Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Covid19 Testim Pozitif Çıktı

Heisenberg

Atanamayan Mendel
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
600
869
93
Ne alaka be kardeşim böyle düşünmen cidden üzücü
Arkadaş haklı olma payı var üretilen Biontech aşısı yeni mRNA ile üretildi gen aktivasyonu diyebiliriz aşının yan etkisi kişilerde görülmese bile sonraki nesilde gen hasarı hastalıklarını çeşitli bazı olylari tetikleyecegi aşikar yinede daha iyi bir aşı olabilir iki yıl sonra
kardeşim affedersin ama bu acıklamayı, yazıyı hangi sıfatla yapıyorsun? dayanagın nedir? ünvanın nedir? sen kimsin ki millete bu şekilde bilgi verecek bir açıklama yapabiliyorsun? sagdan soldan kulaktan duyma bilgilerle millete boş fikirler vermekten vazgeçin artık. madem bu kadar bilgilisin sen bul aşıyı da kullanalım. allah bilir maskeyi dogru takamayan tiplerden birisinizdir. ya sabır ya tüm dünya salak tüm dünya aptal ama bizim halk her zaman büyük oyunu görüyor ya inanamıyorum gerçekten
Moleküler biyoloji ve genetik bölümü mezunuyum iki yıl tıbbi genetik alanında moleküler biyolog olarak çalıştım 6 ay mikrogentik alanında çalıştaya katıldım.. Dediklerine katılmıyorum demen yeterdi üretilen aşının makalesini NBC de bulup okuyabilirsin kafadaki soru işaretlerine cevap vermediği sürece ilaç firmaları bu sorular doğacaktır benim bu makaleden çıkardığım sonuç buydu konuyu gördüm bildiklerimi yazdım üslubuna dikkat et

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
Kardes ksura bakma ama hele bi aşi gelsin o zaman buralarda olursan ve asiyi vurulup yamulursan durumundan bizj haberdar edersin.
zombi olacagımı da bilsem vurdurcam kardeşim 20 doz vurdurcam bu kafayla yaşamaya devam edin aşıya gerek kalmadan kendi kendinizin sonunu getirirsiniz zaten. salgın hastalıklar dünya var oldukça belirli zaman aralıklarıyla olan bir şeydir bu orta çağda da oldu 1900lü yıllarda da 2000lerin basında da. grip nasıl bir virüs ise corona da aynı o şekil bir virüs fakat ilk kez rastlanıldıgı icin tam bir tedavisi yok aşısı yoktu yeni bir aşı icat edildi. affedersin de kıcınızdan komplo teorisi uydurmaya gerek yok

55demir

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,960
1,053
113
Arkadaş haklı olma payı var üretilen Biontech aşısı yeni mRNA ile üretildi gen aktivasyonu diyebiliriz aşının yan etkisi kişilerde görülmese bile sonraki nesilde gen hasarı hastalıklarını çeşitli bazı olylari tetikleyecegi aşikar yinede daha iyi bir aşı olabilir iki yıl sonra
iyide biotec ve moderna aşıları zaten bize gelmeyecek , koruma şartları ağır olduğu için (-20 , -70 arası ) ve bizde bunu sağlayacak imkan olmadığı için çin aşısıyla anlaştılar. çin aşısıda inaktif aşı , eski tip ölü virüs verilmesi esasına dayanıyor
komplo teorisi doğruysa tüm avrupa ve amerika vatandaşlarını zehirleyecek bizi ve bizim gibi fakir olup çin aşısına kalanlar sağlam kalacak. sence mantıklı mı? :)

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113

Moleküler biyoloji ve genetik bölümü mezunuyum iki yıl tıbbi genetik alanında moleküler biyolog olarak çalıştım 6 ay mikrogentik alanında çalıştaya katıldım.. Dediklerine katılmıyorum demen yeterdi üretilen aşının makalesini NBC de bulup okuyabilirsin kafadaki soru işaretlerine cevap vermediği sürece ilaç firmaları bu sorular doğacaktır benim bu makaleden çıkardığım sonuç buydu konuyu gördüm bildiklerimi yazdım üslubuna dikkat et
bu kadar egitime ve kariyere ragmen hala bu tarz şeyler yazabiliyorsan söyleyecek söz yok zaten sana :)

