Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Cimnastikte Tarihi Başarı

Daimon

Moderator
Yönetici
Moderatör
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,920
63,904
113
AdemAsil_tokyo2020_aa_24temmuz2021_B.jpg

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, 4 milli sporcunun 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 7 disiplinde finale yükselmesinin gururunu yaşadığını belirtti.

Çelen, sosyal medyadaki hesabından yaptığı açıklamada, "Tarihimizde olimpiyatlarda finalimiz yokken bir günde yedi final hakkı elde ettik. Çok büyük bir gurur yaşıyorum. Sporcularımız bugüne kadar başardıklarıyla milletimizin yüzünü güldürdü, finallerde sporcularımıza başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Tokyo 2020'de mücadele eden milli cimnastikçiler Adem Asil, Ahmet Önder, Ferhat Arıcan ve İbrahim Çolak, 7 disiplinde birden finale çıkarak tarihi bir başarı elde etmişti.

Kaan5948

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
284
22
18
Finalde iki kisimi karsilasiyor yoksa ayrı bir serimi bilen varmı?

55demir

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,960
1,053
113
Halka Aleti - İbrahim Çolak, Adem Asil
Atlama Masası - Adem Asil, Ahmet Önder
Paralel Bar - Ferhat Arıcan
Genel Tasnif - Adem Asil, Ahmet Önder
buraya gelmeleri başarıdır.1 altın gelirse çok iyi , 2 gelirse süper olur

bymardinli

Kral benim
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
197
98
28
İyi bir başarı

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,999
44,359
113
Yaşım 37 ama bu yaşıma kadar jimnastik olarak biliyordum nasıl böyle bişey olmuş 😂 yoksa cimnastik ile jimnastik ayrı bişey mi bjk Beşiktaş jimnastik kulübü

55demir

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,960
1,053
113
Yaşım 37 ama bu yaşıma kadar jimnastik olarak biliyordum nasıl böyle bişey olmuş 😂 yoksa cimnastik ile jimnastik ayrı bişey mi bjk Beşiktaş jimnastik kulübü
sen yazınca farkettim bende jimnastik olarak biliyordum .federasyonun sitesinde cimnastik olmuş fakat tdkda hala jimnastik olarak geçiyor . biraz araştırdım telaffuza uydurulup Türkçeleştirilmiş yazıyor fakat çok mantıksız .iş telaffuza kalırsa ortada dil diye birşey kalmaz :)
''Jimnastik neden cimnastik oldu?
Jimnastik” sözcüğü Fransızcadan dilinize girmiştir. “Vücudu çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümü” diye tanımlanıyor. ... O yüzden bu sözcük halkın dilinde bir tür Türkçeleştirilerek “cimnastik”e dönüşmüştür.''

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,999
44,359
113
sen yazınca farkettim bende jimnastik olarak biliyordum .federasyonun sitesinde cimnastik olmuş fakat tdkda hala jimnastik olarak geçiyor . biraz araştırdım telaffuza uydurulup Türkçeleştirilmiş yazıyor fakat çok mantıksız .iş telaffuza kalırsa ortada dil diye birşey kalmaz :)
''Jimnastik neden cimnastik oldu?
Jimnastik” sözcüğü Fransızcadan dilinize girmiştir. “Vücudu çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümü” diye tanımlanıyor. ... O yüzden bu sözcük halkın dilinde bir tür Türkçeleştirilerek “cimnastik”e dönüşmüştür.''
Neyse öğrenmiş olduk 😂