Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İcra Gelmiş

dancy35

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,859
15,693
113
3 ay yatar çıkarsın
6 ay içinde ödemezsen tekrar 3 ay yatar cikarsin.
Sonra bir 6 ay daha yasal müddeti var.
Böyle böyle bumerang gibi gider.

Senin hapislik durumun yok ama onu bil

erikabella

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
4,205
6,435
113
3 ay yatar çıkarsın

hapis yok kral
Anayasa derki hiçbir birey borcundan dolayı özgürlüğünden mahrum edilemez

55demir

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
2,960
1,053
113
hapis yok kral
Anayasa derki hiçbir birey borcundan dolayı özgürlüğünden mahrum edilemez
kısmen haklısınız icradan dolayı hapis cezası yok , fakat icra ile ilgili taahhüt verilmişse taahhüdü ihlalin cezası var

cecoman

Hayallerimi uçurtma yapmıştm onunda ipini kestiler
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,991
8,904
113
Toplanıp ödeme imkanımız olur mu forumda. Yardımcı olalım 15.20 parası olan 30.40 falan bu forumda herkese babalık yapmussindir

cecoman

Hayallerimi uçurtma yapmıştm onunda ipini kestiler
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,991
8,904
113
Eminim buluruz bu pArayi

ysfchn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
667
339
63
arkadaşlar ben sadece ilk paylaşılan fotoğrafı gördüm mesajların çoğunu okumadım hapis mapis demişssiniz. Daha önce hem bu durumu yaşamış hemde farklı bir sebepten dolayı cezaevine girmiş biri olarak yazıyorum sakin olun hapislik bir durum yok ortada :)

Şimdi hayatın dibi nickli arkadaşım öncelikle geçmiş olsun belki şuan durumu çözmüşsündür ama ben yinede yazayım bu kağıdın aynısı banada geldi zamanında HSBC bankasından. İlamsız olarak gönderilmiş olduğu için pek bir geçerliliği yok tek taraflı bir suçlama bir ihtar bu ama 1 haftalık bir süren var bu bir hafta içinde temyize göndermez isen bu kağıdı yani bu kararı sende kabul etmiş oluyorsun bu borcu veya suçlamayı. Dediğim gibi banada geldi gittim adliyeye kendim temyize verdim kendi doldurduğum dilekçe ile ve banka benden bu parayı alamadı daha sonra varlık kurumlarına satmışlar benim borcu onlarada seneler sonra sadece ana parayı taksitle ödedim. Belki bunların hiçbirisine gerek yoktur ama sen yinede dikkat et fakat hapis falan yatmazsın rahat ol yani

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,235
44,495
113
arkadaşlar ben sadece ilk paylaşılan fotoğrafı gördüm mesajların çoğunu okumadım hapis mapis demişssiniz. Daha önce hem bu durumu yaşamış hemde farklı bir sebepten dolayı cezaevine girmiş biri olarak yazıyorum sakin olun hapislik bir durum yok ortada :)

Şimdi hayatın dibi nickli arkadaşım öncelikle geçmiş olsun belki şuan durumu çözmüşsündür ama ben yinede yazayım bu kağıdın aynısı banada geldi zamanında HSBC bankasından. İlamsız olarak gönderilmiş olduğu için pek bir geçerliliği yok tek taraflı bir suçlama bir ihtar bu ama 1 haftalık bir süren var bu bir hafta içinde temyize göndermez isen bu kağıdı yani bu kararı sende kabul etmiş oluyorsun bu borcu veya suçlamayı. Dediğim gibi banada geldi gittim adliyeye kendim temyize verdim kendi doldurduğum dilekçe ile ve banka benden bu parayı alamadı daha sonra varlık kurumlarına satmışlar benim borcu onlarada seneler sonra sadece ana parayı taksitle ödedim. Belki bunların hiçbirisine gerek yoktur ama sen yinede dikkat et fakat hapis falan yatmazsın rahat ol yani
Yani şimdi ne yapayım temyizemi gideyim.giderwem.ne diyeyim.arkadaslar şu hapis yok olayından vazgeçin eğer taahut verip imza atar ve ödemezeeniz hapis var

Hayat1kumar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
82,235
44,495
113
3 ay yatar çıkarsın

S.krim öyle adaleti ben ama.ben bunları yaşamda bu kanunu cikarani s.kim bu nedir lan yat çok ödeme bidaha yat adaletinizin aq bu maddeyi yazaninda aq

tfnayz

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
73
38
18
Arkadaşlar, daha önce bu durumları yaşamış birisi olarak söylüyorum.

