Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İş Bulma Hk.

Cerious

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,992
785
113
Bursa'da sen o maaşı alamaz sın 20 üstünde verdiklerine şükür et

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Bı dükkan kiralayıp kendin acamiyormusun optik dukani en az 100 k ya yakın kar edersin aylik
o da yerden yere değişiyor diploma lazım dükkan icin e vet o da var ben de ama bazıları belki 40 50 kazanıyor ve garnatisi yok bugun en kücük yer acsan 1.5 1.6 milyon 2 milyona yakın malzemeler 2007 esılor vs ortalama 500 600 bin vs gbaliba fokometre var cam kesen makinesi var vs vs

Kkaya

𝕻𝖔𝖒𝖕𝖆𝖘𝖙𝖎𝖐 𝕸𝖆𝖐𝖎𝖓𝖊𝖘𝖎
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,327
469
83
Baya dusukmus optikcilik dediğim gibi o rakama anca kuryede bulursun uzun saat calisacam diyorsan başka türlü zor

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Baya dusukmus optikcilik dediğim gibi o rakama anca kuryede bulursun uzun saat calisacam diyorsan başka türlü zor
olmadı o iş aynen o da tehlikeli dikkat etcen cok ama neyse bakalım ki kuryteler dahi mak 30 alıyor benım bildigim 10 12 saat calıssan dahi cok zor valla şansa zengin dogmadık

roberto80

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
307
137
43
olmadı o iş aynen o da tehlikeli dikkat etcen cok ama neyse bakalım ki kuryteler dahi mak 30 alıyor benım bildigim 10 12 saat calıssan dahi cok zor valla şansa zengin dogmadık
Kardes senin bu dusuncenle 7 8 yıl sonra bir bakmışsın hala bekarsin taş ustine taş koymamissin anladığım.kadariyla bir vasfını yok hep oturarak rahat işlerde çalışmışsın yasin kaç bilmiyorum ama ağır sanayide calisacaksan eğer geçerli bir meslek.grubun da takil kendini sevdir imalatçı kaynakci buna benzer usta ol ondan sonra senin ise cagirirlar maaşını da başlamadan sen belirlersin yoksa bu düşünceyle zor ayni şu anlatacağım durum gibi olursun 5 yıl önce bir firmaya girdim dedim bana bi tane yardımcı lazım tezgahın oraya gittim 50 kusur yaşında biri beni bekliyor içimden dedim biz adamlardan yardımcı istedik 2 usta nasıl yapacaz diye adam bana demesin mi yeğenim ne yapacaz diye adam 10 yıldır aynı fabrikada yardimciymis yani yaş gittikten sonra kalifiyeli eleman olman zor

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Kardes senin bu dusuncenle 7 8 yıl sonra bir bakmışsın hala bekarsin taş ustine taş koymamissin anladığım.kadariyla bir vasfını yok hep oturarak rahat işlerde çalışmışsın yasin kaç bilmiyorum ama ağır sanayide calisacaksan eğer geçerli bir meslek.grubun da takil kendini sevdir imalatçı kaynakci buna benzer usta ol ondan sonra senin ise cagirirlar maaşını da başlamadan sen belirlersin yoksa bu düşünceyle zor ayni şu anlatacağım durum gibi olursun 5 yıl önce bir firmaya girdim dedim bana bi tane yardımcı lazım tezgahın oraya gittim 50 kusur yaşında biri beni bekliyor içimden dedim biz adamlardan yardımcı istedik 2 usta nasıl yapacaz diye adam bana demesin mi yeğenim ne yapacaz diye adam 10 yıldır aynı fabrikada yardimciymis yani yaş gittikten sonra kalifiyeli eleman olman zor
eyw bro bakacagım bir yoluna

eyesofshadow

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,308
1,617
113
Kardeşim bi vasfın yok 40 k maaş bekliyon ben 10 yıldır aynı firmadayım 27 binlira maaş alıyorum. Sen Türkiye de yaşadığını unutuyorsun galiba mesleğin yoksa vasıfsızsındır gözlükçü garsoncu sokaktan adam çevir yapar

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Kardeşim bi vasfın yok 40 k maaş bekliyon ben 10 yıldır aynı firmadayım 27 binlira maaş alıyorum. Sen Türkiye de yaşadığını unutuyorsun galiba mesleğin yoksa vasıfsızsındır gözlükçü garsoncu sokaktan adam çevir yapar
benım arkadas 40 alıyor işte 1 yıllık tecrübesi vardı fabrikada 40 da deidği togda belki 50 kalıyordur da 65 alıyo mdiyodu kesinti vs 40 diyor ama bleki dogrudur belk ide 50 oluyordur bazen mesaiisiyle haftada 5 yada 5.5 gün calısıyordu galiba unbuttum günde 8 10 saat mi neydi galiba

eyesofshadow

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,308
1,617
113
benım arkadas 40 alıyor işte 1 yıllık tecrübesi vardı fabrikada 40 da deidği togda belki 50 kalıyordur da 65 alıyo mdiyodu kesinti vs 40 diyor ama bleki dogrudur belk ide 50 oluyordur bazen mesaiisiyle haftada 5 yada 5.5 gün calısıyordu galiba unbuttum günde 8 10 saat mi neydi galiba
Hocam o dedigin yerlere girmek zor sendikalı biyere girersen güzel paralara başlarsın ama bizim gibi sendikasız fabrikalara girersen sürünürsün parada alamazsın totondan şırıngayla kan alırlar

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
bir yerde bu gözlükçü öncesi sendikalı bir fabrika sınav yapmıstı gecmistim alıyordu ama işsteömemitim asgari ücretin altı başlanıyor sonra artıyor demişti ama o artıyor çok açık ne kadar 1 yılda 5 6 mı 2 3 mü 10 15 mi düşün

eyesofshadow

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,308
1,617
113
İş heryerde var ama malesef vasfın yoksa 20bini zor veriyolar o yüzden yaşın gençse dikkatli düşün işe girdiğindede bi yandan daha iyi yerler aramaya devam et. Biz o hataya düştük dönüş yok artık belirli bi seneye geldikten sonra yaşta ilerlediği için ailede kuruyorsun ve malesef çöp gibi şartlarda mecburen devam ediyorsun

eyesofshadow

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,308
1,617
113
Ayrıca Brüt maaş veren hiçbir işletmeye girme mutlaka net maaş veren bir yer ara. Brüt maaşta 2 3. Aydan sonra paran 5 6 bin düşüyor sonraki aylarda daha felaket oluyor vergiye girdigin için atıyorum ocakta 40bin aldıysan hazirandan sonra 30bine kadar düşersin

Kasımpaşa95

Olduğu Kadar Güzeldik..
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
140
62
28
Biraz da üstüne ben koyayım 60 70 k ya iş arayalım sana. Vasfın yok dedikleri gibi 40 k kovalıyosun. He hakkınmıdr evet ama kimse vermez sana. Şuan inan 3 gündür boşum diye şoka girdim. Gram çekilmez. Maaşı bekliyorum vasıf edin kendine. Ehliyet iptal oldu bende almam lazım tekrar en iyisi şoförlük

halil889*

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,771
1,184
113
ben cnc operatörüm hem boru hem sac makinası kullanıyorum forklift felan ne desen yapıyorum 28 maaşım kimse 40 vermez hacı hak etmıorsun demiyorum ama şartlar belli maksimum 25 bulursun onyda yemek yol vermezler

tut02

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
90
26
18
Günlük 2 bin alıyorum ama bu kumarı birakmadiktan sonra günlük 5 bin de alsam çare değil. Kaç para kazandığını değil parayı nasıl degernldirdigin önemli. Sana tavsiyem almanca İngilizce öğrenip daha temiz ve insancıl işlerde güzel paralar kazanırsın ya da dil öğrenme benlik değil dersen inşaat sektöründe bir bolum seçmeni tavsiye ederim.

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Biraz da üstüne ben koyayım 60 70 k ya iş arayalım sana. Vasfın yok dedikleri gibi 40 k kovalıyosun. He hakkınmıdr evet ama kimse vermez sana. Şuan inan 3 gündür boşum diye şoka girdim. Gram çekilmez. Maaşı bekliyorum vasıf edin kendine. Ehliyet iptal oldu bende almam lazım tekrar en iyisi şoförlük
şoförlük ne kadar maaş zor mu

marinpnn

Enişte enişte enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
8,577
4,922
113
Ben mühendisim çok olmadı daha 5 6 yıl oldu aylık 40 bin artı 15 20 bin kazancım var asgari ücret alıp mutlu mesut yaşayan insanların hesabından istiyorum Ağa nasıl 17 20 binle ev gecindiriyolar hayret zor iş

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,395
1,478
113
Arkadaşlar selamlar 26 yaşındayım bursada oturuyorum iş ilanlarına başvurdum aylık 40 bin tl en az istediğimi belirttim geri dönüşler oldu çok fazla ama ortalama maaşlar 18 20 22 diyorlar yok mudur en az 40 bin veren iş ilanları işe girmek zor da olsa hangi işler vardır iş ilanları vs bilen yazabilir mi daha önce optikçide çalıstım 11 ay kendi isteğimle çıktım asgari oldugu işçin maaş onun dısıunda 2 ay garsonluk yaptım kendim cıktım bütün islerden kendim cıktım bilen biri yazabilir mi
Ülkede çalışan nüfusun yüzde 70 kadarı zaten asgari ücret veya ondan hallice bir maaşla çalışıyorlar. Üstelik vasfın da yoksa işin zor. Fakat motokuryeler 40-50 bin tl arası maaş alıyorlar diye duymuştum. Zor bir iş çünkü. Kimse o işi asgari ücrete yapmaz

SULLY

Summerhouse
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
27,436
22,705
113
Ben mühendisim çok olmadı daha 5 6 yıl oldu aylık 40 bin artı 15 20 bin kazancım var asgari ücret alıp mutlu mesut yaşayan insanların hesabından istiyorum Ağa nasıl 17 20 binle ev gecindiriyolar hayret zor iş
Asgari ücret 17k 10 k kira veriyorum teşekkürler