Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İcra Borcu Taahhüt Vermek Hk.

Mayko78

Üstümüze oynayan altımızda kalır Net...💙💛💙💛
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,327
9,015
113
Dostlar herkese teşekkürler ilk sıradaki ödemesi alana kadar rahatım digeri ondan sonra giriyormuş yani Bi 7 8 ay kafamız rahat

Erova

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
524
136
43
Adamlar alacağını alamayacağını kanıtlamış oldukları için evet hapis cezası alırsın.. o imzayı atmaman lazımdı
O imzayı icra dosyasina atınca hapis olması lazım hukuk bürosunda ödeyeceğim taahhutune olmaz gibi geliyor

omer1965

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,315
2,996
113
Ama sende bokunu çıkarmışsın dost icra süreci başlamış yine ödememişsin bir bakıma haketmişsin

Ankepot61

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
131
33
28
10 yıl avukat yanında çalıştım maaşın varsa önce maaşından kesnti yapılacak gelirin yoksa o imzayı atmayacaktin ödeme yapmadigin takdirde hapis cezası alacaksin

liberte

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,015
1,589
113
kanunda adı taahhüdü ihlalden üç ay hapis cezası. sonra çıkıyorsun. ödeme olmazsa tekrar içeri..

liberte

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,015
1,589
113
bankaya kredi borcun var ödemedin. temerrüde düştü. banka seni arar. yapılandırma vs der. sonra gel icrada hangi taksitle ödeyeceksen taahhüd yapalım. işte o an hapis yoluna ilk adımı atmış oluyorsun. gidip taahhüt yaptıysan, ihlal edince direk alırlar içeri..

liberte

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,015
1,589
113
senin kredi borcun zaten sigortalı oluyordu. seni banka arar , darlar , yıllar geçer arar, darlar. en son senin kredi batık yazar. onu devlet bankasıysa varlık fonu çözer. eğer taahüd yaparsan bu sefer seni aramazlar. artık sen yapmayın etmeyin çözelim vs sen onları ararsın..

sapsap10

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,068
2,515
113
Ben imza atmadım ödememiştim en sonunda arabaya haciz koymuşlardı polis çevirince öğrendik güç bela bağlatmadan hemen hepsini kapatmıştım

ugur152

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
382
129
43
Herkese iyi günler gardaşlarım bankaya olan borcu ödiyemedim gecen sene bunlar icraya verdi zırt pırt arıyorlar diye ofislerine gittim yazılı taahhut aldı benden bankanın icraya verdigi hukuk burosu şimdi yatırma ödeme olmadığı taktirde hapis cezası varmış dogru mu acaba dostlar bilen biri aydınlatabilirmi
afferin yedin kumarda tüm paraları şimdi icralık oldun

liberte

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,015
1,589
113
taahhüdü ihlal. tazyik cezasını gerektiriyor. mali bir disiplin cezası yani. hapise girsen de iyi yanı sicile işlenmiyor.

yawuz123

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
570
133
43
Herkese iyi günler gardaşlarım bankaya olan borcu ödiyemedim gecen sene bunlar icraya verdi zırt pırt arıyorlar diye ofislerine gittim yazılı taahhut aldı benden bankanın icraya verdigi hukuk burosu şimdi yatırma ödeme olmadığı taktirde hapis cezası varmış dogru mu acaba dostlar bilen biri aydınlatabilirmi
Var Kardesim böyle birsey belirli bir süre ödemediğinde Önce mahkeme Olur sonra Cezaevi ne yazıkki imza atmasan böyle birseyle Karsılaşmamış olurdun ama Bu imzayı zaten böyle korkutmak için alıyorlar yani hukuk bürosu bu saatten sonra istersen ödeme diyo açıklaması bu