Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İcra Gelmiş

huseyin38

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
218
41
28
Bu dosya muhtemelen çok eski bir dosya ki normal avukatınıda geçip varlık şirketine devredilmiş
Varlık firmaları bankalardan toplu bir şekilde satın alır dosyaları zorla sen sürekli çok indirim yapar bunlar
Sana da icra micra yapamazlar maaşının 4 te 1 ini alırlar hatta konuşurken falan tehdit varı konuşurlarsa sende baroya şikayet edicem diye konuş

Krieger1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,043
827
113
Bı hikaye yani oylemi bro hiç bişey olmazmi hapis falan çıkmaz dimi?
Kardeşim beni dinle sen adliyeye gidip icra dairesinde avukatla beraber yeni taksitlendirme sözleşmesi yapmadıysan hiçbirşey olmaz hapis cezası olmaz ayrıca egerki sigortalı bir iş yerinde calışıyorsan 4/1 maaşından haciz kesintisi olarak alabilir weya ewine gelip para edecek birley warsa onuda alabilir ama benm görüşüm para weya kredi kartı ws bulabiliyorsan git komple öde yasa abukatla görüş 2,3 taksite bölsün cok buyuk bir menlağda degil zaren

Krieger1905

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,043
827
113
Ewe gelmez bişey alamaz diyenlerede inanma ewdeki herşeyi almaya hakları war sadece gunluk kullanılan ihtiyac mallarına el koyamaz

Destorx

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
1,526
880
113
Hapis çıkması için senin icra dairesine gidip alacaklı ile beraber tarih belirtip o tarihte ödemezsen çıkar. İcra kağıtları gelir eve sen avukatı ara işsiz olduğunu ve önümüzdeki aylar taksit taksit ödeyeceğini hallice anlat onlar kem küm eder acil ödemen lazım falan yapacak bir şey yok ödeyemiyorum dedikten sonra işlerine geliyor taksit yapıyorlar.
Tam borcun neydi? Ne kadar koymuşlar üstüne?
Eğer bir haksızlık olduğunu düşünüyorsan 7 iş günü içinde itiraz edebilirsin

burakkdoan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,577
976
113
Kardeş o.altda yazan 7 gün içinde ödemezse mahkeme hazır bulun falan diyor orasına takıldım ben evden bişi alamazlar onu biliyorum zaten işin içine hapis girerse sıkıntı bekar olsam dert etmemde çoluk çocuk var 😔
Bana da geldi aynısı duruyor ama 8 yıldır

betcoast

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,898
1,136
113
kardesim sen taksit ödemeyi kabul ettiğin anda taahhüt vermiş oluyosun şimdi bu borcu kapatmazsa taahhütu ihlalden hapis yatarsın

son1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
526
252
63
Bu gibi durumlarda (allah kimseyi düşürmesin ) tahattüt vermicen verdin mi sakat imza atmasan bile yaptırdığın taksitler imza yerine geçiyor sanırım ama hapis filan hikaye bişey olmaz zaten 3 binin altı olan borçlara dava acılamıyor sanırım

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,946
44,319
113
Hapis çıkması için senin icra dairesine gidip alacaklı ile beraber tarih belirtip o tarihte ödemezsen çıkar. İcra kağıtları gelir eve sen avukatı ara işsiz olduğunu ve önümüzdeki aylar taksit taksit ödeyeceğini hallice anlat onlar kem küm eder acil ödemen lazım falan yapacak bir şey yok ödeyemiyorum dedikten sonra işlerine geliyor taksit yapıyorlar.
Tam borcun neydi? Ne kadar koymuşlar üstüne?
Eğer bir haksızlık olduğunu düşünüyorsan 7 iş günü içinde itiraz edebilirsin
Kardeş asıl borç 2 falandı ödedim biraz 1 kaldı 1 i 2 kusur yapmislar

