Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İran İsrail'i Vurmaya Başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Müslüm75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,781
1,009
113
Benim sadece torbacı arkadaşlarımı toplasam maf ederiz onları bunlar neyi bekliyor anlamıyorum 😂

makina123

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,151
3,825
113
hiçbir yazanı okumadım ama hiçbir savaşa karışmamamız gerekiyor irandan bize ne 5 para etmez arapların yanında olacağıma kafama bomba düşsün öleyim dinden ziyade insanlığa bakılmalıdır belcikada veya baska yabancı ülkelerde hak yeme yok adalet var birde Arabistana bakalım kral altın içinde yüzüyor halkı açlıktan ölüyor akıllı olun arap sevicilik yapmayın dinlerin gerçekliği bilimsel olarak hiçbir zaman kanıtlanamamıştır tek gerçek insanlık nokta

Jhornet

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,411
596
113
Tarihi Yunan kaynaklarından alan Halil İnalcık tan değil. Başka alanlardan oku.
Bana 700 yıllık osmanlı döneminde gelişen bir anadolu vilayeti söyler misin?
Yahut osmanlının iyi diplomasi kurduğu bir Türk devleti?
Türklerin şanlı tarihi timur'un gücü varken osmanlıyı yok etmemesiyle son buldu. Yerine arap kültürünün hakim olduğu bir toplum kaldı.

pirlo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,747
2,429
113
hiçbir yazanı okumadım ama hiçbir savaşa karışmamamız gerekiyor irandan bize ne 5 para etmez arapların yanında olacağıma kafama bomba düşsün öleyim dinden ziyade insanlığa bakılmalıdır belcikada veya baska yabancı ülkelerde hak yeme yok adalet var birde Arabistana bakalım kral altın içinde yüzüyor halkı açlıktan ölüyor akıllı olun arap sevicilik yapmayın dinlerin gerçekliği bilimsel olarak hiçbir zaman kanıtlanamamıştır tek gerçek insanlık nokta
İran ın da araplarında 7 ceddini İsrailin de 77 ceddini tüm forum zitsin.

Ufak bir düzeltme yapalım. İran arap ülkesi değildir.

İranlılar Arap değildir. Türkler gibi bulundukları coğrafyadan etkilenmiş ama kökleri başkadır ve kendilerine özgü bir kültürleri vardır. Orta Doğu insanından farklı olarak İranlıların %90 Kafkasya kökenlidir. Bu genetik araştırmalarla ortaya konulmuştur.

Jhornet

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,411
596
113
Hala islam dünyası diyorsunuz yav. Mezopotamya'da insanlik tarihi boyunca kan ve ihanet var. Varsayalım ki islam ülkeleri bir oldu ve israilden başlayarak tum dünyaya diz çöktürdü. Sanıyor musunuz ki kardeşlik ve barış gelecek?

basketballllllll

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
600
135
43
İran ın da araplarında 7 ceddini İsrailin de 77 ceddini tüm forum zitsin.

Ufak bir düzeltme yapalım. İran arap ülkesi değildir.

İranlılar Arap değildir. Türkler gibi bulundukları coğrafyadan etkilenmiş ama kökleri başkadır ve kendilerine özgü bir kültürleri vardır. Orta Doğu insanından farklı olarak İranlıların %90 Kafkasya kökenlidir. Bu genetik araştırmalarla ortaya konulmuştur.
İRANLİLARİN ATALARİ PERSLİLERDİR. PERSLİLERİN TARİHTEKİ 1 NUMARALİ DOSTU KARDESİ İSRAİLLİLERDİR. OLAN HERSEY 300-400 SENELİK PLANLARİN SON AŞAMALARİ

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,874
44,829
113
Ayaklanmali artık İslam dunyasi,,yeter artık bu zulüm..MK her ülke sessiz,,bı İslam ulkeside İran'ı destekleyip geç bile kalındı diyemiyor :((
Abooo İsrail'in cvba bak la sen.diyorki yanıtınız bugün bütün Ortadoğu tarafından görülecek diyor uykum var yoksa sabaha kadar takip ederdim bu olayı.ama olanlar hiç hayra alamet deil bu iş döner dolaşır bize bulaşır gibime geliyor.bu İsrail bian önce yok edilmeli dünya uzerinden ABD'yi arkasına almış önüne gelene gider yapiyor

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,608
1,331
113
Sanki 1946da

Sanki 1948de ingilterenin bölgeden çekilmesi sonucunda israil yoktan var oldu gibi konuşanlara lafım. Ben dogmatik bilgilerle konuşmuyorum. Tarihi bilgiler ile konuşuyorum. Araplar bölge topraklarında ne kadar soz sahibi ise yahudiler de o kadar söz sahibidir. Hatta daha fazla hakkı vardır.

