Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

⚽️Futbol Spor Yazarlarının Fenerbahçe Yorumları

Shellac

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
100,776
151,162
113
1690446308064.png

Zimbru karşısında 5 golle galip gelen sarı-lacivertli temsilcimizin UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme turu maçına dair öne çıkan yorumlar...

Fenerbahçe, Konferans Ligi 2. eleme turu ilk maçında Moldova ekibi Zimbru'yu 5-0 mağlup etti.
Spor yazarlarının sarı-lacivertlilere dair öne çıkan yorumlarını sizler için derledik.

Uğur Meleke - Hürriyet

Sarı-lacivertlilerin dünden çıkarabileceği olumlu notlardan biri iştahlı oyundu. Takımın iştah simgesi Tadic’e ayrı bir parantez açmak lazım. Ajax’tan 100+ gol ve 100+ asistle gelmiş ikonik bir oyuncunun, Fenerbahçe’yle siftahı bu kadar istekli yapması önemli. Sadece şu not sanırım Tadic’i özetleyebilir: İlk 10 dakikada oyunu hızlandırmak için biri soldan, biri sağdan iki taç kullandı Sırp futbolcu! İştahlı oyununu da asist ve şut pası katkılarıyla sürdürdü zaten.

Gürcan Bilgiç - Fotomaç

Geçen sezonun çizgi defansı olmadı hiç. Rakibi ofsayta düşürmek için de uğraşmadılar. Osayi, Djiku ve Ferdi'nin süratları, rakibin "sızma" seçeneklerini çıkmaza soktu. Tadic'i çok konuşacağız. Ferdi ile ritim yakaladıklarını da gördük. Kent ile Osayi'de bu daha yok. Kadroya daha girecek oyuncular da olacak. Zamana ihtiyaçları var ama Koç-Kartal ikilisi "tabanca" gibi bir takım yapmışlar.

Ahmet Çakar - Sabah

Bir defa şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, bu takımın iki Balkan oyuncusu Dzeko ile Tadic gerek kaliteleri gerek iyi niyetleri gerekse liderlik özellikleriyle çok faydalı olacaklar. Fenerbahçe kesinlikle geçen yıldan çok daha güçlü ve kaliteli bir kadroya sahip. Yapılan transferler ilk maç olmasına rağmen başarılı gözüktü. Diğer bir deyimle 'Bu adamı da bu takıma kim getirdi' diyebileceğimiz yeni bir transfer yok. Yine görünen o ki Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş arasında korkunç bir şampiyonluk yarışı olacak. Bu üç takımın arasından da diğer bir takımın sıyrılabileceğini düşünmüyorum.

Erman Özgür - Fanatik

İkinci yarıda Fenerbahçe işi şova dönüştürdü. Özellikle sol kenarı harika işleyen Ferdi Kadıoğlu, Tadic’le birlikte maçın yıldızı Dzeko ağırlıklarını koydular. Mert Hakan, Szymanski de ayak uydurunca skor artmaya devam etti. Fenerbahçe yenilenen ‘dna’ları ile rahat bir galibiyet aldı. Ancak bu galibiyet sezonun geneli için önemli işaretler veriyor mu desen, hayır. Ancak bazı önemli başlıklar atılabilir. Futbol iyi futbolcularla oynanır, Tadic ve Dzeko Fenerbahçe için çok doğru isimler. İlk resmi maç olmasına rağmen temposunu maçın geneline yayması lig için değerli, kaliteli ve alternatifli kadroyu iyi yönetebilirse İsmail Kartal başarabilir.

L0cKz

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,557
4,803
113
Tadic, Dzeko, Szymanski, Kent ve Ferdi. Bu sezon bu 5'li çok can yakacak. Fenerbahçe mükemmel bir takım olmuş ki daha katılacak kaliteli isimler de olacak. Tadic ve Dzeko soylentileri çıktığında herkes gülüyor Fenerbahçe kim ki bunları alacak deniyordu. Şimdi Mane ve Lukaku söylentileri var. Başarılar Fenerbahçe

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
83,450
64,268
113
Tadic, Dzeko, Szymanski, Kent ve Ferdi. Bu sezon bu 5'li çok can yakacak. Fenerbahçe mükemmel bir takım olmuş ki daha katılacak kaliteli isimler de olacak. Tadic ve Dzeko soylentileri çıktığında herkes gülüyor Fenerbahçe kim ki bunları alacak deniyordu. Şimdi Mane ve Lukaku söylentileri var. Başarılar Fenerbahçe
Lukaku o_O :cool:Avrupa maçları için çok iyi olur reis

lovemiyorum

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
328
176
43
Djiku dan kimse bahsetmemis ama ben çok beğendim çok güven verdi özellikle hava toplarinda .. Tmm belki ölçü maçı olamaz ama ilk maçına göre yeni transferler tam not aldı.. Birkaç takviye ile taş gibi takım oluruz..