Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

TBF'den radikal karar! Yabancı sayısı indi

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) , yabancı oyuncu sayısını 6'dan 5'e indirdi.
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde yer alacak yabancı oyuncu sayısıyla ilgili değişiklik yaptı. Mevcut dönemde uygulanan altı yabancı oyuncu sayısının, 2018-2019 sezonu ile birlikte beşe indirilmesine karar verdi.

Türk oyuncuların daha fazla süre almalarını istediklerin için bu değişikliği yaptıklarını ifade eden TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Türk sporcularımızın takımlarında daha çok oynama fırsatı bulmaları çok önemli. Basketbolumuzun gelişmesi için her türlü kararlı adımı attık ve atmaya da devam edeceğiz. Bizleri her zaman gururlandıran, Ay-yıldızlı Milli Takımımızın gücüne güç katmak hepimizin sorumluluğudur" dedi.

"OYUNCULARIMIZIN BU ÇOK KIYMETLİ FIRSATI DEĞERLENDİRECEKLERİNE YÜREKTEN İNANIYORUM"

Federasyon olarak kulüplerle karar sürecinde sürekli değerlendirmelerde bulunduklarını da belirten Türkoğlu, "Amacımız, Basketbol ailesinin tüm değerli paydaşlarını hak ettiğimiz büyük başarılar için doğru ve milli bir hedef etrafında kenetlemekti. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Federasyon olarak, Milli Takımımız ve kulüplerimizin başarılarını her alanda sürdürebilmeleri için desteğimiz artarak sürecek. Oyuncularımızın bu çok kıymetli fırsatı değerlendireceklerine yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Yabancı oyuncusu sayısı ile ilgili karar gelecek sezondan itibaren geçerli olacak ve iki yıl boyunca Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde beş yabancı oyuncu kuralı devam edecek.

Başkan

Admin
Yönetici
Administrator
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
78,129
70,937
21,113
fener için kötü genç basketbolcular için iyi bir karar

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
aynen Fener de Melih ten başka Türk oyuncu yoktu bi ara :)

kayaman41

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,421
2,300
113
ben bu karari dogru bulmuyorum aksine yabanci sayisi sinirsiz olmali. Bizim turkler yattigi yerden kontrat almaya alismis simdi yine iki katina cikacak bazi oyuncularin ucretleri. Turk basketbolunun gelismesini istiyorsan once oyuncularin zihniyetini degistireceksin. Bu zihniyetle milli takimda bir ilerleme yine olmaz kulup takimlarininda basari seviyesi geriler.