Avukatlık bürosu çalışanları her gün aralıksız olarak sizi ve anne, baba, eş, abi, akrabanızı telefon ile arar ve sizi bile bile rezil eder. Siz, her ne kadar benden başka kimse ile irtibata geçmeyin deseniz de her gün o kişileri de aralıksız olarak aramaya devam ederler.
Maaşınızın 4'de 1'ine davanızı açtığı icra dairesi aracılığı ile haciz koydurma yetkisi vardır. Hapis konusuna gelecek olursak da, eğer taahhüt imzalarsanız ve taahhütte belirtilen tarihe kadar ödeme yapmazsanız, her ne olursa olsun hakkınızda hapis kararı çıkacaktır. Fakat, avukatın uzattığı kağıdı imzalamazsanız hiçbir şekilde borç sebebi ile hapis yatmazsınız.
Eve gelip eşya alma zamanları da geçti. Eskidendi o işler. Şimdi onunla uğraşmıyorlar. Ne kendim de gördüm, ne de çevremde. Onlarca avukatlık bürosu ile temasım oldu, hiçbiri eve gelmedi. Hepsi maaşın 4'de 1'ine haciz gönderdi. İçiniz rahat olsun.

ysfchn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
667
339
63
Yani şimdi ne yapayım temyizemi gideyim.giderwem.ne diyeyim.arkadaslar şu hapis yok olayından vazgeçin eğer taahut verip imza atar ve ödemezeeniz hapis var
Arkadaşım bin lira borç için tutuklanmazsın istesende tutuklamazlar seni taahhüt falan hikaye. o misaller altı haneli rakamlarda olur ancak bu kadar gönüllü olma hapse girmeye :) Git en yakın icra dairesine durumunu anlat itirazını et ha eğer yardımcı olmuyorlar ise sana gönderilen kağıtdan kopya çekerek itirazını kendi kurduğun cümlelerle yaz a4 kağıdına borcu reddet ama imzayı falan değil sadece borca itiraz et. Burda amac süreci uzatmak senin bu itirazınla beraber karşı tarafın daha farklı işlere girişmesi gerekecek ha isterlerse sonuna kadar uğraşırlar her türlü haklı çıkarlar ama 1 lira 1,5 lira hç bir kurum uğraşmaz o işlerle. Sen temyize git vakit geçmeden 1 hafta 10 gün sonra tekrar aramaya başlayıp gelin bir orta yol bulalım diyecekler emin ol kasma kendini

tfnayz

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
73
38
18
Arkadaşım bin lira borç için tutuklanmazsın istesende tutuklamazlar seni taahhüt falan hikaye. o misaller altı haneli rakamlarda olur ancak bu kadar gönüllü olma hapse girmeye :) Git en yakın icra dairesine durumunu anlat itirazını et ha eğer yardımcı olmuyorlar ise sana gönderilen kağıtdan kopya çekerek itirazını kendi kurduğun cümlelerle yaz a4 kağıdına borcu reddet ama imzayı falan değil sadece borca itiraz et. Burda amac süreci uzatmak senin bu itirazınla beraber karşı tarafın daha farklı işlere girişmesi gerekecek ha isterlerse sonuna kadar uğraşırlar her türlü haklı çıkarlar ama 1 lira 1,5 lira hç bir kurum uğraşmaz o işlerle. Sen temyize git vakit geçmeden 1 hafta 10 gün sonra tekrar aramaya başlayıp gelin bir orta yol bulalım diyecekler emin ol kasma kendini

Rakama bakmaz kardeşim. 10 lira da olsa, 10.000 lira da olsa taahhüdü imzalayıp, taahhüt ettiğin güne kadar ödemezsen KESİN OLARAK hapis cezası kararı çıkıyor.

ysfchn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
667
339
63

Rakama bakmaz kardeşim. 10 lira da olsa, 10.000 lira da olsa taahhüdü imzalayıp, taahhüt ettiğin güne kadar ödemezsen KESİN OLARAK hapis cezası kararı çıkıyor.
İlla sokacaksınız adamı hapse :) peki sizin dediğiniz gibi olsun ben sonuçta bir varsayımda bulundum siz daha iyi bilirsiniz tabi

tfnayz

Aktif Üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
73
38
18
İlla sokacaksınız adamı hapse :) peki sizin dediğiniz gibi olsun ben sonuçta bir varsayımda bulundum siz daha iyi bilirsiniz tabi
Çünkü ben bu durumları bizzat yaşadım. 🙂 Borçtan hapis, sadece taahhüt edip, imza atıp ÖDEMEZSEN '' KESİN OLARAK '' var. İptal falan olmuyor. Hakim ne kadar süre verirse, o kadar ceza evinde kalıp, çıkınca da borcu ödüyorsun. Ha, kağıt falan imzalamazsan maksimum yapacağı maaşın 4'de 1'ine haciz.

seyrek7221

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
742
253
63
benim 5 yıldır icrada aynı sen gibi yarısını verdim sonra vermedim öyle duruyor bi bok yapmıyorlar çok dert etme

Serkan7534

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
215
45
28
Aktif şu an 5 dosyam var icralık ikisi daha yeni geldi biri 2 sene oldu geleli ne ev hacizi ne de hapis falan ins silinir gider zaman aşımından 5 senede 😁