Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Covid 19 Testim Pozitif Çıktı

NightFever

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
16,635
6,540
113
Zaten para istemek icin corona yalani atti dost yedi paraları bulamiyor acindirma yolundan gireyim dedi bakti olmadi bu sefer acik acik soyledi kumarcinin cigerini 2km tanırız cigerci erhan
Baska konuya yazmis zaten bunu acmadan forumda yardim istemek serbestmi diye :)

cansolmaz1990

te
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,914
1,017
113
Valla benimde Testim pozitif. 09.11 den beri 4 gundur evde halay çekıyorum 😀
Aman böyle geçirsek hepimiz keşke

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
Nasıl 3 kere geçirdin dostum aydınlatır mısın bizi. Bilindiği kadarıyla hastalığı atlattıktan sonra vücut en az 1 sene geçerli olmak üzere antikor üretiyor ama ?
yok öyle bir şey aga benim arkadasın babası da 2 defa geçirdi 2.kez pozitif cıkan baya tanıdıgım var

orhuneses

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,900
2,447
113
Baskan ben 3 kere gecirdim ama arkadasa inandiramadik :)
Ya arkadaşım 3 kez olmaz değil olabilir, tıpkı gribe karşı antikor ürettiğimiz halde aşı vurulduğumuz halde tekrar olduğumuz gibi. Fakat bu 1 sene içerisinde geçrekleşmesi imkansıza yakın birşey. Aynı virüs ile hastalığa yakalanmanın tek yolu virüsün evrim geçirmesidir. Bilindiği kadarıyla virüsün evrim hızı şuan çok yavaş, sana 4 ay önce gelen koronavirüs ile şuan gelen arasında en az %98 oranında benzerlik var, bu %2lik fark hastalık yapmaya yeterli değil.

Özet geçmek gerekirse 1 senede 3 kez geçirmek imkansıza yakın birşey, tahmini olarak 2 2buçuk sene lazım aynı virüsten 3 kez hasta olabilmek için yeterli evrimi sağlayabilmesi için( En azından virüs evrim oranı %5lere çıkması için) ya da vücudunun ürettiği antikorun virüsü unutması için. Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Bana yok bizim köyden emmi hasta oldu arkadaşımın kuzeni hasta oldu diye gelmeyin.

Hans3l

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,351
750
113
Ya arkadaşım 3 kez olmaz değil olabilir, tıpkı gribe karşı antikor ürettiğimiz halde aşı vurulduğumuz halde tekrar olduğumuz gibi. Fakat bu 1 sene içerisinde geçrekleşmesi imkansıza yakın birşey. Aynı virüs ile hastalığa yakalanmanın tek yolu virüsün evrim geçirmesidir. Bilindiği kadarıyla virüsün evrim hızı şuan çok yavaş, sana 4 ay önce gelen koronavirüs ile şuan gelen arasında en az %98 oranında benzerlik var, bu %2lik fark hastalık yapmaya yeterli değil.

Özet geçmek gerekirse 1 senede 3 kez geçirmek imkansıza yakın birşey, tahmini olarak 2 2buçuk sene lazım aynı virüsten 3 kez hasta olabilmek için yeterli evrimi sağlayabilmesi için( En azından virüs evrim oranı %5lere çıkması için) ya da vücudunun ürettiği antikorun virüsü unutması için. Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Bana yok bizim köyden emmi hasta oldu arkadaşımın kuzeni hasta oldu diye gelmeyin.
Reis ben tıp okumadim .nasil olur neden olur nasil gelisir bilmem ama 3 kere testim pozitif cikti. Toplam 7kere teste girdim hatta 5ini özel hastanede kanla yaptilar. 3kere pozitif sonuç aldim..

Silvergrey

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
515
95
28
Geçmiş olsun herkes dikkatli olması lazım bana bir şey olmaz demeyin kendinizi düşünmüyorsanız ailenizi düşünün hala maskeyi çenesinin altında takanlar var.

canberk3535

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
5,383
1,195
113
3 gün önce oldum korkmayın beyler her covid olan ölcek psikolijisinden çıkın normal mevsimsel grip gibi atlattım ben