Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

2021 Yılı Sosyal Yardım Başvurusu Yeni!

breezy

Kumar oynamak, bilinmeyene bel bağlamak demektir.
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
154
64
28
Bilindiği Üzere Devletimiz Sosyal Yardımlarla İlgili Bir Çok Yardım Ve Destek Vermektedir. Son Olarak Sayın Bakanımız Derya Yanık Bir Açıklama Yapmıştır. Açıklama Şu Şekildedir;

Bakanımız Derya Yanık: “Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar TL destek vereceğiz”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak ve elektrik giderlerine destek olmak için toplamda 2,5 milyar TL yardım vereceklerini açıkladı.

Bakanımız Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için desteklerin düzenli bir şekilde sürdüğünü bildirerek, özellikle kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik desteklere ayrı özen gösterdiklerini kaydetti.

1,6 milyar TL değerinde yakacak yardımı,

Bakanımız Derya Yanık, yakacak yardımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’ndan kömür tahsis ederek dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Önümüzdeki kış mevsiminde yakacak ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Bakanımız Derya Yanık, toplam değeri 1,6 milyar TL’ye ulaşan kömür dağıtacaklarını bildirdi.

Kış ayları boyunca yapılacak yakacak dağıtım işlemlerinin maliyetinin 40 milyon TL olduğunu kaydeden Bakanımız Derya Yanık, “Tüm Türkiye’de bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla hızlı ve etkin bir şekilde ihtiyaç sahiplerimize bu dağıtımı gerçekleştireceğiz.” dedi.

Elektrik Tüketim Desteği 6 milyar TL’ye ulaştı,

Elektrik Tüketim Desteği’nde ise 2019’dan bugüne kadar yapılan yardımın 6 milyar TL’ye ulaştığına dikkat çeken Bakanımız Derya Yanık, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarına destek oluyoruz. Kasım dahil önümüzdeki 4 ayda bu kapsamda yaklaşık 920 milyon TL elektrik tüketim desteği vereceğiz.” dedi.

Kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteklerinin süreceğinin altını çizen Bakanımız Derya Yanık, “Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar TL destek vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Bakanımız Derya Yanık, yakacak ve elektrik yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerine şu bilgileri verdi:

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, yakacak yardımına e-Devlet üzerinden başvurabilecek. Diğer yandan Elektrik Tüketim Desteği’ni ise düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ailelerimize hali hazırda veriyoruz. Herhangi bir kuruma başvuru yapmalarına gerek yok. Sadece kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmeleri yeterli olacak” dedi.

Burada Normalde Her Türlü Yardım Ve Destek Başvurularını Bakanlığımızın Çıkarmış Olduğu Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti olarak E-Devlet Üzerinden Başvuru Ekranı Açılmıştır. Bu Yüzden Gerçekten İhtiyaç Sahibi Ailelerin Buraya Başvurması Ve Değerlendirilmesi Gerekmektedir.

YENİ YARDIM BAŞVURUSUNDA BULUNMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN:

________________________________________________________________________________________________
ÖNCEDEN BAŞVURU YAPTIYSANIZ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN:

________________________________________________________________________________________________
HESABINIZA PARA YATIP YATMADIĞINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN:

Kendi şahsım başvurmuş ve ön değerlendirmem kabul edilip, ikametgahımın bulunduğu il/ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına değerlendirilmek üzere iletilmiştir. İhtiyacı olan tüm arkadaşlarımız başvurabilir iyi forumlar.

onay.jpg

Ipswich

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,380
5,980
113
bize düşmez

random

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,909
2,912
113
Benim basvuru 1 aydır kabul edildi ama gelen giden bir para yok

breezy

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
154
64
28
Benim basvuru 1 aydır kabul edildi ama gelen giden bir para yok
tahminimce aralık ayının başında bu bi önceki tam kapanma 1100tl desteği gibi olucak sanki yada aralık ayının ortalarında yılbaşına yakın bi tarihte bakalım zaman göstercek :)

fbulut81

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
323
606
93
Parayı kumara yatırıp devletin verdiği sosyal yardımlara başvurmayı ne vicdan ne de Allah kabul etmez yahu. Ben bu durumlara başından beri karşıyım. Devletin mevcut durumunu istismar etmeye de yoksulun hakkına girmeye de gerek yok. Yazdığımı kimse üzerine alınmasın. Sadece ayda binlerce lira şans oyunlarına verip devletin yardımlarına başvuranlar üzerine alabilir.

