Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Kefil Olup İcraya Verilmek

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
bi arkadaş az önce yazdı bu konulara çok uzağım bi bok anlamam yani. hukukçu vs birileri varmı bişey olurmu bu meseleden

7B54EF3D-BA9C-4A0E-8DD7-7110E5C040C1.jpeg

----

1FC58683-CEBD-4A78-9E3F-EBBC331546DF.jpeg

JayJayOkocha

10Numara
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,536
14,743
113
Evden eşya alma mahkeme emsaliyle kalktı artık banka hesaplarına bloke gelir avulat tehtit etmez korkutur sadece muvafakat imzalamadıgı sürece bişey olmaz. Sadece mal sahibi eğer zarara ugratmaktan hak mağduriyeti mahkemesine verırse ödemedi diye mahkemeye cıkabılır borcu kişi çalışmıyorsa calısmıyorum ödiycek durumum yok der mahkeme düşer avukatla anlama yoluna gidilir. Zaten calısıosa masasına 4/1 icra gelir.

JayJayOkocha

10Numara
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,536
14,743
113
Kefil de borçlu sayılır eğer onu soruosan diğerinden alamazsa sanada gelir iki kişide aynı borcdan sorumlu tutuluo. Zaten kefil demek o ödemezse ben öderim demek sayılıo

Stormcan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,711
1,409
113
10 senedir garanti bankası arıyor saat 3te ordayız diyor daha gelen gideni görmedim gelsede bi tv bi koltuk var neyi alacak :D

Export

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
851
948
93
Dost bu işin içersindeyim avukatın tek yapabilecegi işlem maaşa haciz göndermektedir onuda eger sigortalı çalışıyorsa 4/1 ine gönderebilir buda çalıştıgı şirkete baglı şirket kabul ederse yapabilir harici birşey yapılamaz korkmasına gerek yok ilerleyen zamanlarda eli bollaştıgı zaman avukatı arayıp vekalet ücretini felan düşürsün sadece ana para ödemesi saglayıp dosyayı kapatsın avukatlar korkutmak için binbir türlü şeyler şöylerler tek diyecegi kelime gelin hacize param yok olsun

Alliance

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
4,714
5,244
135
Dost bu işin içersindeyim avukatın tek yapabilecegi işlem maaşa haciz göndermektedir onuda eger sigortalı çalışıyorsa 4/1 ine gönderebilir buda çalıştıgı şirkete baglı şirket kabul ederse yapabilir harici birşey yapılamaz korkmasına gerek yok ilerleyen zamanlarda eli bollaştıgı zaman avukatı arayıp vekalet ücretini felan düşürsün sadece ana para ödemesi saglayıp dosyayı kapatsın avukatlar korkutmak için binbir türlü şeyler şöylerler tek diyecegi kelime gelin hacize param yok olsun
Öncelikle geçmiş olsun dost mertalucunda dediği gibi bir yol izliyorlar bizzati arkadaşımın başına geldi ordan biliyorum umarım en kısa zamanda bu sıkıntılı süreçden çıkabilirsin

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
saol hocam
Öncelikle geçmiş olsun dost mertalucunda dediği gibi bir yol izliyorlar bizzati arkadaşımın başına geldi ordan biliyorum umarım en kısa zamanda bu sıkıntılı süreçden çıkabilirsin
saol hocam

cveneburi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,885
1,103
113
Esya haczi kalkmadi , sınırlandırıldı , zorunlu ihtiyac urunleri evde eğer 1 tane ise haczedilemiyor ayni urunden 2.si varsa haczedilebilir

Maas gaczi 1/4 , sirket kabul ederse diye bir sey yok , aksine yerine getirmezse sirket hakkında dava acabilir avukat

Bir de , kefil olmakla borçlu olmak arasında bir fark yok

Geçmiş olsun

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
aynı konuyu hortlatıyom. benim arkadaşa icracılar ve avukat gelmiş geçen ayın 10 unda. ay sonuna kadar ilk taksidini vermezsek gerçekten alcaz eşyalarını demişler dün kapıya not bırakmışlar son 2 gün daha mühlet veriyoz diye

geçen konuyu açtım, bütün herkez kimse alamaz bişey dedi. bikaç gün sonra haber geldi arkadaştan icracılar geldi diye geçen ay ama yazmadım buraya. işin özeti alırlarmı alamazlarmı gözmü korkutuyolar bi b0k anlamadım. arkadaşa rest çek posta koy alamazsınız de dicemde kızıp o an alırlar diye korkuyom eşyaları

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
kanunen alabilirlermi. kefil olmuş para buna kalmış ödeyemiyo

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
adamlar kendilerine güvenmese eve gelip şart koşmazlar belkide koşarlar çıkamadım işin içinden ag

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,710
10,334
113
aynı konuyu hortlatıyom. benim arkadaşa icracılar ve avukat gelmiş geçen ayın 10 unda. ay sonuna kadar ilk taksidini vermezsek gerçekten alcaz eşyalarını demişler dün kapıya not bırakmışlar son 2 gün daha mühlet veriyoz diye

geçen konuyu açtım, bütün herkez kimse alamaz bişey dedi. bikaç gün sonra haber geldi arkadaştan icracılar geldi diye geçen ay ama yazmadım buraya. işin özeti alırlarmı alamazlarmı gözmü korkutuyolar bi b0k anlamadım. arkadaşa rest çek posta koy alamazsınız de dicemde kızıp o an alırlar diye korkuyom eşyaları
Dost borç tutari ne kadar acaba 5000 lira üstüne haciz gelebiliyor diye biliyorum esim avukatlik burosunda tuektelekom borclarina bakiyor hacze gitmislide var.stersen sorayim ona ama borc meblasi nereye borc olduğu ne zamandir oldugu onemli

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,710
10,334
113
Dost borç tutari ne kadar acaba 5000 lira üstüne haciz gelebiliyor esim avukatlik burosunda calisiyor istersen sorayim ona ama borc meblasi nereye borc olduğu ne zamandir oldugu onemli
Kaldigi ev kime ait ikametgah nerde görünüyor

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
adamlar kendilerine güvenmese eve gelip şart koşmazlar belkide koşarlar çıkamadım işin içinden ag
zarurri eşyaları alamazlar kanunen,2tv 2 makine vs varsa birini alır ama bazı avukatlar ipnlğne alıyolar o durumda karşı dava açar fazlasını alır inatlaşmasın bişe olmaz gelmezler