Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Böbrek Taşı

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,739
5,560
113
Hadi bakalım sağlıklı huzurlu yılların olsun kardeş, bu tür bünye aksaklıkları genelde dikkat edilse bile ortaya çıkan belalar olsada, küçük önlemler büyük felaketleri en aza indirger
sağolasın hastaneye yolumuz düşmez umarım forumca genetik faktörler önemli ama geçen bir yerde yazıyordu annede varsa böbrek rahatsızlığı yakalanma oranı 4 kat,kardeşte varsa 2.5 katta oradan geliyormuş 6.5 kat riskteyiz :)

JustWatch

Bazı şeyler değişmez
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
34,552
19,151
113
bendee yaşadım aynı şeyleri doktora gittim reflü dedi lavuk meğer safrakesesi taş dolmuş çok geç farkettikleri için 5 gün yoğun bakımda kaldım sonra ameliyat ettiler kusma çok varsa safrakesesidir yüksek ihtimalle başka doktorada görün geçmiş olsun

ŞAH

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,430
5,511
113
Çok sağolun dostlar.Vallahi buraya yazmasam evde geçmesini bekleyecektim.Yazılanları gördüm fena tırstım.Gideceğim bi görüneceğim.Benim gidecek takatim hiç yok ambulans çağırsam böbrek taşı için ambulans mı çağırdın demezler değil mi

kturgay

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
917
266
63
Beyler cümleten selamın aleyküm.İlk defa şöyle bir şey yaşıyorum.Belimin sol kısmına 4-5 gün önce öyle bir ağrı girdiki sabahı zor ettim acile gittim tomografi kan falan aldılar taş göremedik falan dediler hiçbir sorun görünmüyor devam etmez dediler sevindik çıktık.Şimdi yine 2 gündür öyle feci ağrı giriyor ki sabaha kadar gözümü kırpamadım acıdan kıvranmaktan.Midem bulanıyordu birde kustum 2 kez.Doktor göremiyoruz dedi ama ben eminim bu böbrek taşı.Okuduğum yazıların aynısı çünkü.Ne yaparsam yapayım acı dinmiyor sadece 10-15 dakika hafifliyor sonra sil baştan aynı.Bu şekilde bir şey yaşayan oldu mu dostlar?Ne yapmam gerekiyor belki tecrübeli arkadaşlar vardır vallahi ben artık insanlıktan çıktım bir yol varsa deyin dostlar
aynısı 1 sene önce bana oldu hiçbir şey görülmedi ama ısrar yaparken ufak ufak 2 tane taş çıktı İnşallah düzelirsin biran önce gerçekten çok kötü dayanılmiyor Allah şifa versin

ŞAH

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,430
5,511
113
aynısı 1 sene önce bana oldu hiçbir şey görülmedi ama ısrar yaparken ufak ufak 2 tane taş çıktı İnşallah düzelirsin biran önce gerçekten çok kötü dayanılmiyor Allah şifa versin
Allah razı olsun kardeşim şok sağol

JustWatch

Bazı şeyler değişmez
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
34,552
19,151
113
Çok sağolun dostlar.Vallahi buraya yazmasam evde geçmesini bekleyecektim.Yazılanları gördüm fena tırstım.Gideceğim bi görüneceğim.Benim gidecek takatim hiç yok ambulans çağırsam böbrek taşı için ambulans mı çağırdın demezler değil mi
demezler çok rahatsızım de tehlikeli bişey o taşlar pankreas kanalına düşerse (tabi varsa taş ) kansere kadar yolu var

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,739
5,560
113
beklemeye gelmez hocam git hemen safra kanalında taş gibi bir şey var bence ilk yorumda yazdığım gibi bakalım ameliyatsız alıyorlar kanala düşen taşı artık ercp ile

Ulukaan

Yeni üye
Yeni Üye
4
2
3
Beyler cümleten selamın aleyküm.İlk defa şöyle bir şey yaşıyorum.Belimin sol kısmına 4-5 gün önce öyle bir ağrı girdiki sabahı zor ettim acile gittim tomografi kan falan aldılar taş göremedik falan dediler hiçbir sorun görünmüyor devam etmez dediler sevindik çıktık.Şimdi yine 2 gündür öyle feci ağrı giriyor ki sabaha kadar gözümü kırpamadım acıdan kıvranmaktan.Midem bulanıyordu birde kustum 2 kez.Doktor göremiyoruz dedi ama ben eminim bu böbrek taşı.Okuduğum yazıların aynısı çünkü.Ne yaparsam yapayım acı dinmiyor sadece 10-15 dakika hafifliyor sonra sil baştan aynı.Bu şekilde bir şey yaşayan oldu mu dostlar?Ne yapmam gerekiyor belki tecrübeli arkadaşlar vardır vallahi ben artık insanlıktan çıktım bir yol varsa deyin dostlar
Ayaklarını sıcak tut böbreklerin ağrımaz

pehlivan35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
14,936
5,123
113
Çok geçmiş olsun dostum belirtilere göre safra kesesi taşı ultrason da belli olur acilen hastaneye git

jesus07

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,120
234
63
Taş ultrasonda belli olur. Ürolojiye gidicen. Acile de git bi serum taksınlar veya iğne yapsınlar. Ben sene de 1 2 defa düşürüyorum. Ağrısı çok şiddetli olmuyor ama bulantı halsizlik çok kötü. Bu hale geldiysen taş mesaneye düşmüştür. Yani çıkma aşamasında. Bol bol su içicen. İdrarla atarsın.

Bunu en son idrar yaparken dalgadan çıkarmıştım.

Screenshot_2023-01-10-14-14-43-006_com.whatsapp.jpg

pehlivan35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
14,936
5,123
113
Demezler tabikide direk çağır

ManchesterUnited

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
847
305
63
Geçmiş olsun

Ocrah

KODCULAR KRALI
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
558
161
43
Taş ultrasonda belli olur. Ürolojiye gidicen. Acile de git bi serum taksınlar veya iğne yapsınlar. Ben sene de 1 2 defa düşürüyorum. Ağrısı çok şiddetli olmuyor ama bulantı halsizlik çok kötü. Bu hale geldiysen taş mesaneye düşmüştür. Yani çıkma aşamasında. Bol bol su içicen. İdrarla atarsın.

Bunu en son idrar yaparken dalgadan çıkarmıştım.

Ekli dosyayı görüntüle 296139
Çıkarken acımıyor mu ya

ŞAH

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,430
5,511
113
Geldik hastaneye dostlar bakalım ne diyecekler hepinize teşekkür ediyorum vallahi

APARKAT

Telegram adresin Kramp10
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
17,169
9,878
113
Taksi çağır aynı şey