Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Askerlik Hakkında

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
Dostum sigortalı işe girecegim için sıkıntı olur kacaklik
Yok sıkıntı olmaz sigortalı işte ben öyle senelerce çalıştım. Ama bakaya olacaksın aranman olacak malum artık polis devletiyiz illa biryerde çevirmeye bilmemneye gireceksin paket ederler askerlik şubesine teslim ederler ordanda gözünü birliğinde açarsın :) Tek kurtuluşun erkek kardeşin abin arkadaşın vb. varsa sana benzeyen çevirmeye filan girersen onun TC sini ve bilgilerini verirsin ama çok benzemen şart çünkü artık telefondan TC sorguladıklarında resminde çıkıyor ekrana

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Eminmisin dostum. Ben 90 dogumluyum. Ailevi sebeplerden dolayı 6 ay erteleme alabiliomuyum
Ailede hasta vs var mi zaten 30 una gelmisin kardesim bende 30 yasinda gittim mahkemede yargilandim suan yas 35 geciriyo devlet suan ceza yonunden sana tavsiyem asla ama asla sebep belirtmeden gitmemezlik yapma suan

farozlu61

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,767
624
113
Ya şubeyi arayıp sorsana bilader net bilgi al

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Ailede hasta vs var mi zaten 30 una gelmisin kardesim bende 30 yasinda gittim mahkemede yargilandim suan yas 35 geciriyo devlet suan ceza yonunden sana tavsiyem asla ama asla sebep belirtmeden gitmemezlik yapma suan
Yarım milyon borç var zaten üstümde para borcu sıkıntı değil. Sadece 6 ay sonra gtmek istiyorum bence tolerans gösterirler ailevi veya sağlıktan

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Yok sıkıntı olmaz sigortalı işte ben öyle senelerce çalıştım. Ama bakaya olacaksın aranman olacak malum artık polis devletiyiz illa biryerde çevirmeye bilmemneye gireceksin paket ederler askerlik şubesine teslim ederler ordanda gözünü birliğinde açarsın :) Tek kurtuluşun erkek kardeşin abin arkadaşın vb. varsa sana benzeyen çevirmeye filan girersen onun TC sini ve bilgilerini verirsin ama çok benzemen şart çünkü artık telefondan TC sorguladıklarında resminde çıkıyor ekrana
Yeni kimliklerde cikiyor sadece fotograf kimlik eski ise cikmaz ayrica bazilari var cat diye cezayi geciriyo 153 lira kimliksiz gezinme:) en temizi bi sekilde hastane raporu illaki bi yolu bulunur

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
Sağlık problemin yoksa bi gerekçe sunamazsın hiç bi şekilde
Elle tutulıur sebep sağlık dışında var kardeşim. Ailene bakmak ailende sağlık sorunu vb. gibi annem babam çalışmıyor eve ben bakıyorum vb. gibi sebepleri artık geçerli sayıyorlar ama herhangi bir belge vb. istiyorlarmı bilmiyorum. Annen babana sağlık veya maddi olarak bakmak zorundayım sebebinide kabul ediyorlar

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Elle tutulıur sebep sağlık dışında var kardeşim. Ailene bakmak ailende sağlık sorunu vb. gibi annem babam çalışmıyor eve ben bakıyorum vb. gibi sebepleri artık geçerli sayıyorlar ama herhangi bir belge vb. istiyorlarmı bilmiyorum. Annen babana sağlık veya maddi olarak bakmak zorundayım sebebinide kabul ediyorlar
Bende o nedenlerden o kadar çok var ki

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Yarım milyon borç var zaten üstümde para borcu sıkıntı değil. Sadece 6 ay sonra gtmek istiyorum bence tolerans gösterirler ailevi veya sağlıktan
Ins kardesim ne diyeyim ama askerlik subeleri belgesiz vs tecil yapmaz ertelemez yasin gecmis sevk al hastaneye git erteleme iste yada psikolojik neden belirt sevk al hastaneye git psikiyatra yalvar yakar 6 ay erteleme icin rapor versin

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
Yeni kimliklerde cikiyor sadece fotograf kimlik eski ise cikmaz ayrica bazilari var cat diye cezayi geciriyo 153 lira kimliksiz gezinme:) en temizi bi sekilde hastane raporu illaki bi yolu bulunur
Birde şimdi aklıma geldi Turizm bölgesinde çalışacaksan sigortalıda çalışamazsın otel vb. çalışanlarını mecburen ve kanunen bağlı olduğu jandarma veya karakola bildirmek zorunda Jandarma bölgesiyse %10000 paketsin hani belki emniyete evrakın gitmemiş işlenmemiş filan olsa bir ihtimal aranma çıkmaması şansında var ama

farozlu61

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,767
624
113
Ins kardesim ne diyeyim ama askerlik subeleri belgesiz vs tecil yapmaz ertelemez yasin gecmis sevk al hastaneye git erteleme iste yada psikolojik neden belirt sevk al hastaneye git psikiyatra yalvar yakar 6 ay erteleme icin rapor versin
Dostum hicbir doktor somut bir nedensiz tecil erteleme raporu vermez kurula girecek çünkü imkansız o drdigin

