Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Çalıştığım Şirket Paramı Ödemiyor

chamis

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
560
682
93
Arkadaşlar kariyernetten basvurmustum firma paramı odemiyor.İnternete yazin google a mesa saglik hizmetleri diye cikiyor direk yardimci olursaniz sevinirim 1 hafta calistim devlete atandigim icin cikmak zorunda kaldim.Şimdi parama el koydular.Yardimci olanlanlardan Allah razı olsun.Sadece sitelerden dolandirildigim yetmiyor gercek hayattada ozel sknti boyle iste.Para odemiyor.Yaptiklari iste migros gibi magazalari yalandan ilaclama gostermelik.

Xxmannn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
5,153
2,210
113
Arkadaşlar kariyernetten basvurmustum firma paramı odemiyor.İnternete yazin google a mesa saglik hizmetleri diye cikiyor direk yardimci olursaniz sevinirim 1 hafta calistim devlete atandigim icin cikmak zorunda kaldim.Şimdi parama el koydular.Yardimci olanlanlardan Allah razı olsun.Sadece sitelerden dolandirildigim yetmiyor gercek hayattada ozel sknti boyle iste.Para odemiyor.Yaptiklari iste migros gibi magazalari yalandan ilaclama gostermelik.
Kardeş daha önceden çıkacağını bildirmediysen alman zor. Adamlar ödemez

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
Kendin çıktığın için alamazsın kardeşim yasa böyle

sgrgl

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,825
1,542
113
Ödemez kardeşim adam neden ödesin

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
dostum 1 hafta calısıp kendin ayrılmıssın isten ne parası ödeyecek ki adamlar sana

omerorhaaan

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
54
7
8
sigorta kanunlarına göre 45 gün deneme süresi mevcut her 2 taraf için sende sen çıksan onlarda çıkarsa para ödemek zorunda değiller yani kanunen bunları öğren yarın öbür gün haklı olduğun konuda işine yarar

Morpheus38

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,571
1,309
113
Sözleşme imzaladıysan genelde o sözleşmeler 2 aylık deneme süresi içerir. Onların seni tazminatsız çıkarma hakları olduğu gibi seninde istediğin zaman işi bedelsiz bırakma hakkın var. Yani paranı alabilirsin Şikayetvar'a yaz en hızlı ordan sonuçlanır şuan.

dusting34

Ne mutlu TÜRKÜM diyene
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
8,316
3,183
113
Alakası yok ,o parayı alabilirsin ,1 hafta emeğin var sonuçta ,, devletin hicbi kanununda deneme süresi boyunca isciyi cikararrsin parasini vermezsein diye bisey yok ,isyeri seni cikarabilir ama tazminat vermez . Kendi ciktigin zamanda ise sosyal haklarini alamazsin tazminat vs ama calistigin parayi mecbur vermek zorundalar, ilk basta calisma bakanligina sikayet et sonra isyerine git olay çıkar

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,976
22,560
113
sigorta kanunlarına göre 45 gün deneme süresi mevcut her 2 taraf için sende sen çıksan onlarda çıkarsa para ödemek zorunda değiller yani kanunen bunları öğren yarın öbür gün haklı olduğun konuda işine yarar
Bir işyerine girdin 2 aydeneme dedı tamm dedık 40 gun calıstım adamlar benı begenmedı calısmak ıstemıoruz dedıler 40 gunluk paramı vermıcekler mi şimdi buna senın mantıgın el verıyomu

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,976
22,560
113
Tabikide alıcak parasını 1 gun calıs 1 gun bile vermek zorunda yol parasıda dahıl

nişantaşı

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
24,976
22,560
113
Biz kahve sektöründe gloria jean starbuck gibi şirketlerde tıllarımızı verfık cok öle eleman gırdı cıktı 3 gun 10 gun 20 gun 2 ay calısıp kendı cıktı ve kurusu kurusuna paralarını aldılar deneme suremizde 45 gundu

alkaya96

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,113
690
113
Geçmiş olsun dostum da bu konuda bu şirketi ne taşıyanı ne şirketten birini burda bulamazsın ki nasıl yardımcı olalim

alkaya96

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,113
690
113
Alakası yok ,o parayı alabilirsin ,1 hafta emeğin var sonuçta ,, devletin hicbi kanununda deneme süresi boyunca isciyi cikararrsin parasini vermezsein diye bisey yok ,isyeri seni cikarabilir ama tazminat vermez . Kendi ciktigin zamanda ise sosyal haklarini alamazsin tazminat vs ama calistigin parayi mecbur vermek zorundalar, ilk basta calisma bakanligina sikayet et sonra isyerine git olay çıkar
Deneme süresi kalktı

Emesenbisi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,769
2,602
113
işten çıkmadan 2 hafta önce bilgi vermen gerekiyor. Aksi taktirde vermezler. Kanunlarda yazar bu

İşi 6 aydan az sürmüş olan işçi için, bildirimin diğer tarafa yapılmasından başlayarak 2 hafta, İşi 6 aydan 1.5 yıla kadar sürmüş olan işçi için 4 hafta, işi 1.5 yıldan üç yıla kadar sürmüş olan işçi için 6 hafta, işi 3 yıldan fazla sürmüş olan işçi için 8 hafta sonra feshedilmiş sayılır.

chamis

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
560
682
93
Arkadaslar numaralari bu arayip yigit han adli arkadasimizin odemesini neden yapmiyorsunuz sikayet acmis derseniz ise yariyacaktir.Odemem saglanirsa 200₺ sini dagitacam forumda yardimci olan arkadaslara.Emek verdim ordan oraya calistik kahve dunyasi gloria jeans gunaydin steak house migros ilacladik.Parama el koydular.
Screenshot_2020-11-06-15-21-23-280_com.android.contacts.jpg

emrah

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
645
175
43
Paranı ödemek zorundalar peşine düş heryerden saldir