Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Haciz ile İlgili Soru

yssm41

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
474
174
43
dostlar merhaba bir arkadaşımla otururken avukatlık bürosu aradı arkadaşı aktifbanktan kullandığı kredi istanbul banka alacaklarına devredilmiş maaşına haciz gelmiş. bu istanbul banka kurumunun dediğine göre tüm borcu ödemezse üzerine tapulu olan ev satışa çıkarılacakmış böyle bir şey mümkün mü?

OrcunKopcak

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
635
185
43
dostlar merhaba bir arkadaşımla otururken avukatlık bürosu aradı arkadaşı aktifbanktan kullandığı kredi istanbul banka alacaklarına devredilmiş maaşına haciz gelmiş. bu istanbul banka kurumunun dediğine göre tüm borcu ödemezse üzerine tapulu olan ev satışa çıkarılacakmış böyle bir şey mümkün mü?
Borc Miktari nedir?

yssm41

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
474
174
43
70 bine o dediğin imkansız evine hicbirsey yapamazlar maaşının dörtte birine haciz koyar anca
ben de öyle tahmin ettim ama telefon konuşmasına şahitlik ettim arayan kadın evinizi satışa çıkartacağız vesaire diyordu

pirlo

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,731
2,422
113
Kullandığı kredide evi ipotek göstermediyse tamamı ile korkutma psikolojisi uygulamışlar.
İpotek gösterse dahi 70k ya karşılık evi satamaz lar.
Maksimum maaşına 1/4 haciz gelir.

gladio123

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,524
2,164
113
Kullandığı kredide evi ipotek göstermediyse tamamı ile korkutma psikolojisi uygulamışlar.
İpotek gösterse dahi 70k ya karşılık evi satamaz lar.
Maksimum maaşına 1/4 haciz gelir.
Aynen . bence ödesin diye korkutmuslar

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,774
10,381
113
Baskı senaryosu bi bok olmaz 7 sene icralık oldum daha yüksek rakamlarla heleki su anki yasa ile bu mümkün degil 70000 için rahat olsun sigortasi varsa maasindan keserler

Sekeranil

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
928
442
63
Baskı senaryosu bi bok olmaz 7 sene icralık oldum daha yüksek rakamlarla heleki su anki yasa ile bu mümkün degil 70000 için rahat olsun sigortasi varsa maasindan keserler
Abi sigorta yok ise ne oluyor hacizin sonu 3 yıldır halkbankasıyla var sıkıntım

gladio123

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,524
2,164
113
Abi sigorta yok ise ne oluyor hacizin sonu 3 yıldır halkbankasıyla var sıkıntım
Ölene kadar ödenmezse öldüğünden sonra aile bireylerinden alıyorlar faizi ile. Çünkü o okumayipta ezbere imzaladığımız sayısız kagitta ayrintilari yazıyor. Ve bu duruma şahit oldum. Mahallede 43 yaşında birisi trafik kazasinda öldü. 2 bankaya da 7 yıla yakındır ödemediği kredi ve kredi kartı borçları varmış. Ailesinden aldılar. Bırakmıyorlar yani alacaklarını her türlü fazlasıyla faiziyle alıyorlar

forever67

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,072
724
113
Ölene kadar ödenmezse öldüğünden sonra aile bireylerinden alıyorlar faizi ile. Çünkü o okumayipta ezbere imzaladığımız sayısız kagitta ayrintilari yazıyor. Ve bu duruma şahit oldum. Mahallede 43 yaşında birisi trafik kazasinda öldü. 2 bankaya da 7 yıla yakındır ödemediği kredi ve kredi kartı borçları varmış. Ailesinden aldılar. Bırakmıyorlar yani alacaklarını her türlü fazlasıyla faiziyle alıyorlar
Dostum borç bir süre ödenmediği taktirde varlık şirketleri alır bu da bi 15 20 yıl gibi süre yapar

ÖmerBaba

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,518
4,530
113
Maaşın 4/1 gider avukat denen fallikler parayı hemen almak için kırk takla atıyor benide arıyor param olunca ödeyecem diyorum hadi gelsinde alsın kanunda yok öyle

gladio123

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,524
2,164
113
Dostum borç bir süre ödenmediği taktirde varlık şirketleri alır bu da bi 15 20 yıl gibi süre yapar
7 yıldır ödememiş zaten üstüne öldükten 2 yıl sonra ailesinden faiziyle aldılar borçları. Öyle 15 -20 yıllık bir durum yok. Öldüğü sisteme düştüyse bunu tüm kurumlar görüyor. Kendinden alamadıkları borcu ailesinden alıyorlar . Yani komşumuz kendileri olan neyse onu yazdım

forever67

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,072
724
113
7 yıldır ödememiş zaten üstüne öldükten 2 yıl sonra ailesinden faiziyle aldılar borçları. Öyle 15 -20 yıllık bir durum yok. Öldüğü sisteme düştüyse bunu tüm kurumlar görüyor. Kendinden alamadıkları borcu ailesinden alıyorlar . Yani komşumuz kendileri olan neyse onu yazdım
Yo benim amcam vefat etti kredisi vardı kendisiyle beraber gitti evet önceden ödemek zorundaydın ama bankalar kredi verirken sana boşuna sigorta yapmıyor ödememek ayrı birşey ben kabul etmediğim sürece bana o borcu kim ödetebilir?

Dix77

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
322
97
28
Maaşıma haciz gelmişse ödeniyor denektir

Zalihaan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,082
355
83
Bir yerinden kanun çıkarma.
7 yıl avukat katipliği yaptım.
Dilerse satar ve arta kalan parayı dosyadan borçlu alır.
Dostum ciddiye almasında fayda var arkadaşının.
Sen benle doğru konuş yoksa senin için hiç iyi olmaz ha senin yaptığın katipliği yerim senin yaşın kadar adliye koridorlarında geçmişim vardır, hiçbir şey yapamaz 70 bin için en fazla maaşına haciz koydurur 4/1ine hodrimeydan