Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Ücretsiz İzin Hk.

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Merhaba arkadaşlar ücretsiz izine çıkarılanlar 1177 lira yasalasmış detaylarını bilen var mı nasıl alicaz bunu nereye basvurucaz

Kara000

Trabzonspor
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,389
4,383
113
Yok zaten ayın 5 inden 5 ine yatar bunlar da ama nasıl başvuruluyor bunları öğrenmek lazim
İşyeri başvuru yapıyor sen bişey yapmıyorsun bizim öyle oldu biz sadece iskura hesap açtık bide IBAN ekledik gerisini muhasebeci halletti

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
İşyeri başvuru yapıyor sen bişey yapmıyorsun bizim öyle oldu biz sadece iskura hesap açtık bide IBAN ekledik gerisini muhasebeci halletti
Senin n dediğin kısa çalışma ödeneği ben bugün açıklanan ücretsiz izin maaşından bahsediyorum 1177 lira olan

oridevo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
6,569
1,781
113
Bu konu hakkında bilgi sahibi var mı?

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Ama tahminim 5 Mayıs'ta ilk ödemeler olacak 1,5 aylık ödeme alinacak

oridevo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
6,569
1,781
113
henüz düzenleme yeni, nasıl başvurulacağı konusunda açıklama yapılmadı .
işkur yada sgkya online kişisel başvuru şeklinde olacaktır , önümüzdeki hafta netleşir
Teşekkür ederim dostum. Yani merak ettiğim aslında iş verenler ile alakası var mı onlar bildirmek zorunda mı konuyu söylediler ama bir açıklama yapmadılar adam akıllı. Umarım faydalanabiliriz. Bir ara son 600 gün sgk primi olanlara destek verilecek falan deniyordu.

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Teşekkür ederim dostum. Yani merak ettiğim aslında iş verenler ile alakası var mı onlar bildirmek zorunda mı konuyu söylediler ama bir açıklama yapmadılar adam akıllı. Umarım faydalanabiliriz. Bir ara son 600 gün sgk primi olanlara destek verilecek falan deniyordu.
Yok öyle birşey bunun amacı zaten kısa çalışma ödeneği den yararlanamayan şartları tutmayan kişiler için ama buna işveren değil kişi kendisi başvurması lazım tahminimce

oridevo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
6,569
1,781
113
Yok öyle birşey bunun amacı zaten kısa çalışma ödeneği den yararlanamayan şartları tutmayan kişiler için ama buna işveren değil kişi kendisi başvurması lazım tahminimce
Umarım öyle olur yakın zamanda açıklasalar bari valla para kalmadı artık.

mk25000

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
551
67
28
Benim 14 gün karantina raporum var kaç para alırım bu rapordan bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Sansar45

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
3,083
1,786
113
170 calisma bakanlığını aradim beni de cikarttilar izne ben aslinda sikayet icin aradim onlarin söylediği bana isverenin başvurmasi gerekiyormus ve bazi sartlar varmis is yerinin ve çalışanın uyusmasi gerekiyormus

mustafa37

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
598
490
63
Beyler 15 20 gün önce şirketten haber geldi wp gruba liste attılar bunlara Kısa Çalışma Ödeneği cıktı diye onun içinde benim de adım var, 450 gün şartını tamamlamıyorum nasıl ola bana cıkmış olabilir veya cıktıysa harbiden ne zaman ödeme yapılır ? Exelde 1.04.2020 tarihinde başladı olarak gözüküyor ? Fakat e-devlette felan veya işkurda gözüken birşey yok

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
Bu arada bu yürürlüğe girmiş sanırım benim patronum senin adına başvuru yaptık hafta içi belli olur dedi. Muhtemelen bizler değil işverenler başvuru yapacak.
Aynen benim için de işyeri başvurmuş ama anlamadığım şey şu ödemeler ayın 8 inde yapılıyormuş şimdi 8 Mayıs ta Nisan ayının parası mı alınacak yoksa 16 Mart-30 Nisan parası mı burası garip çünkü 16 Mart ta başladı bu surec