Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Asgari Ücret Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

isamarket

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
94
18
8
asgari ücret son durum 2020 son toplantı ne zaman

ALoNeDarK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,429
4,083
113
ellerinden gelse 1.600 e geri çekecekler

akincibeyi17

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,192
383
83
2331 olacakmış 31 veriyor lan dalga geçiyor resme.
neden 32 değil 30 değil? 31

crazyboy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
666
151
43
Kardeşim asgari ücrete niye takılıyorsunuz kendinizi geliştirin daha fazla kazanın. Asgari ücret ne kadar yükselirse sizin alım gücünüz o kadar düşecek. Yani bir faydası olmayacak. Bugün asgari ücret 4000 tl olsa aldığınız ekmek 2,5 tl olacak en basitinden örnek verirsek eğer. Aldığınız ürünlerin hizmetlerin fiyatı 2 katına çıkacak. Bunun kime faydası var?

korhankaya48

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,997
1,058
113
Insallah fazla vermezler.kasikla verirlerse kepcenin dibine vuruyorlar dogalgazada elektirigede sene icinde yuzde 60 zam geldi,mutfaktaki enflasyon yuzde 30-40 larda ama tuike cebren ve hileyle yuzde 10 civari cikartiiyorlar...o bakimdan fazla zam gelmez umarim yoksa 1 verip 5 alacaklar yine babalara gelcek millet

Osimanok

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
81
7
8
Asgari ücret değil enflasyon önemli arkadaşlar :) asgari ücrete takılmak kusura bakmayın ama cahil işidir. Enflasyon önemli :)

akincibeyi17

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,192
383
83
Kardeşim asgari ücrete niye takılıyorsunuz kendinizi geliştirin daha fazla kazanın. Asgari ücret ne kadar yükselirse sizin alım gücünüz o kadar düşecek. Yani bir faydası olmayacak. Bugün asgari ücret 4000 tl olsa aldığınız ekmek 2,5 tl olacak en basitinden örnek verirsek eğer. Aldığınız ürünlerin hizmetlerin fiyatı 2 katına çıkacak. Bunun kime faydası var?
i
Bu işsizlikte üretimsizlikte neyi geliştiricen.Yılsonu gelirken enflasyonu düşük göstermek için adamlar merkez bankası başkanını görevden alıp enflasyonu rakamlarda düşürdü. Ayrıca herkes kendini geliştiriyor baksana buraya çoğu borçtan dolayı Yada alkol veya sigara parası için burda. Boş boş akıl vereceğine sen kendini geliştirde biraz daha ekonomik konuş. Türkiye de 28 milyon kişi asgari ücret veya altı ile çalışıyor. Tuzun Kuru olabilir ama geniş bak biraz. Enflasyon düşmedikçe üretim artmadıkça işsizlik azalmadıkça daha çookk asgarî ücrete bel başlayacağız.

mehmetmyk

01 MYK 01
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,864
2,435
113
Beyler Tayyip beyciğim ile görüştüm az önce asgari ücret 2301 tl yapacağını söyledi biraz zorladım ettim 2369 lira 31 kuruşa yükseltebildim. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun

crazyboy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
666
151
43
i
Bu işsizlikte üretimsizlikte neyi geliştiricen.Yılsonu gelirken enflasyonu düşük göstermek için adamlar merkez bankası başkanını görevden alıp enflasyonu rakamlarda düşürdü. Ayrıca herkes kendini geliştiriyor baksana buraya çoğu borçtan dolayı Yada alkol veya sigara parası için burda. Boş boş akıl vereceğine sen kendini geliştirde biraz daha ekonomik konuş. Türkiye de 28 milyon kişi asgari ücret veya altı ile çalışıyor. Tuzun Kuru olabilir ama geniş bak biraz. Enflasyon düşmedikçe üretim artmadıkça işsizlik azalmadıkça daha çookk asgarî ücrete bel başlayacağız.
Turkiyenin durumu ortada, senin veya benim bunu düzeltmeye gücümüz yok. Asgari ücretin 300-500 yükselmesini beklemek yerine kendimizi kurtarmaya bakalım diyorum.

Rebirt7

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,001
451
83
Herkes kendini kurtarmıyor malesef insanlar ne halde yaşıyor bir düşünmelisin ekonomik düzey belli bir yerde olmalı çok adaletsiz herşeyi kendi istedikleri gibi yapıyorlar

Brs20

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
247
103
43
Turkiyenin durumu ortada, senin veya benim bunu düzeltmeye gücümüz yok. Asgari ücretin 300-500 yükselmesini beklemek yerine kendimizi kurtarmaya bakalım diyorum.
Tembel kesime bunu anlatamazsin arkadas.
Isi ogrenmek yerine sorumluluk almak yerine paydos saati gelsin diye dakika sayan insanlar var.Yük altina girmeden olmuyor

Eskisehirli

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,350
881
113
Tembel kesime bunu anlatamazsin arkadas.
Isi ogrenmek yerine sorumluluk almak yerine paydos saati gelsin diye dakika sayan insanlar var.Yük altina girmeden olmuyor
eger sen eskı elemanı kayırır yenıyı ezmeye calısırsan tabıkı adamkaytarır kendı adıma konusuyorumasgerı ucretle çalısıyorum guzel hızlı temız çalısırım bır kısı dıyemez bu adam kaytarıyo ama su var bır ınsan nekadar ıyı calısırsa okadar çok .... lar o yuzden bu devırde az çalısıp çok kazanacan asgerı ucrete gelınce verırsede ekımeee vermessede kasıma dd

Odin35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
446
134
43
Ama bir sorun var asgari ucret gramla artarken faturalar kiloyla artiyor

Eskisehirli

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,350
881
113
eger sen eskı elemanı kayırır yenıyı ezmeye calısırsan tabıkı adamkaytarır kendı adıma konusuyorumasgerı ucretle çalısıyorum guzel hızlı temız çalısırım bır kısı dıyemez bu adam kaytarıyo ama su var bır ınsan nekadar ıyı calısırsa okadar çok .... lar o yuzden bu devırde az çalısıp çok kazanacan asgerı ucrete gelınce verırsede ekımeee vermessede kasıma dd
adam yemek molasını kısaltıs cay molasını kaldırmıs nerde bu devlet ıncelemecıler denetlemecıler herkez bırbırının çanagını yalıyo olan garıbana oluyo

reAper192

Don't Fear the Reaper
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
11,647
3,673
113
Beyler millete kendini geliştirme tavsiyesi vermeden evvel; yeni başlayan öğretmenlerin, mühendislerin, avukatların Suriyeli hamal seviyesinde çalıştığı yerde yaşadığınızın farkına varın da ona göre insanlardan çalışma azmi bekleyin. ;)

Brs20

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
247
103
43
adam yemek molasını kısaltıs cay molasını kaldırmıs nerde bu devlet ıncelemecıler denetlemecıler herkez bırbırının çanagını yalıyo olan garıbana oluyo
Mevzu baska biz 100 kisi ile calisiyoruz 1 tane asgari ucretle calisan elemanimiz yok

Eskisehirli

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,350
881
113
yemınle cevremdekımılletı goruyorum ekmk topluyo abı cıdden durumumuz cok kötu kımse luks demesın luks yasayanlar var amabız luks yasamıyoruz sımdı dıyecen yuz yuz basıyon fakırımdıyon evet fakırım yuz basıyombelkı tutarda kredılerın hacızlerını kaldırırım çalısmaylamı olacak olur görursemsölerım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...