Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Almanya ve Bulgar Vatandaşlığı

Rahatsiz

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
203
134
43
Arkadaşlar başına gelen veya bilgisi olan varmı diye konuyu açıyorum.

Babam Bulgaristan göçmeni orda doğup büyümüş fakat buraya gelmişler vatandaşlık tekrardan alinabiliyormus babamın nüfus müdürlüğüne gidip oradan geldiğine dair belge falan istiyorlarmış. Net ve konuyu bilen birisi varmı? Yurt dışına turist vizesi ile çıkış yapmayı ve donmemeyi düşünmuyorum. İltica olayı falan yapmaya çalışacağım bir şekilde. Eğer Bulgar vatandaşlığı alabilirsem eğer vizesiz istediğim ülkeye geçs yapabiliyorum. LUTFEN İRKCİ YORUM YAPMAYIN...

JayJayOkocha

10Numara
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,536
14,743
113

Babam Bulgaristan göçmeni orda doğup büyümüş fakat buraya gelmişler vatandaşlık tekrardan alinabiliyormus babamın nüfus müdürlüğüne gidip oradan geldiğine dair belge falan istiyorlarmış. Net ve konuyu bilen birisi varmı? Yurt dışına turist vizesi ile çıkış yapmayı ve donmemeyi düşünmuyorum. İltica olayı falan yapmaya çalışacağım bir şekilde. Eğer Bulgar vatandaşlığı alabilirsem eğer vizesiz istediğim ülkeye geçs yapabiliyorum. LUTFEN İRKCİ YORUM YAPMAYIN...
Bulgar vatandasi isen 120 ulkeye vizesiz ve oturum izni almadan kalabiliosun.avrupa birliginde oldugu icin avantaji cok.benim net bildigim bu

JayJayOkocha

10Numara
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,536
14,743
113
Bursada ve istanbulda konsolosluk var once nufusdan gidip islem yapiosun sonra konsolosluga basvuru yapiosun

Rahatsiz

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
203
134
43
Bulgar vatandasi isen 120 ulkeye vizesiz ve oturum izni almadan kalabiliosun.avrupa birliginde oldugu icin avantaji cok.benim net bildigim bu
Ben vatandaşı değilim babam Bulgaristan/ruscuk doğumlu orda doğup büyümüş 89 Türkiye'ye gelmişler. Soyumuz orda olduğundan vatandaşlık alabileceğim söylendi bende bir hevestir zaten gitmeyi düşünüyorum 1 2 ay içinde de. Eğer olursa kanuni yollardan olmazsa artık bir delik bulup girmye calisicaz Almanya veya İsveç tarafina

JayJayOkocha

10Numara
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,536
14,743
113
Ben vatandaşı değilim babam Bulgaristan/ruscuk doğumlu orda doğup büyümüş 89 Türkiye'ye gelmişler. Soyumuz orda olduğundan vatandaşlık alabileceğim söylendi bende bir hevestir zaten gitmeyi düşünüyorum 1 2 ay içinde de. Eğer olursa kanuni yollardan olmazsa artık bir delik bulup girmye calisicaz Almanya veya İsveç tarafina
Farketmez baban da olsa basvur alabiliosun benden bu kadar

ismail22

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,396
1,254
113
Dost baban bulgar doğumluysaaaa evraklar çok fazla var vatandaş olabilmen için ben bulgardayim eşim bulgar vatandaşı 2 yıl oldu bgdeyim daha var 2 3 sene vatandaş olmama hiç kolay isler değil dost her yıl bulgar kartı yaptırıyorum 400 leva veripte umarım araştırır başarılar olursun kendini kurtarırsın dost ben zamanı bekliyorum okadar basıp gidicez başka ülkeye

1907eee

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,112
319
83
Vay be birzamanlar bulgarlarin yivasiydi TÜRKİYE ne hale geldik arkadaş şimdi parali araplarin yuvasi oldu aslinda bende isvece gitmeyi cok istiyorum sarisin hatunlar yuvasi turkiyede kari kalmadi bana

ismail22

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,396
1,254
113
Vay be birzamanlar bulgarlarin yivasiydi TÜRKİYE ne hale geldik arkadaş şimdi parali araplarin yuvasi oldu aslinda bende isvece gitmeyi cok istiyorum sarisin hatunlar yuvasi turkiyede kari kalmadi bana
Turkiyede karı değil hayat kalmadı yaşam kalmadı nefes alamıyor insanlar psikolojileri bozuldu ben bulgara geldim yaş standardına kavuştum amk kıçı kırık bulgar yani başka ülkelere gitsem kimbilir nasıl hayat standardı var düşünemiyorum oralarda gidicem kısmet olursa azim azim azim

kturgay

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
916
264
63

benim bildiğim alabiliyorsun bir tanıdığım almıştı bulgar vatandaşlıkligi aldinmi zaten avrupa vatandaşı oluyorsun