Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Google Haritalar Jessa Hk.

Sero2121

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
132
19
18
Arkadaşlar merhaba benim başıma böyle bişey Geldi Google haritalar tarafından jessa diye bı bayan yazdı gunde 50 TL kazanmak istermisjn otel reklamlarına yorum yapcam görev bu link atıyorlar otel linkleri sonra yorum yapiyon para attılar neyse sonra telegram gönderdi IBAN attım adımı soyadimi yazdım başka bilgi vermedim gerçektende para geldi yeni görevler verdiler yapmadım şüphelendim sizce polise gideyimmi

beckham

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,915
4,716
113
Arkadaşlar merhaba benim başıma böyle bişey Geldi Google haritalar tarafından jessa diye bı bayan yazdı gunde 50 TL kazanmak istermisjn otel reklamlarına yorum yapcam görev bu link atıyorlar otel linkleri sonra yorum yapiyon para attılar neyse sonra telegram gönderdi IBAN attım adımı soyadimi yazdım başka bilgi vermedim gerçektende para geldi yeni görevler verdiler yapmadım şüphelendim sizce polise gideyimmi
Ne polisi ben de yapym

Başkan

Admin
Yönetici
Administrator
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
78,637
71,892
21,113
yorum yapıp para kazanacaktın yorum yapıp ve parayı kazandın başta anlaştığınız gibi olmuş polis ne alaka üstad

Onionking

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
80
43
18
para istemedikleri sürece yapmaya devam et işte ne var bunda bizede at

Ezbeindarim

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
390
178
43
50 yetmiyor bir dahakine 200 atmazsan bütün forum kötü yorum yazacak yaz

Azadi6321

Why so...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,905
3,240
113
Bize niye böyle işler gelmiyor ne güzel ek isyapion

pirlo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,676
2,386
113

brentford

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,835
4,018
113
arkadaşlar bu ne diyor bana ya yok üye ol müye ol daha önce yorum yapıp para gönderdıler de sımdıde başka bişey çıkmış
beni üye ettirmeye çalışıyor biyere. nedir bu amacı ne ?

1702539546339.png

burak1345

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,048
225
63
beni kayıt ettırmek ıstedıgı yere bakın. o.ç bunlar ya bu ne ?

Ekli dosyayı görüntüle 437908
Robert Kiyosaki’nin “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabındaki Zengin Baba’nın ilk söylediği söz buydu. Bu ilk dersin uygun olmadığını söyleyen bir çok yayıncı bu kitabı basmayı reddettiler.
Zenginler para için çalışmaz, para için çalışmayın, para sizin için çalışsın.
Evet Robert ve Mike’tan ilk yazımda bahsetmiştim. Zengin babadan ders almak istediklerinde öncelikle kendi yanında çalışmaları gerektiğini anlattı. Bu iki çocuk cumartesi günleri 3 saat zengin babanın bir marketinde rafları temizlediler ve saatlik olarak 10 cent aldılar. Bir süre sonra tabi ki yaptıkları işin 10 cent etmeyeceğini ve daha fazla kazanmaları gerektiğini düşünerek maaşlarını artırması için zengin babaya gittiler.
Zengin baba onları 1 saat beklettikten sonra görüşmeye başladı ve işlerinden memnun olup olmadıklarını sordu. Elbette memnun değillerdi. Ayrıca zengin baba bekletildiklerinde ne hissettiklerini sordu. Tabi ki berbat bir duyguydu bekletilmek. Burada zengin baba onlara aslında eğitim veriyordu ve hayatın bu şekilde olduğunu anlatıyordu. Eğer para için çalışırlarsa ölene kadar bu şekilde hayatın onları sağa sola sürükleyeceğini ve suçu sürekli birilerine atacaklarından bahsetti. Aslında ilk derslerini anlıyorlardı çocuklar.
İlk Ders: Yoksullar ve orta sınıf para için çalışır, zenginler ise parayı çalıştırır
Zengin olmak istiyorlarsa beyinlerini kullanmaları gerektiğini söyledi. Bundan sonra devam etmek istiyorlarsa 10 centte vermeyeceğini söyledi. Çocuklar bu teklif karşısında şaşırmışlardı, çünkü maaşlarını artırmak için gelmişlerdi ama zengin baba ücretsiz çalışmalarını teklif etmişti. Aslında para için çalışmamaları gerektiğini anlatmaya çalışıyordu. Ayrıca ücretsiz çalışmaları onların akıllarını kullanmalarını sağlayacağını düşünüyordu. Bu teklifi kabul ettiler ve aynı şekilde markette çalışmaya başladılar.
Gerçekten de akıllarını kullanmaya başladılar, çünkü artık paraları hiç yoktu. Markette ücretsiz çalışmaya başladılar ve artık düşünmeye başlamışlardı. Markette çalışan bir başka çalışan daha vardı, Bayan Martin. Bir gün Robert bayan Martin’in eski karikatür dergilerini çöpe attığını gördü. Kendisi de iyi bir karikatür dergisi okuru olan Robert’in aklına süper bir fikir geldi. Bu dergileri bayan Martin’den aldılar ve Mike ile beraber evin deposunun küçük bir bölümüne güzelce yerleştirdiler. Oluşturdukları kütüphanenin başına da Mike’ın küçük kız kardeşini koydular. Okul öğrencileri her dergiyi almak yerine Robert ve Mike’ın kütüphanesine saatlik ücret ödeyerek hepsini okumaya başladılar. Artık Robert ve Mike’ın kendileri olmasa da para kazanan bir işleri olmuştu.
Süper bir deneyim yaşıyorlardı ve artık zengin babanın parayı çalıştırma dersini iyice anlamış durumdaydılar. Kendileri çalışmasa da para kazanabiliyorlardı.

