Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Covid-19 Olmuş Veya Olan

Dogilitas

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,409
727
113
virüsü atlatan veya yakınlarından hastalığı gözlemleyip tecrübesi olan varmı. annem son 1 haftadır rahatsız. feci öksürük-yorgunluk-kusması var ve çok kilo verdi bi öğünde 2-3 parmağın ucu kadar şey yiyip doyuyor iştahı yok yediğinide çıkarıyor kaç günde kaç kilo verdi tığ gibi oldu kadın. netten baktım covid, grip belirtileriyle aynıymış. dün gece acile gittik nefes alması zorlaşınca, testi yaptıramadık bi türlü kadıncağız korkuyor burun testinden. ağızdan yaptık ama burunu geçemedi. ağrı kesici serum bağlayıp ardından kağıt imzalatıp eve gönderdiler ama durumu kötüymüş büyük ihtimal kovid dediler kağıdıda onun için imzalattılar zaten, ölüm vs olursa sorumluluk hastaneye ait değildir diye. çıkarken "favimol" ilacını verdiler 8+8 içsin dediler ama haplarıda içmeyecekmiş. sosyal medyada kovid değil tedavi öldürüyor gibi mesajları-yorumları okuya okuya kadın herşeyden korkar hale geldi. ne verip nasıl beslemeliyiz bu kadını deneyimi olanlar bi yazıversin. kendi kendine iyileşende var ama zamana bırakıp dahada kötüleşip ölümle sonuçlananda. elden yararlı bişey gelmezse kötü şekilde sonuçlanıcak ortada. nasıl atlatılır bu lanet?
Usta oncelikle gecmis olsun annen covid bence ama muhakkak test yaptirin ,ilactan bende korktum kalp rahatsizliklari var bende sosyal medyadan da gordum kalp krizi vs valla odum kopa kopa iciyodum fakat Allah a skur bir sey olmadi.Beslenme bol su, vitamin takviyeleri(c ve d) ve istirahat cok onemli

Dogilitas

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,409
727
113
Bro bence size bayadir bulasmis sen hatta 1 hafta once filan konu acmistin bogazlarim kotu hastayim vs tarzi o sira dedim acaba bu cocuk covid mi diye ins cigerlere cok inmemistir annenizin

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
Bro bence size bayadir bulasmis sen hatta 1 hafta once filan konu acmistin bogazlarim kotu hastayim vs tarzi o sira dedim acaba bu cocuk covid mi diye ins cigerlere cok inmemistir annenizin
ben soğukta kaldığım için üşütmüştüm hocam 2-3 hafta önce evler buz gibiydi battaniye bile yoktu titreye titreye sabahladıydım büyük ihtmal covidle alakası yok ama varsada şükür atlattım. annemde şeker varmış dün gece doktorlar söyledi. değerleri yüksek olunca hemen yoğun bakıma aldılar. ailemden birini ilk defa yoğun bakıma alıyorlar dün geceden beri 3,5 atıyorum kötü haber gelecek diye aklım çıkıyor valla

Garip0

Bahtsizgarip.
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
5,490
2,376
113
doktorlara emanet. kadını kobay faresi gibi bıraktık lanet olsun içim paraçparça. her türlü ilacı verecekler belki iyileşir ama iyileşmeme ihtimali kahrediyor. doktoru bekledik ama gelmedi eve gidin ulaşırız dediler o anki kafayla bişey soramadım üzüntüden. yarın yine gidicem inşallah gösterirler:(
forumda milletin annesine küfür etmeyi iyi biliyordun. şimdi anladin mi annelerin değerini?
umarim pişman olmuşsundur ailemden birilerine küfür ederken.
Allah şifa versin.

safakvakti

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
985
290
63
5. Gun sonunda bendede tat ve koku su an tamamen gıttı

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,100
44,408
113
Ben olduysamda haberim yok hiç test yaptırmadım 😁😁

Wembley

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
153
76
28
virüsü atlatan veya yakınlarından hastalığı gözlemleyip tecrübesi olan varmı. annem son 1 haftadır rahatsız. feci öksürük-yorgunluk-kusması var ve çok kilo verdi bi öğünde 2-3 parmağın ucu kadar şey yiyip doyuyor iştahı yok yediğinide çıkarıyor kaç günde kaç kilo verdi tığ gibi oldu kadın. netten baktım covid, grip belirtileriyle aynıymış. dün gece acile gittik nefes alması zorlaşınca, testi yaptıramadık bi türlü kadıncağız korkuyor burun testinden. ağızdan yaptık ama burunu geçemedi. ağrı kesici serum bağlayıp ardından kağıt imzalatıp eve gönderdiler ama durumu kötüymüş büyük ihtimal kovid dediler kağıdıda onun için imzalattılar zaten, ölüm vs olursa sorumluluk hastaneye ait değildir diye. çıkarken "favimol" ilacını verdiler 8+8 içsin dediler ama haplarıda içmeyecekmiş. sosyal medyada kovid değil tedavi öldürüyor gibi mesajları-yorumları okuya okuya kadın herşeyden korkar hale geldi. ne verip nasıl beslemeliyiz bu kadını deneyimi olanlar bi yazıversin. kendi kendine iyileşende var ama zamana bırakıp dahada kötüleşip ölümle sonuçlananda. elden yararlı bişey gelmezse kötü şekilde sonuçlanıcak ortada. nasıl atlatılır bu lanet?
Bu hastaligin doktoru yok arkadasim buyuk gecmis olsun insallah atlatirsiniz

cenkkocak34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,411
1,983
113
kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun pcr testinden ziyade gidip ciğer filmi çektir şu anlattıklarına göre biraz ileri derece geçiriyor gibi kesinlikle bol sıvı aldır . sağlık bakanlığını ara yada ilçe sağlık müdürlüğü nerede oturuyorsan eğer int den bak numarasına durumu izah et sonrasında adam akıllı tedavi talep et ben hastaneleri anlamıyorum geçen eniştenin babası koronaya yakalandı adam alzeihmer hastası hastane tutup eve yolladı atlatır bişey olmaz diye adamcağız 3 gün dayanamadı vefat etti, tamam sağlık çalışanlarına saygımız var ama kendi ana babası olsa yollarmıydı acaba ! tekrar geçmiş olsun teyzemize allahtan şifa dilerim ama kesinlikle hastaneye yatırtmalısın KESİNLİKLE!!!