Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Araç Kiralama ( Kaza )

Fazlinho18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
529
593
93
Arkadaşlar merhaba ;

Dün Yolcu360 dan xxxx bayisinden Sabiha Gökçen'den bir araç kiraladım 2 günlüğüne. Kredi kartımdan 500 TL depozite bloke koydular ve aracın ödemesinide yaptım.En son şey sordu , sigorta yapalım mı günlük 35 TL den 70 TL ye.. Ne gerek var dedim , olur ya arabayı kapıda çizerler , sürtme vs. olur. Bunu yapmazsanız masraf çıkar ve ödemek zorunda kalırsınız. Ama yaparsanız kafanız rahat olur dedi. Kaza yaparsanız karşılıklı polis tutanağı olursa sorun olmaz , çizilme sürtme vs gibi sıkıntı olursa da siz birşey ödemiyorsunuz dedi. Ve kabul ettim 70 TL de öyle ödedim.

Aksilik ya sabah aracı park ederken hafif duvara vurdum ve görseldeki gibi oldu. Aramadım rent a car ı. Yarın aracı teslim ederken konuşacağım. Sizce bir sıkıntı olur mu ?İmzaladığım evraklarda yazıyor sigorta vs sözleşmesi yaptırdığım. Tecrübeli veya fikri olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Ben problem çıkaracaklarını sanmıyorum çünkü bu 70 TL yi bu sıkıntı olmasın diye ödedim. Büyük bir firma zaten.Bakalım yarın akşam teslimden sonra durumu paylaşırım burada.

ayhanbalik

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,024
376
83
Olmaz kardesim eğer sıkıntı yaparlarsa alttan alma odemissin 70 cunku

Discover

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
995
772
93
Kral geçmiş olsun bi sıkıntı olmaz sen zaten günlük sigorta yapmış saygilar

38Kartal

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
563
224
43
Dikkat et kardeşim emanet araba 70 TL verdim diye hor kullanmaya gerek yok Allah korusun başka kaza olur anlarizda park ederken vurmak nedir.

16ALONEDARK35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,227
626
113
Hiç bişey olmaz rent a car da çalışıyorum sana odettirmeye çalışırsa mahkemeye vereceğini söyle ama gerek kalacagini düşünmüyorum büyük bı firma risk almaz tazminat davası açarsın diye 5 kuruş ödemek zorunda değilsin

16ALONEDARK35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,227
626
113
Hiç bişey olmaz rent a car da çalışıyorum sana odettirmeye çalışırsa mahkemeye vereceğini söyle ama gerek kalacagini düşünmüyorum büyük bı firma risk almaz tazminat davası açarsın diye 5 kuruş ödemek zorunda değilsin
Yinede ben çarptım deme durdu yerde vurmuşlar de hiç ugrasmazsin

Fazlinho18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
529
593
93
Yinede ben çarptım deme durdu yerde vurmuşlar de hiç ugrasmazsin
hocam o zamanda yok kamera kayıtlarından bulup tutanak tutun vs der. Boşver yaa.. Ben geri yanaşırken vurdum derim normal birşey. Ödemişim sigorta ücretini bu tip durumlar için sonuçta

Fazlinho18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
529
593
93
Eyvallah dostum , bencede uğraşmazlar hem ufak bir boya yani 100 200 masraflık. Ama kredi kartımdan 500 çekti ya depozite. İnşiallah orada bir katakulle yapmazlar.

Fazlinho18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
529
593
93
Dikkat et kardeşim emanet araba 70 TL verdim diye hor kullanmaya gerek yok Allah korusun başka kaza olur anlarizda park ederken vurmak nedir.
Hacım park sensörü yoktu , arkada mesafe var sandım ama tak diye ses geldi bende şaşırdım. Daha kötü vurdum tampon düştü sandım ama çok sıkıntılı durum ortaya çıkmadı Allah'tan.

Hans3l

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,351
750
113
Rent a car lar mafyacilik oynamayi sever reis. Tehdit ederlerse yok odicen bunu vs. Sakin alttan alma tek kurus verme bi b..k yiyemezler

Fazlinho18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
529
593
93
Rent a car lar mafyacilik oynamayi sever reis. Tehdit ederlerse yok odicen bunu vs. Sakin alttan alma tek kurus verme bi b..k yiyemezler
vermem zaten ama karttan 500 TL çektiler bloke. oradan almaya falan kalkarlarsa olay çıkarırım zaten. Şikayetvar ve heryere yazarım , mahkemeye vereceğim derim. Tabi bende sanmıyorum bir sorun olacağını.

Okaaaan

Siyah Beyaz Ölüm Yaşam Beşiktaş
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
3,183
2,141
113
Sözleşmeyi okudun mu sigorta olsa bile max%10 a kadar ödemek zorundasin diye biliyorum

Fazlinho18

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
529
593
93
yarın akşam teslim ederken göreceğiz. Bildiririm arkadaşlar. Yorumlarınız için teşekkürler.

MHKMHK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,751
5,122
113
Elinde sigorta yaptığına dair sözleşme varsa bırsey olmaz ama yoksa onlar haklı konumunda ne kadar sigorta yaptık deselerde yan çizerler

Krieger1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,043
827
113
Büyük firma diye adamlar sana parayı hibe mi edecekler ne alakası war. Adamlar sana söylemiş we Kendin de diyorsun karşılıklı polis tutanagı olursa sorun olmaz diye. Elinde polis tutanagı yok 500 depozito wermişsin o paradan tutanak ve aracı fotograflayarak kesinti yaparlar aynısı degil ama benzeri başıma geldi... elimizde kaza tutanagı olmadıgı için sigortadan bu aracı yaptıramayız bahanesiyle senden kesinti yaparlar zaten sana verilen sigorta sözleşmesinde bu madde de wardır tekrar geçmiş olsun.

Krieger1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,043
827
113
Si
Elinde sigorta yaptığına dair sözleşme varsa bırsey olmaz ama yoksa onlar haklı konumunda ne kadar sigorta yaptık deselerde yan çizerler
Sigorta yapmaz bu tür kazaları kardeşim sen duran duwara vur sigorta arabayı yapsın öyle bi sigorta şirketi yok dunya üzerinse varsa hemen yaptıralım :)