Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Dua Selamet Hayır

haydarigeceler

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
712
240
43
Tamam dostum cahil kalın ne yapam :)
Kimse avamlık kesim olmaz sıkma canını kalan zaten şeytanlaşmıştır . Var olan bir Yaratıcı var ve emri namaz kılıp oruç tutmak zina etmemek akrabaya bakmak bunu bilip yaşamak var bunu bilip yaşamamakta bazılarına kalır o bizi ilgilendirmez ateistin biri vardı o zamanlar çocuktum 17 - 18 yaşlarındaydım hızlı zamanlarımda ben eniştemden ötürü inanmıyorum dedi yunanlarmış öyle bi zoruma gittiki gittim su içerken bi tekme attım dudağı çeşmeede patladı sonra hacıydı hocaydı bunun çok günah olduğunu söyledi o gün bugündür töbeliyiz demem o ki benim güzel gülüm cahillerede bilgiliyede saygın olsun zaten istese araştırır kendisi gerek yok ha gerek var diyorsan o zaman sana tek bi soru herşeyi araştırıyorsun ya hani ALLAH nasıl var oldu düşünmek sana kalmış günah olduğunu bile bile düşünmeyenlerdeniz biz o var ve fazla derine inmemek lazım ama sen öyle görünmüyorsun madem bilgi hadi araştır bakalım ilimli bilimli kardeşim benim :D

olursaolur

¯\_(ツ)_/¯ Şaşırt beni ¯\_(ツ)_/¯
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
Kimse avamlık kesim olmaz sıkma canını kalan zaten şeytanlaşmıştır . Var olan bir Yaratıcı var ve emri namaz kılıp oruç tutmak zina etmemek akrabaya bakmak bunu bilip yaşamak var bunu bilip yaşamamakta bazılarına kalır o bizi ilgilendirmez ateistin biri vardı o zamanlar çocuktum 17 - 18 yaşlarındaydım hızlı zamanlarımda ben eniştemden ötürü inanmıyorum dedi yunanlarmış öyle bi zoruma gittiki gittim su içerken bi tekme attım dudağı çeşmeede patladı sonra hacıydı hocaydı bunun çok günah olduğunu söyledi o gün bugündür töbeliyiz demem o ki benim güzel gülüm cahillerede bilgiliyede saygın olsun zaten istese araştırır kendisi gerek yok ha gerek var diyorsan o zaman sana tek bi soru herşeyi araştırıyorsun ya hani ALLAH nasıl var oldu düşünmek sana kalmış günah olduğunu bile bile düşünmeyenlerdeniz biz o var ve fazla derine inmemek lazım ama sen öyle görünmüyorsun madem bilgi hadi araştır bakalım ilimli bilimli kardeşim benim :D
Kardeşim önecelikle din ileriye gitmemeyi söyler bilim bunun aksini söyler bunun ilerisinde ne vardı diye sorar allahın varlığını soruyorsan çok tanrılı dinlerden günümüze doğru gelmeye çalışırsan eger sümer mitolojisinde çok tanrılı dinler vardır bunlardan biri nantu insanları sudan çıkmış bur çamurdan balçıkdan yaratığına inanırlardı ki bunu tamammiyle insanlar kafasından uyduruyor her ayrıca buh tufanı yine sümerlilerde yaşanmış sayılan gılgamış destanı ve daha sonrasından tek tanrılı dine geçerken zerdüşlük yani iranlı bir ögretmen bu dini çıkarır çok tanrılı dinlerin hepsini toplar tek bir tanrı gibi gösterir acestayı okuyabilirsin dini kitabıdır ordan tevrata ordan da kurana geçer süreç bu şekikde işlemiştir daha detaylı bilgi verirdim ama dediğin gibi burası yeri değil :) yeni bir konu aç orda sana anlatayım :D bu arada ben çayhaus die bir cemaaten tehdit aldım serkan abileri var youtubede ataisti sürekli müslüman yapıyor :)

haydarigeceler

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
712
240
43
Konuyu sen açta yaz bari cumanın hürmetine okuruz neden okumayalım