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
iyide biotec ve moderna aşıları zaten bize gelmeyecek , koruma şartları ağır olduğu için (-20 , -70 arası ) ve bizde bunu sağlayacak imkan olmadığı için çin aşısıyla anlaştılar. çin aşısıda inaktif aşı , eski tip ölü virüs verilmesi esasına dayanıyor
komplo teorisi doğruysa tüm avrupa ve amerika vatandaşlarını zehirleyecek bizi ve bizim gibi fakir olup çin aşısına kalanlar sağlam kalacak. sence mantıklı mı? :)
yok kardeşim bir nesli yok edeceklermiş :D kim yok edecek allah askına? ekonomisi zarar görmeyen, saglık sistemi çökmeyen ülke mi kaldı? kim bu her gün 100k vaka bildiren amerika mı yoksa yogun bakımında kendi insanlarına bile yer ayıramayan avrupa ülkeleri mi bir nesli yok ediyor? herkesin zarar gördügü bir durumda kim kar saglıyor da bir nesli yok etmeye gelmiş allah askına ya. birazdan bill gates çip takacakçı tayfa da gelir tam olur zaten

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
kardeşim affedersin ama bu acıklamayı, yazıyı hangi sıfatla yapıyorsun? dayanagın nedir? ünvanın nedir? sen kimsin ki millete bu şekilde bilgi verecek bir açıklama yapabiliyorsun? sagdan soldan kulaktan duyma bilgilerle millete boş fikirler vermekten vazgeçin artık. madem bu kadar bilgilisin sen bul aşıyı da kullanalım. allah bilir maskeyi dogru takamayan tiplerden birisinizdir. ya sabır ya tüm dünya salak tüm dünya aptal ama bizim halk her zaman büyük oyunu görüyor ya inanamıyorum gerçekten
[/QUOTE]
Kardeşim her konuda büyük oyunu görmeyelim tamam da araştır bak aşı üreten firmalar hukuktan muafiyet istiyolar yani ileride doğacak zararlardan mesül değiliz diyolar inanmazsan bana araştır görürsün

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
Kardeşim her konuda büyük oyunu görmeyelim tamam da araştır bak aşı üreten firmalar hukuktan muafiyet istiyolar yani ileride doğacak zararlardan mesül değiliz diyolar inanmazsan bana araştır görürsün
[/QUOTE]
kardeşim her gün 30k vaka var dünya da her gün 1m vaka bildiriliyor daha güzel bir tavsiyen var mı? kaç milyon tane ögrenci okuluna dönemiyor kaç milyon insan işine gidemiyor işsiz kaldı evine para götüremiyor bütün bunları düzeltebilmek adına daha güzel bir çaren, önerin var mı? elde olan mecbur bu. aşıdan başka bir çözümü yok bunun maalesef bulunan aşılar da bunlar. tabii ki riskleri olacak bunun garanti bir çözümü olmayacak ama kalkıp da saçma sapan şeyler söylemeye gerek yok demek istedigim bu

55demir

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,960
1,053
113
[/QUOTE]
aşı firmaları haklı . bir aşı geliştirmek için makul süre 3-5 yıldır. fakat ülkeler ekonomik nedenlerle aşının hemen hazır edilip uygulanmasını istiyorlar. hemen aşıyı ver diye ülkelere '' o halde olası riskleri almam '' demek firmaların en doğal hakkıdır. dünya 3-5 yıl beklerse eminin muafiyette istemezler

