Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

İstanbul ve Bursa'da Hissedilen Deprem

Tikibom

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
248
110
43
Dostum herşeyin cezasını Türkiyede yaşayan insanlar mı çekecek hiç mi bu olayın asıl başında olan İsrailin başına gelmiyor amrekikanın başına gelmiyor türklerin suçu ne her depremde azgınlıktan fesatlıktan deniliyor bence kendi düşüncem yanlış bir düşünce Allaha inancım var çok şükür ama bu doğa olayı yani bu
Sen tedbirini almazsan yüce yaradan ne yapsın be kul diye sorarlar

guns n roses

çamur ve çirkef bu düzene 🖕🖕
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,573
1,753
113
Bursada yaşıyorum .cigerimde hissetim. Korkutan şey deprem degil çografya. Kumundan demirinden çalınan evler insanların igrencliği ve ölüme mahkum kalmak hırsızlar tarafından en acısıda cografya tiksiniyorum

EMREE

🅹🅰🅲🅺🅿🅾🆃
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,198
2,295
113
Dostum herşeyin cezasını Türkiyede yaşayan insanlar mı çekecek hiç mi bu olayın asıl başında olan İsrailin başına gelmiyor amrekikanın başına gelmiyor türklerin suçu ne her depremde azgınlıktan fesatlıktan deniliyor bence kendi düşüncem yanlış bir düşünce Allaha inancım var çok şükür ama bu doğa olayı yani bu
Türkiye'nin suçu seyyar müslümanları baş tacı edip,
ağzına mıçılmasından zevk alarak olayı Alllah'a bağlayıp şükretmesidir.

snakllc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
138
4
18
Yataktan sallanarak uyandım 🤦🏻‍♀️

Tikibom

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
248
110
43
Bende farklı bişey demedim zaten asyada olan depremler binalar ayaktaysa tedbirdendir
Suç bizim mal insanlardada var ulan o kadar birikim yapıyorlar ev alıyorlar bir tane uzman tutup almadan önce bu bina depreme dayanıklı mi diye test yaptırıyorlar sonuçta kimse almasa bu tür binalar yapılmaz ülke o kadar sacma sapan ki herkez suçlu

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,395
1,478
113
Bursada yaşıyorum .cigerimde hissetim. Korkutan şey deprem degil çografya. Kumundan demirinden çalınan evler insanların igrencliği ve ölüme mahkum kalmak hırsızlar tarafından en acısıda cografya tiksiniyorum
Afrika steplerinde bir ülke var şimdi adını unuttum hatırlarsam söylerim. Orada bir arkadaşım yaşıyordu. Ülkelerinde seçim vaadi olarak imar affını çıkarmışlar. Depremde de imar affı kapsamında ruhsat, iskan verilen yığınlarca çürük bina çökmüş biliyor musun. Ülkede de bunu eleştirenleri vatan haini ilan ediyorlarmış. Duyunca ağzım açık kalmıştı. Ülkenin adını hatırlayamadım ama şu an

GedsonFernandes

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
17,162
6,128
113
Afrika steplerinde bir ülke var şimdi adını unuttum hatırlarsam söylerim. Orada bir arkadaşım yaşıyordu. Ülkelerinde seçim vaadi olarak imar affını çıkarmışlar. Depremde de imar affı kapsamında ruhsat, iskan verilen yığınlarca çürük bina çökmüş biliyor musun. Ülkede de bunu eleştirenleri vatan haini ilan ediyorlarmış. Duyunca ağzım açık kalmıştı. Ülkenin adını hatırlayamadım ama şu an
Türkiye:)

AKQJ

❝ ғᴀʀᴋɪɴᴅᴀʏɪᴍ ❿'sᴜᴢᴜᴍ ❞
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,617
5,167
113
Hatay depreminde, enkazda wiski sisesi cikti die,bunlar ölümü hak etmis dien kitle vardi....soyle bi durum var,biri eve kari atiyor catir cutur zina yapiyor diyelim. O adam evde kariyi bafiliyor die benim evim sallanamaz yikilamaz ole bi dunya yok.
veyahut bi yerlerde insanlık sucu işleniyor diyelim, teror olaylari oluyor ama bi hayrin dokunmuyor dokunamiyor.
buna ceza olarak evimmi yikilsin yani anlamiyorum gerçekten. Tum dunyada olan doga olaylarinin veya teror olaylarinin suclusu turkiye mi

misaki1983

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,309
270
83
lan olum amma demogoji yaptınız ölümden korkan gitsin mağarada yaşasın