Berat2010

Bjk...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
9,176
5,461
113
Beyler bu nedir ne değildir ben anlamam pek anlayan varsa yardımcı olabilir mi.ben talimat falan vermedim.imzada atmadım tlfnda aramislardi taksit yapmıştım yarisini odemistik sonra işsiz kalınca odeyememistim şimdi bu kağıt geldi.odemezsem ne olur çok fazla faiz koymuşlar sadece ana parayida kabul etmiyorlar nedir şimdi eurum anlayan anlatabilirmi?Ekli dosyayı görüntüle 145820
Evinde çift adet bulunmayan hiç bir şeyi hacz edemez sadece sigortalı işe girersen 3/1 maaşa kesinti olur ödemezsen hiç bişey olmaz illa ödicem diyorsan ana paranın 200 maksimum 300 üstüne koy bu kabul ediyorsanız alın etmiyorsanız almayın başka yok de rahat ol yani hiç bişey olmaz

Efesi48

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
440
157
43
Bankadan ötürü cezaevinemi girilir amk adamı korkutmayın adam öldümüş bu

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,946
44,319
113
Bu gibi durumlarda (allah kimseyi düşürmesin ) tahattüt vermicen verdin mi sakat imza atmasan bile yaptırdığın taksitler imza yerine geçiyor sanırım ama hapis filan hikaye bişey olmaz zaten 3 binin altı olan borçlara dava acılamıyor sanırım
Valla kardeş hapis hikaye değil ben 7 sene önce yaşadım polis aldı beni evden savcıya goturdu savcıda kesinleşmiş cezanın olduğunu ödeme durumum olup olmadigini sordu yok dedim istersen sana biraz mühlet vereyim bulmaya çalış ayada direk git yat dedi mühlet istedim 1 hafta süre verdi ödeyemez sen surdan bı hapishane sec git teslim ol 7 gün içinde odeyemezsen hiç kimseyi uğraştırma cezanda artmasin dedi.kiz kardeşim bilezigini verdide öyle yırttım.kartal cezaevini seçmiştim 👌

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
81,946
44,319
113
Evinde çift adet bulunmayan hiç bir şeyi hacz edemez sadece sigortalı işe girersen 3/1 maaşa kesinti olur ödemezsen hiç bişey olmaz illa ödicem diyorsan ana paranın 200 maksimum 300 üstüne koy bu kabul ediyorsanız alın etmiyorsanız almayın başka yok de rahat ol yani hiç bişey olmaz
Eyw bero

KabaAdam34

→ Hukuk Bilgini • Kişisel Gelişim Yazarı ←
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
223
84
43
Dost ben alacak yönetim şitketinde çalıştım. Merak etme hicbir bok olmaz. Sadece ararlar taciz mesajları atarlar sürekli icra geliyor diye ama kimse gelip gitmez. İçin rahat olsun. Ha bide sakın ödemeyeceksen taksit yaptırma yoksa hapse girersin.

son1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
526
252
63
Valla kardeş hapis hikaye değil ben 7 sene önce yaşadım polis aldı beni evden savcıya goturdu savcıda kesinleşmiş cezanın olduğunu ödeme durumum olup olmadigini sordu yok dedim istersen sana biraz mühlet vereyim bulmaya çalış ayada direk git yat dedi mühlet istedim 1 hafta süre verdi ödeyemez sen surdan bı hapishane sec git teslim ol 7 gün içinde odeyemezsen hiç kimseyi uğraştırma cezanda artmasin dedi.kiz kardeşim bilezigini verdide öyle yırttım.kartal cezaevini seçmiştim 👌
Tahattüt verdiğin için sakat tam emin değilim yatarsan o yüzden yatarsın ama 3300 tl nin altı icra davalarında icra zaten yapılamaz

KabaAdam34

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
223
84
43
Ayrıca maaşın 4/1 kadarını kesinti yaparlar. Is yerine haciz muhtırası gidebilir

son1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
526
252
63
Dost ben alacak yönetim şitketinde çalıştım. Merak etme hicbir bok olmaz. Sadece ararlar taciz mesajları atarlar sürekli icra geliyor diye ama kimse gelip gitmez. İçin rahat olsun. Ha bide sakın ödemeyeceksen taksit yaptırma yoksa hapse girersin.
İşte yaptırmış bu arkadaş galiba

KabaAdam34

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
223
84
43
Hapis mapis yok evdende gelip bişey alamiyolar yani birşeyin olucagi yok için rahat olsun benim arkadaşımın 12 icralık dosyası var 2017 den hicbiseyi alamadılar nede hapis yattı bişey olmuyor rahat ol
Çok Doğru