Robert Kiyosaki zengin olabilmek için farklı bir bakış açısı olması gerektiğini zengin babadan öğreniyordu.
İki baba arasındaki ciddi bakış açısı farkları var. Birisi mürekkep yalayıp yutmuş, doktora yapmış ve dört yıllık üniversiteyi 2 yılda bitirmişti. Diğer baba ise 8.sınıfı bile bitirmemişti.
Birisi ömür boyu maddi yönden sıkıntı çekmiş, ötekiyse Hawaii’nin en zenginlerinden birisi olmuştu. Biri öldüğünde on milyonlarca dolar bırakmıştı, diğeriyse ödenmemiş faturalar …
Örneğin bir babası “Bedelini karşılayamam …” sözünü dilinden düşürmezken, öteki babası ise bu tür sözlerin söylenmesini yasaklamıştı. Onun yerine “Bedelini nasıl karşılayabilirim …” demeyi tavsiye ediyor. Zengin baba İlk cümle söylendiğinde düşünmemeyi ,ikinci cümle ise insanı düşünmeye sevk ettiğini anlatıyor.
Bir babasının öğüdü “Çok çalış ki iyi bir şirkette iş bulabilesin” iken, öbürünün tavsiyesi “Sıkı çalış da satın alacak iyi bir şirket bulabilesin” olurdu.
Bir babası “ Zengin değilim, çünkü sizler varsınız” derken, öteki ise “Zengin olmam gerek çünkü sizler varsınız” derdi.
Biri yemek masasında para ve iş hakkında konuşmayı özendirirken diğer babası paradan söz açılmasını yasaklamıştı.
Biri “Para söz konusu olduğunda, risk alma” diye öğütlerken, diğeri “Risk yönetimini öğren” derdi.
Her iki babası da faturalarını zamanında ödüyor ama birisi ilk gününde, diğeri son gününde ödüyor.
Birisi birkaç dolar biriktirmek için çabalar, diğeri ise yatırım alanları yaratıyor.

Aslında her iki babada çocuğun eğitim ve öğrenimine çok önem veriyordu, sadece bakış açıları farklıydı. Bu iki bakış açısı size de bir yerleden tanıdık gelmiştir diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle sizlerin da aileleri çok çalışıp iyi bir yerde işe girmeniz gerektiğini söylemiştir. Zaten okullarda tamamen buna hizmet ediyor. Okullarda para hakkında herhangi bir eğitim olmadığı için insanlar para konusunda cahiller.
O yüzden eğer maddi olarak özgür olmak ve siz olmasanız da çalışan işler kurmak istiyorsanız para ve finans konularında bilgi sahibi olmanız gerekli.

Bakan3636

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
217
76
28
İkinci seviyeyi tamamladım 50+100 gönderdiler bir ay önce sonra başka şeyler istemeye başladı engel attı. Gitti telegram bir kod gelecekti o kodu bota verecektim korktum yapmadım ilerisini🤣

MODEL1903

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
430
239
43
beni kayıt ettırmek ıstedıgı yere bakın. o.ç bunlar ya bu ne ?

Ekli dosyayı görüntüle 437908
Senden para isteyene kadar yap istediklerini sana yem olarak 200 TL ye kadar yolluyor güven kazanmak için sonra senden para istiyor 100 TL yatır 150 TL al diye diyelim yatırdın ve onu 150 yl olarak yolluyor ta ki miktar yükselene kadar. Güvenini kazanıyor ufak miktarda sonra senden 1000 TL falan yatırmanı istiyor hatta başkaları 3000 5000 falan istiyor yatırmağin sürece onlara sana ne kadat atarsa kârdır 😂

MODEL1903

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
430
239
43
Kısacası para isteyene kadar ne koparırsan kârdır sakın para yatırmayın.. arada bana da yazıyorlar 100 150 TL falan alıyorum benden para isteyene kadar sonra para isteyince engeli basıyorum

brentford

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,835
4,018
113
kardeş üye etmeye çalıştığı yeri görmüyormusun telefon numarası falan istiyor ?