Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Ceza Tebligatı

Werderbremen

SESSİZLİK
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
15,224
7,826
113
+902162030341 No'lu numaradan arandım adınıza ceza telbigatı var güncel adresinizi iletin gönderelim diye. Ne cezası diye sorunca bir numara verdi onu aradım o da 18.000₺ ceza yemişsiniz. İndirimle falan 4.750₺ ödeme yaparsanız bugün silinecek diye. Son 20 dakika kaldı falan diyor e-devlette falan da ceza veyahut tebligat ile ilgili bir şey bulamadım. Dolandırıcı mı bunlar yoksa kara haber tez mi geldi :)

Cubiter

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
17,820
9,936
113
+902162030341 No'lu numaradan arandım adınıza ceza telbigatı var güncel adresinizi iletin gönderelim diye. Ne cezası diye sorunca bir numara verdi onu aradım o da 18.000₺ ceza yemişsiniz. İndirimle falan 4.750₺ ödeme yaparsanız bugün silinecek diye. Son 20 dakika kaldı falan diyor e-devlette falan da ceza veyahut tebligat ile ilgili bir şey bulamadım. Dolandırıcı mı bunlar yoksa kara haber tez mi geldi :)
Dolandırıcı da olabilir gerçekse dikkat et yine sen

inflame

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
898
617
93
şu konular nerdeyse her gün açıldı 1 kere olsun denk gelmedin mi? hadi denk gelmedin hiç bir devlet kurumu seni arayıp şu kadar borcunuz var var şu kadara düşürdük ödeyin silinsin diye aramaz. biraz aklınızı çalıştırın. 5 yaşındaki yeğenim bile onların dolandırıcı olduğunu anlar

Novasky

комнаты моего разума
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Biletci Üye
TC Onaylı
41,198
44,323
113
Ödedim ben diger arıyana de kapat

burmir44

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
94
4
8
Kardeş onlar dolandırıcı klasik rakamlar 18.000 TL ya da 19250 TL eder ona göre de 4.500 TL'yi peşin gönderin veya 5250 lirayı sizin işleminizi halledelim tekrardan paranı ziyade olur diye dümenler sakın bu tezgaha düşmeyin

Werderbremen

SESSİZLİK
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
15,224
7,826
113
şu konular nerdeyse her gün açıldı 1 kere olsun denk gelmedin mi? hadi denk gelmedin hiç bir devlet kurumu seni arayıp şu kadar borcunuz var var şu kadara düşürdük ödeyin silinsin diye aramaz. biraz aklınızı çalıştırın. 5 yaşındaki yeğenim bile onların dolandırıcı olduğunu anlar
Yok problem şu ki ilk başta vergi dairesinden ödeme yapabilirsiniz dedi. Sonra yetişemeyeceğinizi düşünüyorsanız iban gönderimi sağlayabiliriz deyince ben hallederim sen işine bak dedim. Önceden de 5.000₺ yediydim. Ama güncel ev adresim zaten e-devlette mevcut nasıl oluyor da devlet bulamıyor adresimi o şaşırttı benden tekrar isteniyor

inflame

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
898
617
93
Yok problem şu ki ilk başta vergi dairesinden ödeme yapabilirsiniz dedi. Sonra yetişemeyeceğinizi düşünüyorsanız iban gönderimi sağlayabiliriz deyince ben hallederim sen işine bak dedim. Önceden de 5.000₺ yediydim. Ama güncel ev adresim zaten e-devlette mevcut nasıl oluyor da devlet bulamıyor adresimi o şaşırttı benden tekrar isteniyor
bizim milletimiz dolandırılmaya pek yatkın. nasıl konuşacağınızı bilmiyorsunuz onlara karşı beni 1 gün arasınlar diye çok bekliyorum ama aramıyorlar. saf olmayın gelmeyşn şu saçma salakk oyunlara

Werderbremen

SESSİZLİK
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
15,224
7,826
113
bizim milletimiz dolandırılmaya pek yatkın. nasıl konuşacağınızı bilmiyorsunuz onlara karşı beni 1 gün arasınlar diye çok bekliyorum ama aramıyorlar. saf olmayın gelmeyşn şu saçma salakk oyunlara
İstedikleri cevabı alamadılar da insanın içinde ufacık bir soru işareti de kalmıyor değil 😀

milagroan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,215
859
113
Ekonominin geldiği nokta bu işte. Eskiden 200 tl dolandırıp mutlu oluyolardı, şimdi 4-5 k peşindeler. masrafları arttı tabi

fsned2003

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
751
239
43
Dolandırıcı dün benide aradılar adresimi bulamamışlar bende yalancının dedim

Ipswich

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,380
5,980
113
dolandıırıcılar iş başında

Ardahan75

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,311
134
63
Dolandırıcı inanma

jimihendrix

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
259
339
63
Ceza yiyen birisi olarak;
Yazılan ceza idari para cezası. Bu cezayı kaymakamlar yazar, kırsal veya kentte yaşama durumuna göre size polis-jandarma tebliğ eder. İşlemi söyler, sizin yapıp yapmadığınızı sorar kabul ederseniz imzanızı alır cezayı kaymakam onayına gönderir. Kabul etmezseniz detaylı inceleme yapılır ceza ikiye katlanır ☺
özetle bu cezada indirim veya uzaklaşma diye bir durum söz konusu değil. Ne zaman ki sizi muhtar veya jandarma polis arar merkeze çağırırsa ceza yemişsinizdir. Onun dışında yapılan aramaları dikkate almayın.

jimihendrix

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
259
339
63
Yukarda belirttiğiniz numara dolandırıcı İstanbul hukuk bürosu olduğunu söylüyor, baro sicil numarasını isteyin tekrar arayıp baroyu aradım sizin sicil numaranızla ve isminizle eşleşen bir avukat yok, suç duyurusunda buluncam deyin başka aramazlar

korhankaya48

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,997
1,058
113
Aynı nodan arandım PTT bunun için aramaz o ccgu dedim kapattim

gokhan1975

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,275
621
113
Hala uyanamadiniz dolandırıcı bunlar ceza için telefonla aranilmaz emniyet e gidersin
İfaden alınır mazeret geçerli mazeret yoksa en yüksek mülki amire gider ceza onay alır