Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

⚽️Futbol Olympiakos ve Fiorentina, Atina'da Konferans Ligi Finalinde Kupayı Kaldırmak İçin Mücadele Edecek

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
75,789
58,722
113
1716971485260.png

UEFA Konferans Ligi finalinde Yunanistan ekibi Olympiakos ile İtalya temsilcisi Fiorentina karşılaşacak.
Avrupa futbolunun üç numaralı organizasyonu Yunanistan'ın başkenti Atina'da OPAP Arena'da saat 22:00'de oynanacak.

Zorlu mücadelede Portekizli hakem Artur Soares Dias düdük çalacak. Dias'ın yardımcılıklarını Paulo Soares ile Pedro Ribeiro yapacak.
Mücadelenin dördüncü hakemi Glenn Nyberg olacak. VAR koltuğunda Tiago Martins, AVAR'da Christian Dingert görev alacak.

Karşılaşma EXXEN'den ve TV 8.5'tan canlı yayınlanacak. Mücadeleyi Mackolik Anlatım'la da takip edebilirsiniz.

Sezona UEFA Avrupa Ligi'nde başlayan Olympiakos, grubunu üçüncü sırada bitirdi ve Konferans Ligi'ne katıldı. Yunan ekibi sırasıyla Maccabi Tel Aviv, Fenerbahçe ve Aston Villa'yı eleyerek finale yükseldi.

Fiorentina ise UEFA Avrupa Konferans Ligi gruplarını topladığı 12 puanla lider tamamladı. İtalyan ekibi, Maccabi Haifa, Viktoria Plzen ve Club Brugge'ü kupanın dışına iterek adını finale yazdırdı.

İlk Final

Olympiakos, tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında final maçına çıkacak.

Bir Yunan takımının ise Avrupa kupalarındaki ikinci finali olacak. Kupa için finale çıkan ilk Yunanistan temsilcisi olan Panathinaikos, 1971'de Wembley'de oynanan
Şampiyon Kulüpler Kupası finalinde Ajax'a 2-0 mağlup olmuştu.

Fiorentina 6. Finalinde

İtalyan ekibi Fiorentina, Avrupa kupalarında altıncı kez bir final maçına çıkmaya hazırlanıyor. Mor menekşeler, bu karşılaşmalardaki tek zaferini
1960-61 sezonunda Kupa Galipleri Kupası'nda Rangers karşısında elde etti.

Fiorentina 1956-57 sezonunda Şampiyonlar Ligi finali, 1961-62 sezonunda Kupa Galipleri Kupası finali, 1989-90 sezonunda UEFA Kupası finali ve geçtiğimiz sezon yine Konferans Ligi finalinde boy göstermişti.

Olympiakos'ta sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor. Fiorentina'da ise Sottil forma giyemeyecek.

Olympiakos: Tzolakis, Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega, Iborra, Hezze, Fortounis, Chiquinho, Podence, El Kaabi.

Fiorentina: Terracciano, Dodo, Milenkovic, Quarta, Biraghi, Bonaventura, Mandragora, Gonzalez, Beltran, Kouame, Belotti.

lakelos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,969
1,413
113
İlk yarı 0-1 fiorentina önde kapatır dakika 55 olimpiakos golü bulur 90 dakika öyle sonuçlanır uzatmalardada gol çıkmaz ve penaltılarda olimpiakos kazanır 😁

dost

• ғᴏʀᴜᴍ ʙᴇɴɪᴍ ᴇᴠɪᴍ •
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
69,129
41,579
113
Penaltılara kadar yolu var maç sonucu 1-1 düşünüyorum

Fterim1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,363
9,368
113
Kral kg var olur mu ya
Kanka final maçı olduğu için ne tahmin yaparsak yapalım havada kalır. Benim gönlümden geçen kart oynamak veya riskli oynanacaksa oli kupayı alır vs. O yüzden ben hiç bişi demim sen içinden ne geçerse ona bas