Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Var Mı Hukuk Okuyan veya Avukat

sezermc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,284
749
113
S.a dostlar kurumsal bir firmada işe girecektim yüz kızartıcı (hırsızlık) maddesince 6 sene önce işverene tazminat davası açmıştım vermemek icin cikisimi böyle vermiş işe giremedim o zaman yalvarmisti parayida almadım..bunu ogrenince hem iş tazminatim hemde çıkarma sebebine koydugu madde icin dava aciyom.. konuştuğum avukat cikartma sebebine ilişkin tazminat davası acarsak para alamayacagimi söylüyor..

nocomment

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,306
308
83
Pek bir şey anlaşılmıyor cümleden ama. En iyisi adım adım olayları anlatarak avukatlarla istişare etmen.

sezermc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,284
749
113
Pek bir şey anlaşılmıyor cümleden ama. En iyisi adım adım olayları anlatarak avukatlarla istişare etmen.
Avukata selam vermekde para malesef:) bir tane tanıdık var oda alamayiz bişe dedi 😂 burda belesten akıl alırız dedik belki onuda anlatamadik galiba 😂

Muhasebe90

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,720
1,095
113
Normal hak edişin içi. Dava acarsin . Cikis maddesinin düzeltilmesi için SSK ya dilekçe yazacaksın. Pandemi zamanı tazminat ödememek için çoğu firma bu maddeyi kullandı. Maalesef kullanmaları suç değil sadece şikayet edip maddeyi duzelltiriyorsun. Tabi bunun için hak edislerin için açmış olduğun davayı kazanman da lazım. Yeni iş yerlerine girişte o maddeyi olursa birileri sorarsa dediğim gibi pandemide tazminat ödememek için yaptılar dersin

sezermc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,284
749
113
Normal hak edişin içi. Dava acarsin . Cikis maddesinin düzeltilmesi için SSK ya dilekçe yazacaksın. Pandemi zamanı tazminat ödememek için çoğu firma bu maddeyi kullandı. Maalesef kullanmaları suç değil sadece şikayet edip maddeyi duzelltiriyorsun. Tabi bunun için hak edislerin için açmış olduğun davayı kazanman da lazım. Yeni iş yerlerine girişte o maddeyi olursa birileri sorarsa dediğim gibi pandemide tazminat ödememek için yaptılar dersin
Saolasin pandemiden önceydi ozaman 40 bin çıkmıştı biraz karistirarak 70 bin alırım dedi.ikinci icin alamam dedi senin dediklerinin aynısını dedi de biraz sacma geldi bana yazayım dedim :) sonucta hırsızlık yapmamis bi insana hırsız damgası vurup işe girmesini engelliyon

Muhasebe90

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,720
1,095
113
Saolasin pandemiden önceydi ozaman 40 bin çıkmıştı biraz karistirarak 70 bin alırım dedi.ikinci icin alamam dedi senin dediklerinin aynısını dedi de biraz sacma geldi bana yazayım dedim :) sonucta hırsızlık yapmamis bi insana hırsız damgası vurup işe girmesini engelliyon
Yok engellemez ise girmeni kimse koda bakmıyor insan kaynakları olan birimler bakar onlarda tazminat ödememek için yaptılar de geç.

Saulalvarez

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,736
6,910
113
Kimseye kanit olmadan hırsız damgası vurup işten cikaramazlar yok öyle bir dünya

sezermc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,284
749
113
Kimseye kanit olmadan hırsız damgası vurup işten cikaramazlar yok öyle bir dünya
Yapmış işte karaktersiz çok güzel bir işe gircktim müdür herkezin içinde hırsızlık yapmışsın 2018 de alamam dedi arkadasla gitmiştik g*t oldum 😂 avukat bi kuruş alamam dedi bu maddeden şuan parasizim da ise girince ilk işim sağlam avukatla koparmak olcak karaktersizi