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,395
1,478
113
Hatay depreminde, enkazda wiski sisesi cikti die,bunlar ölümü hak etmis dien kitle vardi....soyle bi durum var,biri eve kari atiyor catir cutur zina yapiyor diyelim. O adam evde kariyi bafiliyor die benim evim sallanamaz yikilamaz ole bi dunya yok.
veyahut bi yerlerde insanlık sucu işleniyor diyelim, teror olaylari oluyor ama bi hayrin dokunmuyor dokunamiyor.
buna ceza olarak evimmi yikilsin yani anlamiyorum gerçekten. Tum dunyada olan doga olaylarinin veya teror olaylarinin suclusu turkiye mi
Dostum psikolojik vaka bunlar. Mantık düzleminde anlayamazsın bunları. Bunları yiğit sanarsın ama iktidarın yaptığı yanlışları eleştirmeye bir tarafları yemez bunların. İmar affının cinayet olduğunu söyleyemezler o yüzden böyle saçmalarlar zinaydı minaydı falan diye

Cesar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,934
1,660
113
Katılıyorum

mesoras

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
446
83
28
Deprem konusunu ne hale getirdiniz yazık be

iDDaaTwente

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
144
129
43
Tedbirde alsan demirden evdede dursan
Ölüm kapıyı çalacak kader kısmet herkese Rabbim hayırlı ölümler nasip etsin

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,395
1,478
113
Yakın zamanda Johny Sinsin kanserden gebermesini bekliyoruz bulamadı birtürlü belasını keltoş

random

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,924
2,912
113
Yakın zamanda Johny Sinsin kanserden gebermesini bekliyoruz bulamadı birtürlü belasını keltoş
Dostum zaten öyle bir cahiliye dönemindeyiz ki dünya düz diyen insanlar var hala bak o ilk düşünüldüğü dönemde saygım var adamlara olabilir bu teknoloji yok biz hangi yıldayız adamlar dünya düz diyor o yüzden çok görmüyorum

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,395
1,478
113
Dostum zaten öyle bir cahiliye dönemindeyiz ki dünya düz diyen insanlar var hala bak o ilk düşünüldüğü dönemde saygım var adamlara olabilir bu teknoloji yok biz hangi yıldayız adamlar dünya düz diyor o yüzden çok görmüyorum
Düz dünyacılar ABD de çok var. Bütün bu saçma sapan tv programları bile hep ABD den ithal. İzdivaç programları hariç :) o bize has. Ama orada bir şekilde işler yürüyor işte. Dünyanın süper gücü konumunda. Ama ne ABD ne Rusya ne Çin yaşanacak ülkeler değil. Hepsi dünyanın süper gücü ama insanlarına verdikleri değer ortada. ABD de birini öldürdüysen kefaret bedeliyle serbest kalırsın mesela yani paran varsa sorun yok. Herifler bunu bile kapitalist sisteme uydurmuşlar. Zaten silah tüccarları ürün satabilsinler diye marketten peynir alır gibi kolaylıkla silah sahibi de olursun orada. Sağlık sistemi desen tamamen kamudan çıkartılıp özelleştirilmiş durumda. ABD de insanların en çok korktukları şeylerin başında hastalanmak biryerini kırmak falan gelir. Adamın teki ayağını kırdı diye hastaneye 30 yıllık emekli ikramiyesini bırakmıştı. Böyle bir ülke işte. Eğitimde de fırsat eşitliği yok. Yoksul ailelerin çocuklarının gittikleri devlet okulları berbat durumda

Son düzenleme:

Mülayim6060

Mülayim SERT
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,074
2,545
113
Bu musibetler depremler neden bunların Avrupa'nın veya İsrail in vs başına gelmiyor diye kıyas yapıyorsun sanırım. Onların cezası Ahirete bırakılıyor. Müslüman günahının cezasını bu dunyada da cekebiliyor. İnsanlara musibet verileceği de yazıyor zaten Kuran da Allah En iyisini bilir yine de. Tedbir tabi önemli alinmasi lazimdir fakat Musibet gelecekse başka turlu gelebiliyor de insanoğlunun gücü biryer e kadar. Ornek japonya daki tsunami. Depremden sağlam binalar yaptıkları icin kurtuldular ama selle yerle bir oldular

kaptannnnn06

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
352
22
18
doğa olayımı bilmemde gerçekten Allah korumuş az bir şey daha olsa ülkenin yarısı tam kalbi gidecekti iş doğa olayı olsaydı doğa olayının aklı beynimi varki 5,2 dursun alıp götürürdü her yeri Allaha şükür olsun kazasız atlattık