Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

EZEL Dizisinden En Sevdiğiniz Sahneler Alıntılar

Bombeye73

GANJAMAN
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,439
952
113
Kanlı aşk diye bi kokteyl tarifi olan sahne vardır o da efsanedir, kaşar eyşan 40 yıllık bloody mary kokteylini kanlı aşk diye yutturdu ezele. Bilirsin sen onu @Bombeye73
Bilmezmiyim dost, hayat diyor sonrası değil öncesinde ilk nezaman kötülüğe açılan kapıdan ğeçtiğindir seni sen yapan şey

saldirfener

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
90
19
8
Mapushane avlusunda bi çocuk gördüm,kendi kendine konuşuyordu.
Eyşan,Eyşan,Eyşan yüz kere Eyşan bin kere Eyşan.Sordum kendime,kimdir bu kadın?Bu kadar sevgiye layık olan kadın kimdir?

Bombeye73

GANJAMAN
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,439
952
113
Mapushane avlusunda bi çocuk gördüm,kendi kendine konuşuyordu.
Eyşan,Eyşan,Eyşan yüz kere Eyşan bin kere Eyşan.Sordum kendime,kimdir bu kadın?Bu kadar sevgiye layık olan kadın kimdir?
Yürekli adamlar severmiş, hikayesi herzaman iyi olmasada severmiş, sende sevmişsin birisini dost

Bombeye73

GANJAMAN
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,439
952
113
Yusuf eğiri pusuya düşürüyolar, ali arabasını tarıyor adamlarını vuruyor egiri yaralıyor arka kapıya gidip bağrıyor Gel dayı konuş,

Dayı- Ben o eli birdaha sıkmam!

Bombeye73

GANJAMAN
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,439
952
113
Haksızlığa karşı haksızlık yapmak istersin ama bazen haksızlık yaptı diye vazgeçemezsin sevmekten. Senin canını yaktı diye canını yakmak istersin ama sonunda yaktığında o canı asıl haksızlık ona bu kadar üzülmeden edemezsin.

Bombeye73

GANJAMAN
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,439
952
113
Haksızlığa uğrayan adam bir daha haksızlığa uğramamak için kapar kendini; taa ki bir daha istese de bir şey hissedemeyene dek. Haksızlığa uğrayınca bir kere en zoru inanmaktır yine kendine, hakkı yenen adam öfkeli değildir sırf utanır, utanır bütün bunlara izin verdiğine.

Bombeye73

GANJAMAN
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,439
952
113
Haksızlıktan değil utancını kapasın diye karar verir kötü olmaya. Başkalarının umutlarına saplar hançerini çünkü korkar kendi umutlanmaya. Asıl haksızlık ihanet değildir, ihanetle aydınlığı kapamaktır, umutları öldürmektir. Taa ki hayat kendi nefesini sana ödünç verene dek, taa ki bir daha aynaya bakmaya cesaret edene dek.

Bombeye73

GANJAMAN
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,439
952
113
Haklı olmak yeterli değildir her zaman. Olur mu? Her şeye rağmen zayıfları ezen kocaman kötülere rağmen küçük mucizeler olur mu hayatta? İyiliklerinden başka hiç bir şey kuşanmamış küçücük savaşçılar hak ettikleri mutlululuğa kavuşacak mı sonunda?

Heisenberg

Atanamayan Mendel
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
600
869
93
Benim hiçbir zaman unutamadığım o sözler...

Herkes öldürür sevdiğini kulak verin bu dediklerime kimi bir bakışıyla yapar bunu, kimi Dalkavukça sözlerler.
Korkakla öpücük ile öldürür, Yürekliler kılıç darbeleriyle!

Ben hala arada Tuncel kurtizi açar dinlerim, varsa sizinde sevdiginiz sahneleri paylaşalım nostaljileşelim :)
Ramiz dayı (Tuncel Kurtiz) soruyor; Hasan Sabbah’ı bilir misin?

-Hasan Sabbah; Yalçın bir dağın tepesindeki bir adam. Kartal yuvası bir kalede oturuyor. Alamut kalesinde. Krallıkları deviren, adalet dağıtan, dehşet saçan bir adam! O zamanın Selçuklu Sultanı, bu Hasan Sabbah’ın peşine kelle avcılarını göndermiş. Hasan Sabbah’ın kellesini istemiş. Gel zaman git zaman Hasan Sabbah’ın elçisi, Sultan’a gitmiş Saray’a.

-Elçi gelmiş demiş ki Sultan’a; Bir lafımız olacak.

-Sultan; Buyur söyle demiş.

-Elçi; Şöyle bir etrafa bakmış. Demiş ki burası kalabalık. Olmaz.

-Sultan; Kalabalığı göndermiş.

-Elçi demiş ki; Bu korumalar da gitsin. Lafım sana demiş.

-Sultan iyice merak etmiş. Korumaları da göndermiş.

-O zaman elçi; Sultan’ın yanındaki iki kölemen korumaya bakmış demiş ki, onları da gönder.

-Sultan demiş ki; Onları göndermem. Onlar benim oğullarım. En çok onlara güvenirim. Biz üçümüz bir kişiyiz demiş. Hadi ne söyleyeceksen söyle, yahut da git.

-O zaman elçi; O iki kölemen korumaya dönmüş demiş ki; Size kılıçlarınızı çekin ve hükümdara (Sultan’a) kıyın desem ne yaparsınız? O iki kölemen koruma tereddüt bile etmeden emrin olur! Demişler.

Elçi; Bunun üzerine arkasına bile bakmadan çekip gitmiş!“

Bombeye73

GANJAMAN
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,439
952
113
Ramiz dayı (Tuncel Kurtiz) soruyor; Hasan Sabbah’ı bilir misin?

-Hasan Sabbah; Yalçın bir dağın tepesindeki bir adam. Kartal yuvası bir kalede oturuyor. Alamut kalesinde. Krallıkları deviren, adalet dağıtan, dehşet saçan bir adam! O zamanın Selçuklu Sultanı, bu Hasan Sabbah’ın peşine kelle avcılarını göndermiş. Hasan Sabbah’ın kellesini istemiş. Gel zaman git zaman Hasan Sabbah’ın elçisi, Sultan’a gitmiş Saray’a.

-Elçi gelmiş demiş ki Sultan’a; Bir lafımız olacak.

-Sultan; Buyur söyle demiş.

-Elçi; Şöyle bir etrafa bakmış. Demiş ki burası kalabalık. Olmaz.

-Sultan; Kalabalığı göndermiş.

-Elçi demiş ki; Bu korumalar da gitsin. Lafım sana demiş.

-Sultan iyice merak etmiş. Korumaları da göndermiş.

-O zaman elçi; Sultan’ın yanındaki iki kölemen korumaya bakmış demiş ki, onları da gönder.

-Sultan demiş ki; Onları göndermem. Onlar benim oğullarım. En çok onlara güvenirim. Biz üçümüz bir kişiyiz demiş. Hadi ne söyleyeceksen söyle, yahut da git.

-O zaman elçi; O iki kölemen korumaya dönmüş demiş ki; Size kılıçlarınızı çekin ve hükümdara (Sultan’a) kıyın desem ne yaparsınız? O iki kölemen koruma tereddüt bile etmeden emrin olur! Demişler.

Elçi; Bunun üzerine arkasına bile bakmadan çekip gitmiş!“
Bu hikayede ben kimim yiğenn