Musdem8212

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,135
252
83
Başvuru ön değerlendirme kabul edildi nerdeyse 20 gün oldu bağlı oldugum ilçe sosyal yardımlaşma aradım durum ile alakalı ilçelerde sistemsel sorun olduğunu söyledi eğer bekleyen arkadaşlar varsa benim gibi ilçeyse bağlı sorun varmış üzerinde çalışıyormuş illerdekiler aktifmiş örneğin MAÇKA da sorun var TRABZON MRRKEZ vakıf ınkinde yok

eyalet32

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,255
1,287
113
Pandemi destegi yaz e devlete giris yapip

breezy

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
154
64
28
Parayı kumara yatırıp devletin verdiği sosyal yardımlara başvurmayı ne vicdan ne de Allah kabul etmez yahu. Ben bu durumlara başından beri karşıyım. Devletin mevcut durumunu istismar etmeye de yoksulun hakkına girmeye de gerek yok. Yazdığımı kimse üzerine alınmasın. Sadece ayda binlerce lira şans oyunlarına verip devletin yardımlarına başvuranlar üzerine alabilir.
dostum sen buraya başvurup gelen parayı kumara atmıyorsan bunda bir sıkıntı teşkil edicek bi durum yok ve başvurduysan üstüne olumlu cıkarsa şunu kabullenmen lazım sende bizim gibi yoksulsun kabullen bunu :)

son1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
526
252
63
İnsanları yardıma muhtac et sonra gıdım gıdım yardım et kendine bağlayan güzel taktik

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,697
10,321
113
Yoksulluk sinirinin 10000 lira olduğu ülkede benimde seni de ihtiyacin var bu paraya catir catir vergi toplamayı biliyorlar bir nevi bizim paramiz bize dönüyor ha sen 1000 lira alip kumara atiyorsun yada baskalari atiyorsa o ayri mesela taksitlerim var odeyemedim mesela sence ihtiyacim yokmu?
İyi forumlar

fbulut81

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
323
606
93
Yoksulluk sinirinin 10000 lira olduğu ülkede benimde seni de ihtiyacin var bu paraya catir catir vergi toplamayı biliyorlar bir nevi bizim paramiz bize dönüyor ha sen 1000 lira alip kumara atiyorsun yada baskalari atiyorsa o ayri mesela taksitlerim var odeyemedim mesela sence ihtiyacim yokmu?
İyi forumlar
İhtiyacım varken kumar oynamam. Kumar oynuyorsam devletin yoksullar için tahsis ettiği hiç bir yardıma dokunmam. 10o TLlik kumar oynuyorsam bile zenginimdir. Yoksulluk sınırının 10.000 Tl olduğu bir ülkede çoluk çocuğun nafakasını kumara yatırıp devletten destek beklemek başlı başına ekonomiye yük ve milli servetti suiistimal etmek demektir. Benim sözüm kumarda aylık binlerce lira kaybedenlere.

fbulut81

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
323
606
93
dostum sen buraya başvurup gelen parayı kumara atmıyorsan bunda bir sıkıntı teşkil edicek bi durum yok ve başvurduysan üstüne olumlu cıkarsa şunu kabullenmen lazım sende bizim gibi yoksulsun kabullen bunu :)
Dostum iyi kötü hayatımı idame ediyorum. Ama benden daha yoksul milyonlarca ihtiyaç sahibi varken gidip herhangi bir sosyal yardımlaşmaya başvuramam. Ülkede her gün yoksullaşıyoruz. Bu ülkede evine internet bağlatamayacak kadar yoksul insanlar var. Ve devlet onlar için kimi destekler sunar. Bu destekleri suiistimal etmek ekonomiye de yüktür vatandaşa da haksızlıktır.

breezy

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
154
64
28
İhtiyacım varken kumar oynamam. Kumar oynuyorsam devletin yoksullar için tahsis ettiği hiç bir yardıma dokunmam. 10o TLlik kumar oynuyorsam bile zenginimdir. Yoksulluk sınırının 10.000 Tl olduğu bir ülkede çoluk çocuğun nafakasını kumara yatırıp devletten destek beklemek başlı başına ekonomiye yük ve milli servetti suiistimal etmek demektir. Benim sözüm kumarda aylık binlerce lira kaybedenlere.
sinek sekizi bilirmisin kardeşim sen :D aynı o sinek sekiz gibiyim kumarda :D:D:

son1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
526
252
63
Kardeş milli servet mi kaldı anasını aglanttılar haramzadeler.