Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Evren Bir Simülasyon Mu Değil Mi

olursaolur

¯\_(ツ)_/¯ Şaşırt beni ¯\_(ツ)_/¯
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
gerçekten bir simülasyon mu değil mi bunu kestirmek güç fakat özgür irade denen kavramın olmadığına inanıyorum ki kişilerin karakterlerini bile vicuttaki biyolojik kimyasal reaksiyonlar belirlerken kişilerin kendi hür iradesinden bahsetmesi saçmalıktan başka bir anlam kazandırmıyor. yaşadımız ve bilinç adını verdiğimiz yapı tamamen bir illüzyon birinin oynadığı oyundaki avatarlar gibi olma ihtimilimz yüksek :)
Güzel yorum konuya farklı açıdan bakmak buna denir aslında konuyu açarken bu tarz farklı düşünceleri merak ediyordum yorumun için tşkler

olursaolur

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
kısmen katılıyorum , kader kısmı biraz kafa karıştırıcı .
Somali'de doğan birinin yetişkin olma şansı %50 ,ortalama bir yaşam sürme şansı %1
Amerika'da doğan birinin yetişkin olma şansı %99,9 ,ortalama bir yaşam sürme şansı %70
yani sadece doğduğun yer bile yaşam kaliteni 70 kat etkilerken kader ve kontrol nasıl insanın elinde olabilir ki
Sanırım bunun cevabı adaletsizlik oluyor yani yeryuzunde hiç bir şekilde adalet yok

olursaolur

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
Zaman gelecek, günümüzün en süper ,turbo,mega bilgisayarları , tekno-antik müzelerin salonlarını süsleyecek, görenler hayretler içinde ağızları bir karış açık kalarak bakakalacaklarve tarihin tozlu şahitlerin gozyaslari içinde seyredecekler
O günleri görebilme dilegiyle umarım şahit olabiliriz o günlere

evolaydis

Tanınmış üye
Ayrıcalıklı Üye
15,256
7,578
113
İki tane Arap genç Amerika'ya sığınmaci olarak gider ve Kur'an'a benzer ve daha iyi bir kitap yazarlar bu mısırlı dinadamlari tarafından kurandan daha iyi ayetlere sahip şiirsel bir din kitabı olduğu onayını alır Türkçesi mevcut değildir İngilizcedir sadace Kur'an da yazan bir ayet için bu kitabı yazarlar bırakın aynisini yazmayı bir ayet bile yazamasınız ayetini çürütmek için yazarlar ve başarılı olurlar İngilizcen varsa okuyabilirsin interneten
Kuran'dan daha iyi bir kitap ve Kuran'dan daha iyi ayet yazık sana hayatinda kac defa Kuran okudun dine inanan insanlara ot gibi yasiyor demissin sonra da dini karistirma demissin sadece bilimi dusunen ve teknolojiyiyi gelistiren insanlar mi ayakta tutuyor sana gore bu dunyayi onlar mi bizim yasantimizin her anina mudahale ediyor dine inanan kimse teknoloji ve bilimle yasyamaz mi aynen inlar ot gibi yasarlar di mi sen cumlelerini hicbir zaman dikkatli secen biri degilsin hep dikkat ediyorum srnin tezinde olanlar hep iyi ama senin tezini savunmuyorsa o kiside sikinti var yani hep en iyisini sen biliyorsun mukemmel bir insansin bu sekilde devam et

