Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Askerlik Hakkında

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Beyler benim yaştan dolayı Aralık 31 de tecilim dolmuştu. Sağlık muayenesine girdim. Bugün açıklanan sonuçlarda 29/04/2020 ye kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur vs yaziyor. Ben sezonu boş geçmek istemiyorum. Malum tturizm Nisan ayında başlıyor Kasım ayında bitiyor. Şimdi Kasım ayına kadar herhangi bir şekilde askerliği erteletmek için ne yapmalıyım? Bilen varsa yardımcı olur mu

ragnarlothbrok1234

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,543
1,371
113
Hic gitme kacak gez kasima kadar . Ben 5 yil gezdm ne ceza ne baska bisey hic sknti olmaz kasimdada gidersin

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Beyler benim yaştan dolayı Aralık 31 de tecilim dolmuştu. Sağlık muayenesine girdim. Bugün açıklanan sonuçlarda 29/04/2020 ye kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur vs yaziyor. Ben sezonu boş geçmek istemiyorum. Malum tturizm Nisan ayında başlıyor Kasım ayında bitiyor. Şimdi Kasım ayına kadar herhangi bir şekilde askerliği erteletmek için ne yapmalıyım? Bilen varsa yardımcı olur mu
Kardesim keske muayaneye girmeseydin mecbur gidicen yada bi sekilde devlet hastanesinden rapor alip erteleme yaptirican 1 sene ama bahanesiz gitmezsen askeri ceza kanununa muhalefetten yargilanirsin ustune para cezasi yersin ben 5 sene once ayni sekilde yargilandim 22900 para cezasi 5 ay hapis verdi parayi odedim hapis cezasini erteledi hakim subat 20 sinde doluyor 5 sene o cezamda dusecek ve o surede askerde olmama ragmen mahkemeye ciktim

gs1905bb

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
151
59
28
Nisanın 29 una kadar gidip muayene olabilirsin diyo.. Şayet gitmemeyi düşünüyosan muayene kaçağı gorusunursun çalışacağım yer sigortalı ise boşa uğraşma hemen düşer sisteme nerde olduğun

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Muayaneni yaptirmamis olsan yoklama kacagi gorunurdun sadece 300-500 max ceza ile gecistirirdin ama sen askerlik yoklamani ve muayaneni yapmissin ben senelerce gitmedim gidemedim 30 yasinda askerlik yaptik:) hala ceremesini cekiyorum sana tavsiyem ya askerlik subesine gidip sevk al ordan hastaneye gidip 1 sene erteleme iste yahut elle tutulur bi sebep bildir yoksa olacaklari ustteki mesajda yazdim sana

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Kardesim keske muayaneye girmeseydin mecbur gidicen yada bi sekilde devlet hastanesinden rapor alip erteleme yaptirican 1 sene ama bahanesiz gitmezsen askeri ceza kanununa muhalefetten yargilanirsin ustune para cezasi yersin ben 5 sene once ayni sekilde yargilandim 22900 para cezasi 5 ay hapis verdi parayi odedim hapis cezasini erteledi hakim subat 20 sinde doluyor 5 sene o cezamda dusecek ve o surede askerde olmama ragmen mahkemeye ciktim
Sonuç askerliğini yaptı mı peki

gs1905bb

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
151
59
28
Cezaları çok yükselttiler çalışacağın paradan daha çok bi tanzim ödeyebilirsin

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Muayaneni yaptirmamis olsan yoklama kacagi gorunurdun sadece 300-500 max ceza ile gecistirirdin ama sen askerlik yoklamani ve muayaneni yapmissin ben senelerce gitmedim gidemedim 30 yasinda askerlik yaptik:) hala ceremesini cekiyorum sana tavsiyem ya askerlik subesine gidip sevk al ordan hastaneye gidip 1 sene erteleme iste yahut elle tutulur bi sebep bildir yoksa olacaklari ustteki mesajda yazdim sana
Elle tutulur bir sebeb ne olabilir sizlere sorduğum mevzu tam olarak bu iste

farozlu61

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,767
624
113
Benim arkadaşım 2 senedir kacak geziyor bu sene yatıracak bedelliyi gitcek 32 yaşında

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Beyler adam muayanesini yapmis islemi baslamis celbine muteakip tarih verilmis siz nasil bisey olmaz vs diyonuz ben 30 yasinda yaptim askerligimi ve askerken askeri ceza kanununa muhalefetten yargilandim diyorum aynisi basima geldi erteleme aldim 2 kez sonra subedeki islemi yapti tarih belirlendi ben gitmedim yine 1 sene daha sonrasi 22900ceza 5 ay hapis ( ertelendi)

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
Sağlık muayenesine girdiysen kaçma sıkıntı olur. Git askerlik şubesine ailevi sebeplerden dolayı tecil iste kısa süreli tecil alırsın birde yanlış bilmiyorsam bir kere sebepsiz tecil ettirebiliyorsun.

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Sağlık muayenesine girdiysen kaçma sıkıntı olur. Git askerlik şubesine ailevi sebeplerden dolayı tecil iste kısa süreli tecil alırsın birde yanlış bilmiyorsam bir kere sebepsiz tecil ettirebiliyorsun.
Eminmisin dostum. Ben 90 dogumluyum. Ailevi sebeplerden dolayı 6 ay erteleme alabiliomuyum

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Benim arkadaşım 2 senedir kacak geziyor bu sene yatıracak bedelliyi gitcek 32 yaşında
Kardesim suan ki sistemi bilmem ben basimdan geceni soyluyorum arkadasa sormus benzer durum oldugu icin basina yok yere is almasin normalde muayanesini yapmasa sadece yoklama kavagi gorunur tebligat imzalatilir bi bok olmaz derdim ama adam bildirmis askeriye de demis ki bu tarihte asker olucan simdi sebepsiz kacarsa is alir basina uygun olani sevk isteyip erteleme almasi bi sekilde birilerini sok devreye veya git doktora yalvar yakar biseyler yap erteleme icin heyete gerek duymuyolar doktor yaziyor 6 ay 1 sene ertelemeyi ama curuk vs durumunda heyet olur

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Beyler adam muayanesini yapmis islemi baslamis celbine muteakip tarih verilmis siz nasil bisey olmaz vs diyonuz ben 30 yasinda yaptim askerligimi ve askerken askeri ceza kanununa muhalefetten yargilandim diyorum aynisi basima geldi erteleme aldim 2 kez sonra subedeki islemi yapti tarih belirlendi ben gitmedim yine 1 sene daha sonrasi 22900ceza 5 ay hapis ( ertelendi)
Celp tarihim belli değil .nereye gideceğim vs belli degil

mozart44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,017
265
83
Bende bir yıl kaçak gezmiştim iki kere yunuslar çevirmişti toplam 125 lira ceza gelmişti muayene olduysan böyle bir lüxün bile yok geçmiş olsun

farozlu61

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,767
624
113
Celbine müteakip tarih verilmiş mi pardon o zaman benim arkadaş hiç şubeye gitmemişti kaçak gözüküyordu sağlık muanesi başlattı oda gidebilir raporu verdiler o raporu hala götürmedi yoklaması tamamlanmış gözükmüyor bu sene yatıracak bedrllisini iste