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
kardeşim her gün 30k vaka var dünya da her gün 1m vaka bildiriliyor daha güzel bir tavsiyen var mı? kaç milyon tane ögrenci okuluna dönemiyor kaç milyon insan işine gidemiyor işsiz kaldı evine para götüremiyor bütün bunları düzeltebilmek adına daha güzel bir çaren, önerin var mı? elde olan mecbur bu. aşıdan başka bir çözümü yok bunun maalesef bulunan aşılar da bunlar. tabii ki riskleri olacak bunun garanti bir çözümü olmayacak ama kalkıp da saçma sapan şeyler söylemeye gerek yok demek istedigim bu
[/QUOTE]
Vala kardeşim kısmi sana katilsamda diğer arkadaşın dediğinede katılıyorum ortada bi aşı var cokk iyi diyen var bide tam tersi karşı çıkan var çok büyük mualla bu Allah hepimizin sonunu hayır etsin ne diyelim yaşayıp görcez neler olacağını

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
Vala kardeşim kısmi sana katilsamda diğer arkadaşın dediğinede katılıyorum ortada bi aşı var cokk iyi diyen var bide tam tersi karşı çıkan var çok büyük mualla bu Allah hepimizin sonunu hayır etsin ne diyelim yaşayıp görcez neler olacağını
[/QUOTE]
o konuda haklısın aşı çok iyi diyen de var kötü diyen de var ama bunu bilemeyiz işte. suan tek bir gerçek var dünyanın aşıya ihtiyacı oldugu. benim sinirlerimi bozan nokta ise saçma sapan insanların cıkıp yok zombi yok çip muhabbeti yapması

Heisenberg

Atanamayan Mendel
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
600
869
93
bu kadar egitime ve kariyere ragmen hala bu tarz şeyler yazabiliyorsan söyleyecek söz yok zaten sana :)
Ya sen hangi sıfatla diyorsun bunları ? En son ne zaman bu üretilen asilarla ilgili bir makaleyi actin okudun ? Bu konu hakkındaki fikrin sadece senin özgün medyadan isittiklerin mi benim yanıldığımı ispatlyacak gerekçen nedir ? Bilale anlatir gibi anlatmak mi lazim sağlam bir delil getir öyle konuşalım .. Bu ülkede sen ve senin gibilerin sesi daha fazla çıktığı için kendilerini haklı görüyorlar o yüzden bu ülkede bir gram ilerleme yok..

38Kartal

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
563
224
43
Geçmiş olsun ne gerek var böyle konu acmaya ne boş adamlar var ya

kbr1477

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
277
182
43
O kadar yorum içinde tek haklı yorum helal olsun valla

Sahin89

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
150
66
28
Geçmiş olsun. Gerekli tedbirleri al. Mersin'de yaşıyorum burada da kontrolden çıkmış. Allah yardımcımız olsun

Verstappen

iLTW
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,872
10,914
113
Ya sen hangi sıfatla diyorsun bunları ? En son ne zaman bu üretilen asilarla ilgili bir makaleyi actin okudun ? Bu konu hakkındaki fikrin sadece senin özgün medyadan isittiklerin mi benim yanıldığımı ispatlyacak gerekçen nedir ? Bilale anlatir gibi anlatmak mi lazim sağlam bir delil getir öyle konuşalım .. Bu ülkede sen ve senin gibilerin sesi daha fazla çıktığı için kendilerini haklı görüyorlar o yüzden bu ülkede bir gram ilerleme yok..
keşke o kariyeri yaparken iki gram da karakter kataydın kendine de tartışmaya değer bir insan olsaydın :) emin ol en az senin kadar araştırıp okuyup bir şeyler öğrenmeye çalışıyorumdur ama kalkıpta anonim bir hesabın arkasından kimligim belirsiz bir şekilde millete iyi kötü umut vadecek ya da umutsuzluga sürecek şeyler yazmıyorum. aynısnı sana da tavsiye ederim. iyi akşamlar

serkandemir50

Bahtsız Piyade
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
3,524
2,504
113
valla bende bütün belirtiler var tat koku almama yüksek ateş öksürük ağrılar vs ama sonuç negatif