Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Daha Önce Alan Oldu Mu

Firat7535

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
899
591
93
Arkadaşlar merhaba dün öylesine Instagram'dan görüp yazdım. Yurtdışı iPhone cihazlarını satiyorlar. 5 bin pesinatli geri kalani 18 ay taksitli. Almayi düşündüm ama aklimda bazi soru isaretleri kaldi. Belki burdan bu şekilde alan vardir diye sorayim dedim. Bu şekilde satış yaptığını soyleyenler dolandırıcı mi .
Alirsam hat takmayi düşünmüyorum zaten ikinci telefon olarak fotoğraf filan cekiminde kullanirim
Screenshot_2024-01-25-14-56-40-276_com.whatsapp.jpgScreenshot_2024-01-25-14-56-44-530_com.whatsapp.jpg

KUMARBAZ1982

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,642
8,419
113
Arkadaşlar merhaba dün öylesine Instagram'dan görüp yazdım. Yurtdışı iPhone cihazlarını satiyorlar. 5 bin pesinatli geri kalani 18 ay taksitli. Almayi düşündüm ama aklimda bazi soru isaretleri kaldi. Belki burdan bu şekilde alan vardir diye sorayim dedim. Bu şekilde satış yaptığını soyleyenler dolandırıcı mi .
Alirsam hat takmayi düşünmüyorum zaten ikinci telefon olarak fotoğraf filan cekiminde kullanirim
Ekli dosyayı görüntüle 463672Ekli dosyayı görüntüle 463674
yüksek ihtimalle kapanır gerçek olsa bile ha tek foto için alınır mı alınmaz tabi

iceman0606

Umutsuz menfaatler için kumar oynanan günler...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,295
2,511
113
Adam ben dolandırıcıyım diye bağırıyor resmen ALMA!

kerem78

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
812
560
93
Daha parayi atmadim reis sadece taksit tutarı 2500 civarı beni zorlamayacak tutar ikinci telefon olarak kullanirim dedim ama öyle diyorsan hoc girmeyelim o topa
Dostum iphonelarda imei sorunu var iyi araştır. Android cihazlar gibi imei atıp kullanamıyorsun sıkıntıları var. Bunlara güvenme. Kendin yurtdışına çık al gel hem gezmiş olursun hem de android telefon alıp burda imei attırırsın.

iceman0606

Umutsuz menfaatler için kumar oynanan günler...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,295
2,511
113
Daha parayi atmadim reis sadece taksit tutarı 2500 civarı beni zorlamayacak tutar ikinci telefon olarak kullanirim dedim ama öyle diyorsan hoc girmeyelim o topa
Adam peşinatı alıp kaybolur alma telefonu boşver güzel bi profesyonel fotoğraf makinası al taksitle düzgün bi yerden bence reis

kerem78

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
812
560
93
kamera için bakıyorsan ikinci el temiz iphone 11 xs max xr 12 13 modellere bak bunlara para kaptırma 😂

Ferhatd

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
2,184
1,191
113
Senet yapmadan taksit yapıyoruz diyor çocuk kandırıyor galiba buna inanan dolandırılmayı hakediyor

Caffcaff

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,107
349
83
Reis böyle bir şey yapacakssn al bir otobüs bileti hem gezmiş olursun, git doğu bölgesinde her ilde satıyorlar elden al açılmamış kutu en azından patlıcan göndermezler

kerem78

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
812
560
93
Kral sadece kamera değil yani tabikide hat takmadan ikinci bir tel olarak kullanirdim ama vazgeçtim 5 bin cebimde kalsin en azından
kanka sana söyle söyleyeyim iphone 14 amerika satış mağazasında 700 dolar yani 21200 TL. Bu adam sana 21500 TLden 8 taksit vereceğim diyor. Adamın aldığı komisyon 300tl olması imkansız o kadar uğraşcak 8 taksite bölcek bi de yani zaten zarar eder. Banko dolandırıcı.

Caffcaff

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,107
349
83
Yurtdışı telefonlar Dolap Uygulamasında da satılıyor oradan bak istersen en azından güvenli olur, ürünü onaylamadan para karşıya geçmez

exkumarbaz

EXKUMARBAZ
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
208
107
43
Daha önce aldım bu numaraydı sanırım hocam 5 ay falan oldu 5k yolladım geri kalanı diğer ay verdim 11pro al alcaksan

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,763
9,910
113
Bizim burda illegal işlerle uğraşan arkadas geçen sene piyasanın yüzde 40 altında Apple serisini sattı kapanmama garantiside verdi ki henüz kapanmadı çoğu kişide aldı
Hatta telefon bayilerine ve bagzi arkadaşlara topluda satıp küçük bir piyasa bile oluşturdular
Satan arkadaş cihazları nereden bulduğunu nasıl aldığını söylemedi
Kontrol amaçlı telefoncularada gösterdik hiç bir foyasi i bulamadılar hatta aldığımız fiyatida soyledigimizde imkansız vs dediler
Velasim nedir ne değildir bulamadık
Sonucda satan arkadasin mal varlığına el koyuldu ve 4 aydirda yargilanmadan içerde savcının tutma hakkı varmış

Firat7535

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
899
591
93
Bizim burda illegal işlerle uğraşan arkadas geçen sene piyasanın yüzde 40 altında Apple serisini sattı kapanmama garantiside verdi ki henüz kapanmadı çoğu kişide aldı
Hatta telefon bayilerine ve bagzi arkadaşlara topluda satıp küçük bir piyasa bile oluşturdular
Satan arkadaş cihazları nereden bulduğunu nasıl aldığını söylemedi
Kontrol amaçlı telefoncularada gösterdik hiç bir foyasi i bulamadılar hatta aldığımız fiyatida soyledigimizde imkansız vs dediler
Velasim nedir ne değildir bulamadık
Sonucda satan arkadasin mal varlığına el koyuldu ve 4 aydirda yargilanmadan içerde savcının tutma hakkı varmış
O zaman bunlar çalıntı filan mi oluyor onlarini acaba elden cikariyorlar