Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Yurtdışı İş

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
İyi günler arkadaşlar yaşım 26 şuan optisyenim türkiyede sizlere sormak istediğim soru bu yurtdışında çalışan bir çok türk var bilirsiniz ben de yuırtdışında calısmak istiyorum paket serviscilik diyelim bu motor ile dağıtım yapan o tarz bir iş bulabilir miyim ve her gün mekana gidip 2 3 bira içsem kira vs her şey kendim ödediğim masrafları çıktığımda her gün 2 3 bira mekanda içsem kenara 400 500 euro atabilir miyim bu yurtdışı zor zor diyorlar abi zorsa neden gelmiyorlar mesala gitmeden göremiyorum tabi ama illa bilenler vardır yorum yazabilir mi bir de bu ingilizcemi çok iyi geliştirdğim taktirde masabaşı iş vs bulabilir miyim avrupa ülkesi olması şart değil kurye ülkeler arası gezebileceğim bir iş de olabilir öyle bir iş varsa
dipnot:yurtdışı için şuanlık vatandaslıgım yok nasıl gidebilirim
bu sorduğum sorulara cevap verirseniz sevvinirim

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,818
9,936
113
İyi günler arkadaşlar yaşım 26 şuan optisyenim türkiyede sizlere sormak istediğim soru bu yurtdışında çalışan bir çok türk var bilirsiniz ben de yuırtdışında calısmak istiyorum paket serviscilik diyelim bu motor ile dağıtım yapan o tarz bir iş bulabilir miyim ve her gün mekana gidip 2 3 bira içsem kira vs her şey kendim ödediğim masrafları çıktığımda her gün 2 3 bira mekanda içsem kenara 400 500 euro atabilir miyim bu yurtdışı zor zor diyorlar abi zorsa neden gelmiyorlar mesala gitmeden göremiyorum tabi ama illa bilenler vardır yorum yazabilir mi bir de bu ingilizcemi çok iyi geliştirdğim taktirde masabaşı iş vs bulabilir miyim avrupa ülkesi olması şart değil kurye ülkeler arası gezebileceğim bir iş de olabilir öyle bir iş varsa
O tarz işler için davet alamayacagin için kaçak çalışman lazım diye biliyorum ama normal diğer işler için davet alarak gidebilirsin Asya ülkelerine firma aracılığıyla gittiğin taktirde Avrupa'dan daha az kazanırsın ama masrafın daha az olur 4 yıl Türkmenistan'da calisdim

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
O tarz işler için davet alamayacagin için kaçak çalışman lazım diye biliyorum ama normal diğer işler için davet alarak gidebilirsin Asya ülkelerine firma aracılığıyla gittiğin taktirde Avrupa'dan daha az kazanırsın ama masrafın daha az olur 4 yıl Türkmenistan'da calisdim
teşekkürler brom arkadaşlar bilenler yazabilir mi ekstra

Azadi6321

Why so...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,918
3,240
113
Tamamda nasıl gidecen sorun orda

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,818
9,936
113
teşekkürler brom arkadaşlar bilenler yazabilir mi ekstra
Not olarak senin dediğin gibi mekanda birşeyler içip ye iç yinede güzel paralar biriktirebilirsin ben 60 bin dolar biriktirmisdim alkol pek kullanmazdım ama gezme işlerini şoförlü araç kiralar ve yemegide lüks mekanlarda yerdim

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Tamamda nasıl gidecen sorun orda
kankam şuan ugrasıyorum ama vatandaslık cıkması 5 yıl once babam olcak sonra ben göcmeniz ama onun dısında bir yol var mıdır ekstra vs kuryecilik de yaparım ülke ülke gezen illa vardır ya diye düsünüuyorum bilenlerden fikir almak isterim

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Not olarak senin dediğin gibi mekanda birşeyler içip ye iç yinede güzel paralar biriktirebilirsin ben 60 bin dolar biriktirmisdim alkol pek kullanmazdım ama gezme işlerini şoförlü araç kiralar ve yemegide lüks mekanlarda yerdim
ingilizcemi de akıcı geliştirecem o sekil nasılk bir iş bulabilirim meslek optisyenlik şuan ama farklı meslekler de yaparım hiç sorun değil

Fterim1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
18,812
15,241
113
Yaş 26 ise bildiğim ücretsiz bir yol var, ben o şekilde geldim polonya'ya. 1 yıl program dahilinde kaldım, kira fatura vs ödediler, cep harçlığı ve yemek parası verdiler. Polonya'ya gelirken yaptığım uçak, otobüs, vize masraflarını vs de ödediler. Anlayacağın sadece pasaport parası ödedim ve geldim

