Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Dani Alves İntihar Etmiş

beckham

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,915
4,716
113
Ben bana haklı dedi diye sevinmiştim
Beni kurtaran şey, ìntìhar fikri oldu. Ìntìhar fikri olmasaydı kendimi çoktan öldürmüş olurdum. Yaşamaya devam etmemi sağlayan şey, her zaman önümde böyle bir seçeneğin olduğunu bilmekti. Sahiden de bu düşünce olmasaydı bu hayata, bir yere veya bir şeye saplanmış olma duygusuna asla katlanamazdım. Benim için, ìntìhar fikri, her zaman özgürlük fikrine dayalıydı. Kendi kendime dedim ki: “Ìntìhar fikriyle her türlü şeye katlanabilirim çünkü her şey bana bağlı.”

Demeliyim ki düşünülenin aksine ìntìhar fikri olumlu bir fikirdir. İnsana istek verir. Ben ìntìhar fikrinden bahsediyorum, ìntìhar saplantısından. Ìntìhar etmekten söz etmiyorum, ìntìhar düşüncesinden bahsediyorum.

Çok önemli burası; hayatımdaki tüm zorlu anları bu çıkar yol fikriyle atlatabildim. Sahiden de ìntìhar fikrine sığınarak yaşamak şartıyla her şeye katlanabileceğimize inanıyorum. Kendimizi öldürmemize hiç gerek yok, nihayetinde kendimizi istediğimiz zaman öldürebiliriz. Ama esas önemli olan şey bu fikri kafada taşımaktır. Esas olan ìntìhar fikridir. Bu fikri yasaklamamak gerek. Tam aksine bu fikirden yararlanmak gerek.

Ìntìhara olan bu düşkünlüğümden bir hayli de fayda sağladım, çünkü bu yaşıma kadar bu fikir sayesinde gelebildim. Bu fikir olmasaydı bu yaşımı hayatta göremezdim, imkânı yok gelemezdim bu yaşa. Buna inancım tam, bundan dolayı da olumlu bir fikirdir.

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,393
1,476
113
Adam, madem evrim var bir erkek bir kadına tecavüz edince niye hopluyorsunuz evrimciler diyor. Arkadaş, bu insanlarla aynı ülke sınırları içerisinde yaşadığıma gerçekten inanamıyorum. Kırıcı da olmak istemiyorum fakat bu insanları kim büyütüyor kim yetiştiriyor. Bu nasıl birşey böyle

Üzücü tarafı böyle insanlardan ülkede çok fazlasıyla olması.

Benim gibi ortalama bilgilere sahip birisi bile ülkedeki birçok insandan bilgili kalıyor. Ben kimim ki

SabriBey

Emekli Risk Birimi Başkanı
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,995
5,498
113
Adam, madem evrim var bir erkek bir kadına tecavüz edince niye hopluyorsunuz evrimciler diyor. Arkadaş, bu insanlarla aynı ülke sınırları içerisinde yaşadığıma gerçekten inanamıyorum. Kırıcı da olmak istemiyorum fakat bu insanları kim büyütüyor kim yetiştiriyor. Bu nasıl birşey böyle

Üzücü tarafı böyle insanlardan ülkede çok fazlasıyla olması.

Benim gibi ortalama bilgilere sahip birisi bile ülkedeki birçok insandan bilgili kalıyor. Ben kimim ki
Sen evrim yok mu diyosun kanka geçmiş mesajlara bakamadım

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,393
1,476
113
Sen evrim yok mu diyosun kanka geçmiş mesajlara bakamadım
Vatandaşın teki, madem evrim var o zaman neden erkek kadına tecavüz edince hopluyorsunuz evrimciler diye yazmış ta ona cevaben yazmıştım. Kanım dondu. Yani evrimi kabül ediyorsak arkadaşın demesine göre tecavüzü meşru görmemiz falan gerekiyormuş :) hatta meşru görmememiz arkadaşı deli ediyormuş

SabriBey

Emekli Risk Birimi Başkanı
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,995
5,498
113
Vatandaşın teki, madem evrim var o zaman neden erkek kadına tecavüz edince hopluyorsunuz evrimciler diye yazmış ta ona cevaben yazmıştım. Kanım dondu. Yani evrimi kabül ediyorsak arkadaşın demesine göre tecavüzü meşru görmemiz falan gerekiyormuş :) hatta meşru görmememiz arkadaşı deli ediyormuş
Değişik insanlar napıcaksın bro :D Bunlarda böyle evrimleşmiş işte :D

MirDeniz

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
79
28
18
Her tecavüzle yargilananda suçlu diye birsey olamaz adam dünya klasmanında bir futbolcu ünlü ve paralı her haliyle sorgulanabilir bir durummus üzüldük.

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,393
1,476
113
Değişik insanlar napıcaksın bro :D Bunlarda böyle evrimleşmiş işte :D
Ekvatora yakın tropikal iklimlerdeki yerlilerin cildi siyahken, kutuplara yakın bölgelerdekiler neden süt beyazı. Çünkü biyolojik evrim denilen birşey var ve canlı türleri, içinde bulundukları şartlara göre uzun zaman içerisinde adapte oluyorlar yani ona göre evrimleşiyorlar ve bu belli oranda kalıtsal yani genetik hale geliyor.

Lütfen 2024 dünyasında hala evrimi saçma buluyorum diyen insanlar çıkmasın abi gerçekten çok rica ediyorum :) En azından toplum olarak 1 level atlayabilelim artık

beckham

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,915
4,716
113
Ekvatora yakın tropikal iklimlerdeki yerlilerin cildi siyahken, kutuplara yakın bölgelerdekiler neden süt beyazı. Çünkü biyolojik evrim denilen birşey var ve canlı türleri, içinde bulundukları şartlara göre uzun zaman içerisinde adapte oluyorlar yani ona göre evrimleşiyorlar ve bu belli oranda kalıtsal yani genetik hale geliyor.

Lütfen 2024 dünyasında hala evrimi saçma buluyorum diyen insanlar çıkmasın abi gerçekten çok rica ediyorum :) En azından toplum olarak 1 level atlayabilelim artık
Esasında insan hem evrime hem tanrıya inanabilir ama burdaki zırcahillere anlatamazsın yanlış yerdesin

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,393
1,476
113
Esasında insan hem evrime hem tanrıya inanabilir ama burdaki zırcahillere anlatamazsın yanlış yerdesin
Ben işin din boyutunda değilim. Fakat bu arkadaş herhalde dindar birisi ve evrim dinle çelişiyor diye düşünüyor olsa gerek ki evrime bu kadar cephe almış vaziyette. Madem evrim var erkek kadına tecavüz ettiğinde neden karşı çıkıyorsunuz hopluyorsunuz evrimciler söyleyin bakalım, diyor :) dumura uğradım resmen

Kuranda Ademle Havva kıssası var ya. İslama göre yaratılıp dünyaya sürgün edilmiş ilk insanlar ve tüm insanların ataları olarak inanılır. Herhalde o kıssadan yola çıkarak evrime bu kadar cephe almış vaziyetteler.

Fakat evrim var ve bu çağda bununun aksini söylemek çok abez :) Yani o halde ilaç bile kullanmamaları gerekir evrime yalan diyen insanların. İlaçlar da biyolojik evrim kuramına göre geliştiriliyor ve yenileniyor çünkü :)

Son düzenleme: