Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İcra Mevzusu Bilen Var Mı

agce

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,965
537
113
Ben geçen sene kaza yaptım, kusurlu taraftım, carptigim aracın sadece sağ arka farı kırılıp yerinden sökülmüştü olay 18 mayıs 2021 de olmuştu, bugünde e devlet icra kısmına baktığımda 20 mayıs 2022 de Bu arabasını carptigim şahıs ben kusurluyum diye goya 3 gün aracı kullanamamis diye günlük 200 tl den, 700 küsur icra davası açmış 6 sayfalık pdf var, ben o kısmın sadece günlük 200 kısmının fotosunu atiyorum resimde son satıra bakarsınız, nasıl bi itiraz yazısı yazmam gerek, 700 tl sinde değilim de bu serefsize bu parayı vermek istemiyorum
kardeşim ticari araç değilse nasıl oluyorda günlük 200 tl dava açabiliyor orasını anlamadım böyle saçma bir şey ilk kez duydum bende kaza yaptım araç freni patladı 2020 MODEL AUDİYİ BİÇTİM 200,000 lira mal değer davası açmış itiraz ettim şimdi mahkeme süreci başlamak üzere iken ki 5-6 sene sürer karşı taraf ta işi uzatmak istemedi 50,000 e anlaştık. dava kapandı.

AbdullahPalaz

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,813
1,476
113
Bu arada yazıyı yeni okudum kanka senden o parayi her türlü alirlar sen olayi hiç anlamamisssin

AbdullahPalaz

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,813
1,476
113
Adamin araci yapilirken sigortasi o araç yerine adama araba kiralamis usulen tabi böyle bi kanun var ve senden parayi adam istemiyo adama araç kiralayan sigorta istiyo. Yani hakli bi takip belgeleri de var plaka falan vermisler efendi efendi öde

mehmetinho

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,438
6,593
113
kardeşim ticari araç değilse nasıl oluyorda günlük 200 tl dava açabiliyor orasını anlamadım böyle saçma bir şey ilk kez duydum bende kaza yaptım araç freni patladı 2020 MODEL AUDİYİ BİÇTİM 200,000 lira mal değer davası açmış itiraz ettim şimdi mahkeme süreci başlamak üzere iken ki 5-6 sene sürer karşı taraf ta işi uzatmak istemedi 50,000 e anlaştık. dava kapandı.
Değil hususi olduğu şuan bende olan pdf de yaziyo, amaç para koparmak serefsizlik diye ben ayar oluyorum, yoksa para degil meblağ, adam avukata vekalet vermiş, akşam aradım dedim 1 yıl geçmiş aradan neden böyle yapiyosun, yok iste ben yapmadım da sizi dolandirmaya çalışıyorlardır filân dedi, dedim gel o zaman davanı cek madem sen degilsin, üşenirim ben iste, öde bilmemne dedi, böyle bi serefsize kaptırmak istemiyorum yâni olay o,yoksa bende üşeniyorum çağlayana gitmek filân, ama elalem usenmiyorsa, bende sonuna kadar kovalamak istiyorum,buradan bilen bi arkadaş varsa diye

Kaan38

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
365
91
28
Ben geçen sene kaza yaptım, kusurlu taraftım, carptigim aracın sadece sağ arka farı kırılıp yerinden sökülmüştü olay 18 mayıs 2021 de olmuştu, bugünde e devlet icra kısmına baktığımda 20 mayıs 2022 de Bu arabasını carptigim şahıs ben kusurluyum diye goya 3 gün aracı kullanamamis diye günlük 200 tl den, 700 küsur icra davası açmış 6 sayfalık pdf var, ben o kısmın sadece günlük 200 kısmının fotosunu atiyorum resimde son satıra bakarsınız, nasıl bi itiraz yazısı yazmam gerek, 700 tl sinde değilim de bu serefsize bu parayı vermek istemiyorum
Araç yattı parası mecbur vericen dua et sokak arası tentekar değil donuna kadar alırlardı 700 paramı yaaani

Kaan38

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
365
91
28
Değil hususi olduğu şuan bende olan pdf de yaziyo, amaç para koparmak serefsizlik diye ben ayar oluyorum, yoksa para degil meblağ, adam avukata vekalet vermiş, akşam aradım dedim 1 yıl geçmiş aradan neden böyle yapiyosun, yok iste ben yapmadım da sizi dolandirmaya çalışıyorlardır filân dedi, dedim gel o zaman davanı cek madem sen degilsin, üşenirim ben iste, öde bilmemne dedi, böyle bi serefsize kaptırmak istemiyorum yâni olay o,yoksa bende üşeniyorum çağlayana gitmek filân, ama elalem usenmiyorsa, bende sonuna kadar kovalamak istiyorum,buradan bilen bi arkadaş varsa diye
1000 tldi olmayan sokakta gezmesin yaaani

mehmetinho

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,438
6,593
113
Adamin araci yapilirken sigortasi o araç yerine adama araba kiralamis usulen tabi böyle bi kanun var ve senden parayi adam istemiyo adama araç kiralayan sigorta istiyo. Yani hakli bi takip belgeleri de var plaka falan vermisler efendi efendi öde
Sigorta değil, icra kısmında bu adam alacakli vekalet verdiği hukuk burosu aracılığyla, sigorta ile alakası yok

mehmetinho

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,438
6,593
113
Tc vs bütün bilgiler yaziyo diye diğer sayfaların fotosunu atamiyorum, olay sigortalık degil, tam da anlattığım gıbı, konuyu saptırmayın, bu dediğim hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olsun,diğer türlü olay farklı yönlere cekiliyo

agce

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,965
537
113
öncelikle itiraz et 7 gün içinde itiraz hakkın var haklı olduğunu düşünüyorsan sen itiraz edersen o bu sefer tırsar 600 lira için dava açamaz bana kalırsa ancak sen bilirsin

AbdullahPalaz

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,813
1,476
113
öncelikle itiraz et 7 gün içinde itiraz hakkın var haklı olduğunu düşünüyorsan sen itiraz edersen o bu sefer tırsar 600 lira için dava açamaz bana kalırsa ancak sen bilirsin
Ama hakliysa dava açınca icra inkar tazminati da alir

Mustafa1987

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,423
540
113
Attigin resmi bastan sona okudum 25 senelik soforluk hayatimda 7 kere kazaya karistim ve hepsindede magdur olan taraf bendim hatta bi keresinde sifir arac aldim yol kenarina park ettim dangalagin biri feldi on camurluktan arka camurluga kadar komple bicti bide uzerine yanlis parktan o zamanin parasiyla 2 k da bana girdi uzun lafjn kisasi suna gelicem ben cok arabasis kaldim hicde boyle seylere basvurmadim millet acliktan neye saldiricani sasirmis arkadas suraya bak 3 kurus alsan ne olcak kansizlar kardesjm benden tavsize 700 tl ver gitsin sadaka niyetine say hic basini agritma saygilar

halil889*

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,766
1,183
113
aynısı bizim şirkette oldu.şöför dönerken hafifçe sürttü arabaya, götveren gitmis arabam 3 4 gün yattı diye aynen böyle dava açtı.patronlarda itiraz davası açtı sanırım kaybetti patronlar

mehmetinho

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
12,438
6,593
113
aynısı bizim şirkette oldu.şöför dönerken hafifçe sürttü arabaya, götveren gitmis arabam 3 4 gün yattı diye aynen böyle dava açtı.patronlarda itiraz davası açtı sanırım kaybetti patronlar
Hee itiraz sökmedi diyorsun yâni, bu gotverende birinden öğrenmiş herhalde 1 sene sonra icra actigina gore oc

Azadi6321

Why so...
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,909
3,240
113
Keşke kaza yaptigin sırada adamla konuşup bir masraf falan varsa öderim diye ortak yol bulaydin kendince adamda haklı biraz ama o parayı ode hatalı taraf olduğun için ne yapsanda boş öde kurtul yoksa faize biner