Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İcra dosyası Hk.

qamarolu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
922
777
93
Beyler işi bilen kişiler sadece cevap verirse sevinirim bitane kredi kartından patladım icraya verilsin avukat arayıp bugün 2 ye kadar ödeme yapmadan eve icraya geleceklerini belirtiyor işleyiş nasıl?

marinpnn

Enişte enişte enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
8,596
4,927
113
Allah kolaylık versin

malibu963

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,095
327
83
Blöf yapıyor ticari alacaklar harici ev haczi kalktı diye biliyorum

nocomment

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,306
308
83
Avukatlık olmadan keske yapılandırsaydın. Eve falan gelmez kimse. Sigortalı maaşlı çalışan isen maaşına haciz gelir oda yoksa banka hesaplarına bloke gelir. Taksitlendirip ödeyeceksin eninde sonunda. Pek konuşulacak bir şeyi yok

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,780
10,384
113
Beyler işi bilen kişiler sadece cevap verirse sevinirim bitane kredi kartından patladım icraya verilsin avukat arayıp bugün 2 ye kadar ödeme yapmadan eve icraya geleceklerini belirtiyor işleyiş nasıl?
İcraya verildimi verilecekmi ve tutar nedir

Rogue

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,402
10,973
113
Ödemen için baskı yapıyor. Evine gelse bile bir şey alamaz eskisi gibi istisna olarak eşyalardan ikişer tane varsa birini alabilir ama çoğunlukla gelmiyorlar. Durumunun müsait olmadığını söyle ileri bir tarihte ödeyebileceğini falan söyle

eyalet32

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,438
1,342
113
İmkanı yok korkmana gerek yok benide aradı sürekli mesaj attı 3 yıl boyunca :)
Ne kadardı acaba borç ?
20k'dan altındaysa zaten gelemiyorda

habisrwy

...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,204
3,957
113
Avukatlık olmadan keske yapılandırsaydın. Eve falan gelmez kimse. Sigortalı maaşlı çalışan isen maaşına haciz gelir oda yoksa banka hesaplarına bloke gelir. Taksitlendirip ödeyeceksin eninde sonunda. Pek konuşulacak bir şeyi yok
gelmez mi? :D gelir gelir de birşey alamaz aileye rezil kepaze eder gider gelmez diyonuz bide

qamarolu

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
922
777
93
Aile bireylerini tek tek avukat aradı eve gelip eşyaları alacağız diye bunu yapmaları yasalmi abi?

hyalet22

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
269
76
28
uyap uygulamasına gir internetten ordan icra takibi başlatılmış mı bak bakayım ilk önce icra takibi başlayıp 1 hafta süre veriyorlar itiraz etmen için yoksa eve tebligat vs gelmeden böyle işlemlere başlayamazlar

laff99

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
205
67
28
öncelikle geçmiş olsun, kardeş avukatlara ters gitme süreç tamamen onların elinde fakat korkmada biraz şişiripte konuşacaklar ödemezseniz şöyle ödemezseniz böyle olur gibi ödeme gücün oluncada acele etme üstüne konan şişirilmiş tutarı silip teklifler gelecektir. evine haciz memuru ile avukatlar gelecek burada avukatı eve alma zorunluluğun yok sadece memuru kabul edebilirsin ve bundada sorun yok yani 2 televizyon iki bilgisayar falan olursa birini haczedebilir yada lüx eşya ve ödemediğin sürece avukat bu memurları gönderebiliyor.

MaximLestienne

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,589
6,632
113
kredi kartında işleyiş 90 gün içinde ödeme yapmazsan banka sana 7 gün süre tanır kanka orada da ödemez yapmazsan avukata düşersin. avukat bu süreçte parayı senden koparmak için bu tür kelime oyunları yapar. eve gelip bişeyler alma olayı kalktı zaten ama icra memurları gelebilir eve göz korkutmak için zaten önceden de senin üstüne faturası olmayan herhangi bişeyi alamıyorlardı şuan zaten alamıyorlar. icra memurlarının gelme sebebi senden taahüt alma yüzünden yani avukatla taksitlendirme yapmanı isteyecekler. taahüt verirsen her ay düzenli ödemen şart yoksa 1 ay geciktirsen direkt mahkemeye düşüyor ve hapis cezası var o yüzden taahüt vermemeye calış. sigortalı çalışan isen de maaşının 3de birine bloke koydurup oradan ödeme alabilirler en fazla.

