Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Kapınız Çalınsa

olursaolur

¯\_(ツ)_/¯ Şaşırt beni ¯\_(ツ)_/¯
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
Bir gun kapinizi 50 yasinda biri calsa ve kendisinin 2075 yilindan geldigini ve daha dogmamis olan cocugunuz oldugunu soyleseydi ne yapardiniz. Nasil bir tepki verirdiniz. Hayal gucunuzu alalim beyler boyle bir durumla karsilassaniz ne olacakti

olursaolur

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
hatırladığı bütün şans oyunlarının skorlarını alırdım :D onun geleceği için tabi ki :D
Arti cocugun tum maclari veya bazilarini hatirlamasi icin o tarihteki maclari cocuguda kumarci yetistirmek lazim ki kayit altina alsin :)

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Ne iciyorsun abi 2075 kere strme bı yrlrini hadi kaybol git derdim :)

Heisenberg

Atanamayan Mendel
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
600
869
93
Kardeşim Dark dizisinden çıktın :) öncelikle gelen 50 yaşındaki adam daha doğmamış çocuğum olduğuna göre onun yaşayıp yaşamaması benim elimde olmuyor mu ? skimi kopardim anda o adamın orda ölmesi lazim yani gelecekte böyle bi çocuk olmaz ama çocuk gelecekten geldiğine göre mutlaka aynı paradoksal olaylar dönemeye başlayacak yani ben skimi koparıp atsam bile gelecekten gelen çocuğumun doğmasi gerekir bunun için farklı yollar mevcut

Guerra06

POKERFACE
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
13,418
8,911
113
Kardeşim Dark dizisinden çıktın :) öncelikle gelen 50 yaşındaki adam daha doğmamış çocuğum olduğuna göre onun yaşayıp yaşamaması benim elimde olmuyor mu ? skimi kopardim anda o adamın orda ölmesi lazim yani gelecekte böyle bi çocuk olmaz ama çocuk gelecekten geldiğine göre mutlaka aynı paradoksal olaylar dönemeye başlayacak yani ben skimi koparıp atsam bile gelecekten gelen çocuğumun doğmasi gerekir bunun için farklı yollar mevcut
Kankam sen harbi değişik adamsın skini koparmak nedir yıkıldım ak :D

Heisenberg

Atanamayan Mendel
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
600
869
93
Yani demek istediğim onu yapsan bile o çocuk bi şekilde doğmuş ve çocuğun olmus olacak olay paradoksal olarak tek zamanlı olmadığından sürekli aynı şeylerin tekrarı ya da o anda herşeyin bitmesi gerekir

olursaolur

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
Anlasilan kimse gelecegin nasil oldugunu merak etmiyor nelerin degistigi bu arada dark soyledinizde hic aklimda degildi o dizi ve onda hatirladigim kadariyla dogmamis kimse yoktu 33 yilda bir gerceklesen bir olaymiydi neydi gunes sisteminin ayni duzene gelmesi gibi birseydi ki filme alinmamis bir konu yok suan paralel evren deseydin dunya kadar film var onunla alakali sunu cok izlemis bunu cok izlemismi olacagiz

Heisenberg

Atanamayan Mendel
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
600
869
93
Anlasilan kimse gelecegin nasil oldugunu merak etmiyor nelerin degistigi bu arada dark soyledinizde hic aklimda degildi o dizi ve onda hatirladigim kadariyla dogmamis kimse yoktu 33 yilda bir gerceklesen bir olaymiydi neydi gunes sisteminin ayni duzene gelmesi gibi birseydi ki filme alinmamis bir konu yok suan paralel evren deseydin dunya kadar film var onunla alakali sunu cok izlemis bunu cok izlemismi olacagiz
Alakası yok aynı döngü o dizide farklı bi biçimde geçtiği için örnek olarak verildi , dostum geleceğin nasıl olacağını bilmek için kahin olmaya gerek yok bu üzerinde adım attığımız dünyanın sonu gelecek sonu gelmeden Elon Musk gibi adamlar insanları tek gezegenli yaşamdan çıkıp çoklu gezegen sisteme geçmek insanlığın tek kurtuluşu bu gibi , paralel evren teorisine girersek bu olayda bahsedersek sonsuz tez üretebiliriz kendisinin kuyrugundan kistiran Yılan gibi bu döngü

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Alakası yok aynı döngü o dizide farklı bi biçimde geçtiği için örnek olarak verildi , dostum geleceğin nasıl olacağını bilmek için kahin olmaya gerek yok bu üzerinde adım attığımız dünyanın sonu gelecek sonu gelmeden Elon Musk gibi adamlar insanları tek gezegenli yaşamdan çıkıp çoklu gezegen sisteme geçmek insanlığın tek kurtuluşu bu gibi , paralel evren teorisine girersek bu olayda bahsedersek sonsuz tez üretebiliriz kendisinin kuyrugundan kistiran Yılan gibi bu döngü
Sıradaki bir cümle çok dikkatimi çekti geleceği bilmek için kahin olmaya gerek yok yazmışsın bak bu cumlenin üzerine kitaplar yazxilir sfedersin de geleceği öyle basite indirgemissin ki sanki her gün gelecek hakkında bilgi alabiliyormusuz gibi gelecek senin için bu kadar basite akşamdan 2 maç ver de bulalım bir şeyler bak fazla ileri tarih falan da değil 2075 falan değil bugün sadece akşam bu kadar yakın bı tarih kahin olmaya gerek yok dedin ya onun için dedim sanki buraya her gün geliyor bize gelecek hakkında bilgiler veriyormuş gibi ne insanlar var arkadaş ya siz nerenin havasını soyluyorsunuz merak ettim

Erosus

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
6,720
2,433
113
Öper koklardım yavrum kuzum oğlumm diye .

Heisenberg

Atanamayan Mendel
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
600
869
93
Sıradaki bir cümle çok dikkatimi çekti geleceği bilmek için kahin olmaya gerek yok yazmışsın bak bu cumlenin üzerine kitaplar yazxilir sfedersin de geleceği öyle basite indirgemissin ki sanki her gün gelecek hakkında bilgi alabiliyormusuz gibi gelecek senin için bu kadar basite akşamdan 2 maç ver de bulalım bir şeyler bak fazla ileri tarih falan da değil 2075 falan değil bugün sadece akşam bu kadar yakın bı tarih kahin olmaya gerek yok dedin ya onun için dedim sanki buraya her gün geliyor bize gelecek hakkında bilgiler veriyormuş gibi ne insanlar var arkadaş ya siz nerenin havasını soyluyorsunuz merak ettim
Kahin olmamaktaki anlami anladığını düşünmüyorum Kahin değilim fakat ilerde bu dünyayı insanların kendi elleriyle yok edeceğini görmemek için kör olmak gerek , ama ben basite indirgeyip madem kahinsin akşama iki maç ver gibi ucuz mavralara girmedim

Erosus

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
6,720
2,433
113
Ha bide anasını sorarım o da mühiim konu kimmiş vs vs öğrenmek ister insan

olursaolur

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
Aslinda tez uretneye gerek yok olasilik olarak her olasilik mevcuttur paralel ever icin