Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İcra Borcu Hakkında

Firat7535

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
899
591
93
Asla yanaşmıyor ki taksite yapsa zaten benden yana hava hoş öderim
Nasıl yanaşmıyor gün işte başta şu kadar pesin vericem geri kalani taksitlendirelim de benimkisini 24 ay filan taksitlendirip bana taksit tablosunu atmisti avukat bende düzenli odiyordum

cveneburi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,909
1,112
113
Arkadaşlar ev eşyası haczi konusunda eksik bilginiz var , eve haciz memuru gelemez haciz yapamaz diye bir şey yok

Olay şu

Evde ki zorunlu ihtiyac eşyasını haczedemiyor

2 TV varsa 1 iri 2 buzdolabı varsa 1 ini , ya da bilgisayar gibi hayatın devamı için zorunlu olmayan eşyaları haczedebilir , evdeki değerli taş , mücevher vs gibi eşyaları haczedebilir

Bunların hiç biri yoksa bile psikolojik baskı için evde tutanak tuutturabilir

Artık pek tercih edilmiyor bu yol zira bunun da bir maliyeti var evlerden de genelde pek bir şey çıkmadığı için tercih edilmiyor

Yani ev eşyası haczinin şartları değişti tamamen kalkmadı

Aybjk0606

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
961
350
63
Arkadaşlar merhaba Finansbank kredi kartı borcum 90 günü geçti ve geçtiğimiz hafta avukatlığa verildi. 63 bin lira bakiye için az önce konuştuk hepsini ödeyin veya üçte birini ödeyin diyoe benim böyle bir imkanım olsa zaten borçlanmam. Dün hesabıma 3 4 bin lira girişi oldu hemen çektiler dosya avukatta olmasına rağmen. Maaşım da bu hesaba yatıyor ne yapabilirim biraz tecrübeli olanlar yazabilir mi? Ev hacziyle tehdit ediyor fakat bir halt yiyemez bunu biliyorum, icra dosyası e devlette çıktıktan sonra maaşımın yüzde 25si şeklinde devam eder değil mi?
Asgari ücret alıyorsan kesemiyor maaşından geçen sene çıktı yasa taahhüt vermezsen şu gün ödicem diye bir şey yapamazlar.

guns n roses

Bleeding Me...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,647
1,808
113
2 milyona yakin borcum var vergiler bankalar taksitle alisveriş yapılan yerler faturali hatlar ev internetleri aklina gelebilecek neresi varsa borcum var😂 ama kumardan degil keyfi seviyorum . velasıl ikametgat adresini arabasini evini başkasinin ustune yap. bide beyaz yakali köle olma maşini kesmesinler tmmdr

cessquin

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,623
1,733
113
Taahhüt verip imza atarsan hapis cezası yersin ne yaparsa yapsınlar imza sakın atma

JackWilshere10

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,124
2,508
113
Benimde vakıfbank a var 1 seneyi geçti ödemedim 40bin olmuş 51 52bin avukat vs toplamı 4 gün önce aradılar bu ayın sonuna kadar kullanılan kredi miktarı ödemeniz durumunda ayriyeten hiç bir ücret ödemeden borcunuzu kapatabilirsiniz felan diyorlardı ödeme amk

Enişte

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,876
76,421
113
Benimde vakıfbank a var 1 seneyi geçti ödemedim 40bin olmuş 51 52bin avukat vs toplamı 4 gün önce aradılar bu ayın sonuna kadar kullanılan kredi miktarı ödemeniz durumunda ayriyeten hiç bir ücret ödemeden borcunuzu kapatabilirsiniz felan diyorlardı ödeme amk
Sen 100 binden fazla para vurmadın mı ödeseydin onu çıksın aradan ondan kaçar yok

Enişte

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,876
76,421
113
Para olmadığı vakit aradıklarında konuştukları tavır çok sinirlerimi hoplattı beklesinler milyon vursam ödemem
Ödemesen me olacak icralarda sürüncek senelerce işe girince iş yerine gönderirler kâğıt hem rezillik hem alırlar fazlasıyla

Novasky

комнаты моего разума
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Biletci Üye
TC Onaylı
41,211
44,341
113
Ödemesen me olacak icralarda sürüncek senelerce işe girince iş yerine gönderirler kâğıt hem rezillik hem alırlar fazlasıyla
Alışı kuvvetliyse problem olmaz heralde onlar için enişte Hukuk

ilker2941

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,407
1,012
113
Eeee peki hesaplardan almadılar mi hiç benim şak diye çekiyorlar

Wakabayaşi

Genzo Wakabayashi
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,215
3,681
113
İkna edebilirsen avukatları yapılandırma yoluna gidebilirsin icraya düşmeden önce de banka üzerinden de yapılandırma mevcut idi ama şuan avukat ile anlaşmaktan başka çaren yok yapılandırma iste

ilker2941

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,407
1,012
113
İkna edebilirsen avukatları yapılandırma yoluna gidebilirsin icraya düşmeden önce de banka üzerinden de yapılandırma mevcut idi ama şuan avukat ile anlaşmaktan başka çaren yok yapılandırma iste
Karşında avukat yokki bro adam vermiş bir hukuk bürosuna yüz tane çağrı temsilcisi var Google'a yaz 500 kötü şikayet vae karşında aviakt bile yok diyorki 20 bin verin o zaman öğlene kadar tabi efendim bize beni azarlıyor aml aq

Wakabayaşi

Genzo Wakabayashi
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,215
3,681
113
Karşında avukat yokki bro adam vermiş bir hukuk bürosuna yüz tane çağrı temsilcisi var Google'a yaz 500 kötü şikayet vae karşında aviakt bile yok diyorki 20 bin verin o zaman öğlene kadar tabi efendim bize beni azarlıyor aml aq
Hukuk bürosundan avukat çalıştırıyor sen avukatı ile muhatap olmuyorsun sekreteri ile muhatap oluyorsun seni kim icraya vermiş avukatın kim öğren e devlet üzerinden avukatın ismini öğrenince rahat ulaşabilirsin avukata ve imkanının olmadığını belirtip yapılandırma istediğini belirteceksin.