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,891
5,658
113
kredi kartında işleyiş 90 gün içinde ödeme yapmazsan banka sana 7 gün süre tanır kanka orada da ödemez yapmazsan avukata düşersin. avukat bu süreçte parayı senden koparmak için bu tür kelime oyunları yapar. eve gelip bişeyler alma olayı kalktı zaten ama icra memurları gelebilir eve göz korkutmak için zaten önceden de senin üstüne faturası olmayan herhangi bişeyi alamıyorlardı şuan zaten alamıyorlar. icra memurlarının gelme sebebi senden taahüt alma yüzünden yani avukatla taksitlendirme yapmanı isteyecekler. taahüt verirsen her ay düzenli ödemen şart yoksa 1 ay geciktirsen direkt mahkemeye düşüyor ve hapis cezası var o yüzden taahüt vermemeye calış. sigortalı çalışan isen de maaşının 3de birine bloke koydurup oradan ödeme alabilirler en fazla.
bizim avukat hoca anlattıydı yıllar önce icra memuru bir eve hacze gitmiş o zamanlar rahat evden eşyaları alıyorlar memur hacize gittiği evdeki adama donunuza kadar alacaz demiş adam dellenip bıçaklayıp öldürmüş memuru mahkemede tahrik ve iyi hal indirimi alıp az bir cezayla yırtmış belki de bu tarz olaylar yüzünden azaldı ve kalktı evden eşyalar alma olayı

adanali011

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,545
499
83
Benim 383 bin icralık oldum benide arıyor gel dedim bir daha aramadı adreside bilmedim bir yere aldım gitse bile kimseyi bulamaz 😀 devlet memuruyum maaşıma icra gelecek 4 de 1 oranında oda 10 bin keserler dururlar artık napak

mavs1341

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
611
455
63
Dostum öncelikle eşini dostunu falan araması yasal değil. Kişisel hakları koruma kanunu ihlali söz konusu. Şikayetle uğraşırsan içinden geçersin o avukatın. İcra kısmı da evine gelebilirler ama bir halt olmaz. Yalnızca taciz artık o olay. Ha onunda olması için gerekli süreler falan var. Taahhüt için zorlarlar asla kabul etme. Taahhüt vermesen bile öyle ikinci bir eşya cart curt olur yediemin dalgasına bile tutanağa imza atma, imtina etti yazsınlar tutanağa. Alabiliyorsa alsın muhafaza altına bakalım 😁 Maaşın varsa 4 te 1 oranında kesinti olur. Hesaplarına bloke atarlar. Yani taşınır taşınmaz haczi konusuna girmiyorum onu zaten hepimiz biliyoruz 😁 bunlar olur sadece

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,891
5,658
113
Öyle birşey yapmasi yasal olmaması lazım borç senin muhattap sensin o avukatı hukuk bürosuna şikayet et bence
beyinsiz avukat çok rahmetli dedemin telefon borcundan dolayı babam,amcalarım,halalarım hepsine mesaj atmıştı ödeyin yoksa hacze gelecez diye babam aradı bunu emekli maaşı var oradan kessenize niye taciz ediyorsunuz milleti diye fırçaladıydı tamam deyip kem küm ettiydi salak hiç korkularıda yok böyle suçlu olmayanlara tehditkar mesaj atıyorum biri çeker vurur mu beni diye fazla yaşamaz o kafayla

@Orhanhisar70

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
485
137
43
Kardeşim bende 8 tane haciz var hasta kızım vardı 16 sene hastanelerde ömrüm geçti hep gastanede yattı bu ıcralar o zaman oldu borcdan dolayı uykularım kaçmıştı kızımı kaybettim herseyi saldım nereye giderse.Lakin sakın tarih verip öderim deme.Eger dersen o zaman yakana ypisirlar.Yok ödeyemiyor um ne zaman öderim bilmem de.Kesinlikle yapılandırmaya kalkma bulursan kapat gitsin ama kesinlikle sözlü yada yazılı hiç birseye onay verme rahat ol birsey olmaz bana güven.SELAMETLE

adanali011

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,545
499
83
Eğer aileden birini ararsa maddi manevi tazminat davası aç kesinlikle kazanırsın suç araması ah benimm arasalar ah borç kadar tazminat dava açarım beni zedeledi diye aileme karşı