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
en çok istediğim ülke ülke gezebileceğim iş modelleri varsa

MR.YK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
8,682
3,605
113
Yaş 26 ise bildiğim ücretsiz bir yol var, ben o şekilde geldim polonya'ya. 1 yıl program dahilinde kaldım, kira fatura vs ödediler, cep harçlığı ve yemek parası verdiler. Polonya'ya gelirken yaptığım uçak, otobüs, vize masraflarını vs de ödediler. Anlayacağın sadece pasaport parası ödedim ve geldim
Nasıl renktaş bizde yapalım ya

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,818
9,936
113
şuan hangi ülkeyi önerirsin bana
Avrupa'yı ve batıyı pek önermem
Ama yinede kaçak gideceksen Amerika
Davetli gideceksen Avrupa ülkeleri
Eğer ileri derecede ingilizce varsa İngiltere'de arkadaşım var sağlam bir iş var
Onun dışında çok daha kolay gidebilecegin Rusya azarbaycan Türkmenistan Özbekistan ırak vs buralara gidebilirsin

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Avrupa'yı ve batıyı pek önermem
Ama yinede kaçak gideceksen Amerika
Davetli gideceksen Avrupa ülkeleri
Eğer ileri derecede ingilizce varsa İngiltere'de arkadaşım var sağlam bir iş var
Onun dışında çok daha kolay gidebilecegin Rusya azarbaycan Türkmenistan Özbekistan ırak vs buralara gidebilirsin
yani ileri derecede ingilizce bilmek de bir çok yol açıyor ingiltere avrupa olsun doğru mudur

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,818
9,936
113
yani ileri derecede ingilizce bilmek de bir çok yol açıyor ingiltere avrupa olsun doğru mudur
Nispeten evet ama İngiltere'de yani biritanyada yaklaşık 9/10 yıllık bir iş var ingilitere savunma bakanlığı 11 uçak gemisi inşasına başlamış kurumsal olduğu için çalışma saatleri düşük ve haftada 2 gün izin var ve 4/5 yıldan sonrada vatandaşlık alabiliyorsun ayrıca sigortanda olacak ve emekli olma sansinda doğacak en güzeli de 5000 sterlin civarında maaşın olacak

Emr1990bjk

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
565
410
63
11. Ayda amerikaya gidecegim ama kacak
Tanidigim sebeke var. Yillardir bu işi yapiyorlar. Arkadasim amerikada dedigine göre, hicbiseyden anlamasan bulaşık yikasan saatligi 15 dolar ayda 3500 dolar kazanirsin dedi.
1000 dolar yesen 2500 kalir cebine
Not: dolar euro sterlin kadar pahalı degil ama 100 brim ile en cok alisveris yapılan yer abd alim gucu çok.
Ornek amerkada ortalama kira 400 dolar iken almanyada 700 euro
Ayni araba abd de 12 bin dolarken
Fransada 18-20 bin euro

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Nispeten evet ama İngiltere'de yani biritanyada yaklaşık 9/10 yıllık bir iş var ingilitere savunma bakanlığı 11 uçak gemisi inşasına başlamış kurumsal olduğu için çalışma saatleri düşük ve haftada 2 gün izin var ve 4/5 yıldan sonrada vatandaşlık alabiliyorsun ayrıca sigortanda olacak ve emekli olma sansinda doğacak en güzeli de 5000 sterlin civarında maaşın olacak
cok iyi ingilizceyi iyi drecede öğrendikten sonra internet üzerinden mi başvurabilirim

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
11. Ayda amerikaya gidecegim ama kacak
Tanidigim sebeke var. Yillardir bu işi yapiyorlar. Arkadasim amerikada dedigine göre, hicbiseyden anlamasan bulaşık yikasan saatligi 15 dolar ayda 3500 dolar kazanirsin dedi.
1000 dolar yesen 2500 kalir cebine
Not: dolar euro sterlin kadar pahalı degil ama 100 brim ile en cok alisveris yapılan yer abd alim gucu çok.
Ornek amerkada ortalama kira 400 dolar iken almanyada 700 euro
Ayni araba abd de 12 bin dolarken
Fransada 18-20 bin euro
yanlız abdde 800 dolar vs galiba 1+1 2+1 ev kiraları

lakelos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,628
2,513
113
Ömründen bikaç sene gider başka hiçbi zikim olmaz 😂

crystal31

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,165
274
83
Ömründen bikaç sene gider başka hiçbi zikim olmaz 😂
niye bro bu gidenler niye gelmiyor ozaman adamlar burada iş bulamıyor mu bu bazıları anca yetriyor diyor ya tamam zengin olamazsın ama onlar gelmiyor oradan atıp tutuyor