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Sebepsiz gitmemezlik edersen tarih gectikten sonra max 1 ay icinde uyap a dusersin aranma sebebin askeri ceza kanununa muhalefet olur rezilligin biri bin para sonra

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
Ya şubeyi arayıp sorsana bilader net bilgi al
Gerçekten en doğru cevap bu yalandan hepimiz birşeyler yazıyoruz iyice kafan karışıyor. :) aç veya git herhangi bir askerlik şubesine açık açık konuş hangi sebeple tecil ettirebilirim diye ayıp veya kanunsuz birşey istemiyorsun sonuçta

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Dostum hicbir doktor somut bir nedensiz tecil erteleme raporu vermez kurula girecek çünkü imkansız o drdigin
Yahu erteleme de kurul yok adam kolunu kirmis diyelim kurula mi sokuyo onu kendi yaziyo kurula da diyo ki tamam ben gordum onayladim zamaninda 2 kez erteleme aldim ben kasimpasa askeri hastanesinden ve gumussuyundan 1 er sene ara ile sonra askeri hastaneler devlet e gecti simdi daha kolay

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Aynen arkadasin dedigi dogru ordakiler devlet memuru asker masker degil git sor nasil olur diye anlatirlar sana kardesim olmadi dedigim gibi rapor kovala bi sekilde

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Herkes doğru söylüyor aslında. Bu arada ben zaten resepsiyonistim. Polis giriş çıkışlarını felan yapıyorum müşterilerin. Geçen yaz 3 delikanlı gelmişti otele. Kimlik girişlerini yapmakla polisin otele gelmesi bir oldu .o da kacakmis herhalde

farozlu61

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,767
624
113
Biz aradık bize şubeye gelirsen 3 gün içerisinde asker olursun dediler , 2019 ocak ayından muanesini başlattı sonuç gidebilir raporu verdiler raporu hala götürmedi bekletiyor 2020 bedellisini ama senin durum nedir en güzeli ara sor şubeye krdsm durduk yere basın ağrımasın

farozlu61

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,767
624
113
Yahu erteleme de kurul yok adam kolunu kirmis diyelim kurula mi sokuyo onu kendi yaziyo kurula da diyo ki tamam ben gordum onayladim zamaninda 2 kez erteleme aldim ben kasimpasa askeri hastanesinden ve gumussuyundan 1 er sene ara ile sonra askeri hastaneler devlet e gecti simdi daha kolay
Ne sebebten erteleme alabilir kardeşim onu söylesene kolu kırıldı yâda doktora mi yalvaracak psikologa sence verirler mi bu devirde ben sanmıyorum şahsa

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
Biz aradık bize şubeye gelirsen 3 gün içerisinde asker olursun dediler , 2019 ocak ayından muanesini başlattı sonuç gidebilir raporu verdiler raporu hala götürmedi bekletiyor 2020 bedellisini ama senin durum nedir en güzeli ara sor şubeye krdsm durduk yere basın ağrımasın
Bizim ilçede o işlere bakan astsubay tanıdık bir yol gösterir herahlde demi

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,410
1,982
113
Bizim ilçede o işlere bakan astsubay tanıdık bir yol gösterir herahlde demi
Astsubayin devami ne rutbenin asb. Cvs ise onlar once askerligini yapsinlar:) asb.ucvs, asb.kd.ucvs, asb.bcvs falansa onun dedigi yolu izle derim iki firfirli ise rutbe once askerlik yapsin onlar :) valla en temizi ve en akillicasi eger ozel nedenlerden dolayi olmuyorsa hastane sevki al psikiyatri icin duzgunce anlat psikologa ben gidecegim zaten ama borcum hatcim ailem yuzunden artik bunaldim intihar etmryi dusunur oldum de abart acindir kendini en azindan bu surede borc yukum hafifleyecek silah altinda iken ailemi dusunmek zorunda kalmayacagim duzgunce vatani gorevimi yapacagim de ;)

Deneme77

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
3,127
849
113
Beyler benim yaştan dolayı Aralık 31 de tecilim dolmuştu. Sağlık muayenesine girdim. Bugün açıklanan sonuçlarda 29/04/2020 ye kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur vs yaziyor. Ben sezonu boş geçmek istemiyorum. Malum tturizm Nisan ayında başlıyor Kasım ayında bitiyor. Şimdi Kasım ayına kadar herhangi bir şekilde askerliği erteletmek için ne yapmalıyım? Bilen varsa yardımcı olur mu
Askerlik şubesine git senin dosyan ile ilgilenen memura sor o sana yol gösterir.ailevi sorunlarım var de kasıma kadar nasıl tecil ederim diye sor. Muayene olduğun için kacarin yok artık kaçıp yakalanirsan