olursaolur

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
Kuran'dan daha iyi bir kitap ve Kuran'dan daha iyi ayet yazık sana hayatinda kac defa Kuran okudun dine inanan insanlara ot gibi yasiyor demissin sonra da dini karistirma demissin sadece bilimi dusunen ve teknolojiyiyi gelistiren insanlar mi ayakta tutuyor sana gore bu dunyayi onlar mi bizim yasantimizin her anina mudahale ediyor dine inanan kimse teknoloji ve bilimle yasyamaz mi aynen inlar ot gibi yasarlar di mi sen cumlelerini hicbir zaman dikkatli secen biri degilsin hep dikkat ediyorum srnin tezinde olanlar hep iyi ama senin tezini savunmuyorsa o kiside sikinti var yani hep en iyisini sen biliyorsun mukemmel bir insansin bu sekilde devam et
Öncelikle sakin ol ben kimsenin dini inanisina karışmam umrumda bille degildir herkes herşeye inanabilir bu konu dinden bağımsız bir konu buraya gelip olayı farklı bir yöne çekmeye çalışırsan yok şunu izlemiş takılı kalmış yok soyleymis böyleymiş diye yorum yaparsan insanların fikirlerine yok sen hangi dine mensupsun falan diye yazarsan konu farklı yere gider bu yüzden bu tür şeylere gerek yok kimse kimseyi din dil ırk olarak eleştiremez buna hakkıda yok sen istediğine inan buna kimse karışamaz ama nedense dayanamiyip saldırıya gecmissin bu benim tezim değil İsveçli bir bilim inansanin tezi ben sadace insanların görüşünü düşüncelerini paylassin diye konu açtım ve farklı görüşlerde geldiğinde onlarada cevap yazıyorum farklı bir düşünce diye neden sadace işine gelen yorumları okuyorsun ki adam orda öyle değil ama şu şekilde olduğunu düşünüyorum yazmış ve bende ona güzel yorumu için tesekur ediyorum bence sorun senin sadace görmek istediğini görmeden kaynaklaniyor eğer pozitif enerji alamiyorsan benden konularimdan yorumlarimdan uzak durabilirsin aynı şekilde bende uzak duracam iyi geceler

olursaolur

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,111
1,132
113
Bu arada sana sunuda belirteyim hayatında kaç defa okumussun diyorsun ya sumerlilerden bu yana Zebur dışında tüm kitapları okudum sanmaki sadece semavi dinlerin kitabını okudum evestadan kara kitaba kadar bulabildiğim tüm dini kitapları okudum eğer bir insan birşeye inanmiyorsa emin olki o konu hakinda çok okumuştur ve bilgiye sahiptir bu yüzden inanmiyordur insanları bu şekilde küçük ve hor gormektense herkese saygı duyabilirsin burdaki konuda kesinlikle kimsenin dini inanisina laf atılan bir konu değildir.

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,734
10,354
113
Ya siz neyi konusuyorsunuz. bosverin similasyonu vs hayatinizi yasayin ölüp gidecez gayesi sizemi düştü.

axishey52

Üye
Yeni Üye
45
21
8
Arkadaşlar gerçekten evrenin bir simülasyon olma ihtimali varmıdır bir simülasyonda mi yaşıyoruz. Yoksa gerçek bir evrendemi hiç bir zaman ışık hızını assak bile evrenin her yerine ulasamayacagiz bu konuda hiç düşündünüz mü evren acaba bir simülasyondan mi oluşuyor. ki artık biliyorsunuz yeni oyunlar ve gerçekligi artırılmış oyunlar var 30 40 yılda bilgisayarlar ne kadar gelişti 1000 yıl sonra nasıl gelişmiş bilgisayarlara ve daha nelere sahip olacagiz ve şuan bir evren oluşturuyor kodlamalarla insan zihnini yerleştirmeyi düşünüyorlar orda oluşturulacak varlıklara bildiğiniz kendi iradeleri olacak o varlıkların bu yüzden insanı düşündürüyor değil acaba biz bir simülasyonun içinde simülasyon mu oluşturuyoruz fikirleriniz ve düşünceleriniz nelerdir bu konu hakkında.
Bu kadar çok düşünme kardeşim kafayı bozarsın . Eskiden Ben de çok düşünürdüm böyle şeyleri sonra asıl düşünmem gereken şeyin kendim olduğunu öğrendim . Evrenin ne olup olmadığı değil de nasıl iyi bir insan olurum , yer yüzünde ki canlılara ne faydam olur bunları kendimize sormamız gerekiyor . Şahsen ben kendimden başka herkese faydası olan bir insanımdır iyi olmaktan hiç kaybetmedim de bu zamana kadar.

FutbolEmpire

Darlandım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
947
510
93
Ya siz neyi konusuyorsunuz. bosverin similasyonu vs hayatinizi yasayin ölüp gidecez gayesi sizemi düştü.
Bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz bir simülasyon olduğu var sayımı ile madem bir sümilasyon neden ölüm var neden hastalıklar var yani bunu planlayan bunların derdini de dermanını d abilen birisi var işte