
Bnde saginmacilara hic laf etmiyorum ama izlenen politika cok yanlis.cikar nedir kestiremiyorum ama vatandaslik verilmesi cok yanlis bu ulke bizim dedelerimizin kanlariyla kazanildi bizlerle ayni haklara sahip olmalari hic dogru deil

darkslide2

Trabzonspor ❤️💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,688
1,749
113
Bnde saginmacilara hic laf etmiyorum ama izlenen politika cok yanlis.cikar nedir kestiremiyorum ama vatandaslik verilmesi cok yanlis bu ulke bizim dedelerimizin kanlariyla kazanildi bizlerle ayni haklara sahip olmalari hic dogru deil
Keşke aynı haklara sahip olsak dost 😃 geçen Suriyeli bir göçmen vatandaşlık aldıktan sonra ülkesine dönme kararı aldı. Birde Türkiye'de yaşam cok zor diyor peze.enk 😅🤣

lockmoney

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,230
444
83
Kim istemez Babasının Koydu ismi ve soy adı ölene kadar sürdürmek abes bir durum yoksa gereksiz

Morpheus38

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,571
1,309
113
Suriyeli afgan vs demissinizde vatandaslik verilirken istediğiniz ismi alabiliyorsunuz zaten. Hatta zorunlu degil mi o kadar futbolcu niye adini degistirsin yoksa.

pirlo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,707
2,404
113
İsminde gülünç ve ayıp manalar olanlar e-devlet aracılığıyla değiştirebilir arkadaşlar. ⚡

Ad soyad değişikliği işlemlerinde son tarih Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün son dakika açıklamasıyla netlik kazandı. Genel ahlaka uygun olmayan,gülünç olarak değerlendirilen, yazım ve imla hatası olan isim ve soyadların değişimi için son tarih duyuruldu. İşte e-Devlet ad soyad değişimi başvuru ekranı...

AD - SOYAD DEĞİŞİM İŞLEMLERİNDE SON TARİH NE ZAMAN?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ad ve soyadı değişikliği başvurularının 24 Aralık 2022'ye kadar e-devlet aracılığıyla da yapılabileceğini bildirdi.