Ingiltere mandasını kabul eden bölge arapları bu mandanın bölgede ikinci bir devlet, üstelik arap/islam cografyasının ortasına bir yahudi devleti kurabilme ihtimalini göz önüne almadıysa benim sorunum değil.
Söz sahibi olmak çoluk çocuk katletmek anlamına gelmiyor

Sana bir gerçek anektot geçeyim
Bir Filistin li yatsı namazına gidiyor eve geldiğinde yabancı birleri evde burası artık bizim deyip zorla evden atıyor
Ya bunlar anlasilabilecek bir şey değil?

Bunların derdi soz hakki degil
İsrail in hedeflediği büyük israil için ayrılan toprakalra bak Suriye Irak Ürdün Lübnan ne halde doğru dürüst hicbirseyleri yok bjnlar normal mi?

Benim için arab İsrail umrumda değil ama ölen tek masum çocuk umrumda yoksa Araplar kutsal bir millet falan değil peygamber efendimizden dolayı severiz
.yoksa Suudi falan su istese verilecek devlet falan degil

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,544
1,353
113
İslam dünyası ötlek ve teknoloji olarak çok geride kardeş onlarla sidik yaristiramazlar
Ah ah gerçekten kalpten iman edenler bir ayaklansa bırak teknolojiyi o ebabil kuşları taşlarla yok eder onların teknolojisinide nerde o günler

1Hilal

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
385
194
43
Bana 700 yıllık osmanlı döneminde gelişen bir anadolu vilayeti söyler misin?
Yahut osmanlının iyi diplomasi kurduğu bir Türk devleti?
Türklerin şanlı tarihi timur'un gücü varken osmanlıyı yok etmemesiyle son buldu. Yerine arap kültürünün hakim olduğu bir toplum kaldı.
Dostum sen nereye medeniyet götürdü diyorsun. Din dil dahil hiçbir konuda yerel halka baskı yapılmadı.
İslam ve Müslümanlık senin için Arap kültüründen ibaretse ben ne konuşabilirim senle ?

Başta benim inancıma ters. İnanıp inanmakta herkes özgür. Zıt kutuplarız. Ben ne desem aksini söyleyeceksin.

eyesofshadow

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,348
1,633
113
3. Dünya savaşı çıkacak ve malesef biz tam göbeğindeyiz.

nazmi11

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,608
1,331
113
islam ülkesi diyen geri zekalılar var hala.Salaklar devletlerin dini olmaz insanların olur.İsrailin yanında olup ikili ekonomik ilişkileri düzeltmek varken ampül kafalılar yüzünden sefaletle sınanıyhoruz awk
Dostum boş boş konuşma devletlerin dini olmaz mis
Biz bu hale nasıl geldik akıl almiyor
Ya Almanya da Amerika'da Fransa'da adamlar nikah ini bile klisede papaz eşliğinde kıyar ama bizde imam karşısında kiysan ortalık ayağa kalkar
Neyse ya
Kalp kırmaya gerek yok herkesin düşüncesi saygımız olsjn

Jhornet

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,411
596
113
Söz sahibi olmak çoluk çocuk katletmek anlamına gelmiyor

Sana bir gerçek anektot geçeyim
Bir Filistin li yatsı namazına gidiyor eve geldiğinde yabancı birleri evde burası artık bizim deyip zorla evden atıyor
Ya bunlar anlasilabilecek bir şey değil?

Bunların derdi soz hakki degil
İsrail in hedeflediği büyük israil için ayrılan toprakalra bak Suriye Irak Ürdün Lübnan ne halde doğru dürüst hicbirseyleri yok bjnlar normal mi?

Benim için arab İsrail umrumda değil ama ölen tek masum çocuk umrumda yoksa Araplar kutsal bir millet falan değil peygamber efendimizden dolayı severiz
.yoksa Suudi falan su istese verilecek devlet falan degil
Sözümü bitirdiğim gibi ben israili savunmuyorum. Örneklediğin olaylar gibi nice olaylardaki masumlar için içim kan ağlıyor. Ben de babayım.

Ama hamas denilen terör örgütü israil topraklarına girip, festival basıp masum insanları pickuplara koyduklarında da üzüldüm ve sinirlendim.

Iki devlet arasında bir anlaşmazlık varsa bırakın kendileri çözsün. Bi taraf Müslüman bir taraf Yahudi diye taraf tutacak değilim. Taraf belirleyeceksem argumanım din olmaz, olmamalı.

Karabag bizimdir diye zafer naraları atmadık mı? İsrail'in azerbaycana askeri ve lojistik yardımları olmasa bu kadar kolay olur muydu? Bakın daha 3 gün önce azerbaycan ile İsrail yeni enerji anlaşması imzaladı. Azerbaycan da kötü bir devlet o zaman?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...