Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İngilizce Öğrenme

w2cked

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
442
216
43
Arkadaşlar 2 ay sonra ingilizce hazırlık sınavım var ve ben bu kumar illeti yüzünden hazırlığa neredeyse hic gitmedim. Vakit geldi 2 ay kaldı ki bu sınavı geçemezsem sınıfta kalıcam. Özelde okuyorum para olarakta cok fazla zam geldi okula yani bu sene kesin olarak hazırlık sınavını geçmem lazım ailem bu parayı 1 seneyi tekrar okumam icin vermez gibi. Bu forumda çok fazla kişi var ingilizceyi cok iyi bilende vardır herhalde, bana tavsiye olarak şuna çalış, şu uygulamaya bak felan diyebilecek kültürlü abiler varmıdır acaba? (Bu arada sınavda listening speaking reading writing çıkıyor.)

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,811
76,290
113
Cambly e kaydol ordan gerçek hocalarla çalış 2 aya toplarsın başka türlü speaking listening sınavları patlar muhtemelen ucuz bir şey dene geç kalma

MaximLestienne

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,566
6,618
113
Arkadaşlar 2 ay sonra ingilizce hazırlık sınavım var ve ben bu kumar illeti yüzünden hazırlığa neredeyse hic gitmedim. Vakit geldi 2 ay kaldı ki bu sınavı geçemezsem sınıfta kalıcam. Özelde okuyorum para olarakta cok fazla zam geldi okula yani bu sene kesin olarak hazırlık sınavını geçmem lazım ailem bu parayı 1 seneyi tekrar okumam icin vermez gibi. Bu forumda çok fazla kişi var ingilizceyi cok iyi bilende vardır herhalde, bana tavsiye olarak şuna çalış, şu uygulamaya bak felan diyebilecek kültürlü abiler varmıdır acaba? (Bu arada sınavda listening speaking reading writing çıkıyor.)
kelime dağarcığın geniş ise gramere de az çok hakimsen zaten reading ve writing'i halledersin. speaking için eniştenin dediği gibi pratik yapacağın birkaç yere yazıl. listening'e de faydası olur zaten onun.

w2cked

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
442
216
43
Cambly e kaydol ordan gerçek hocalarla çalış 2 aya toplarsın başka türlü speaking listening sınavları patlar muhtemelen ucuz bir şey dene geç kalma
baktımda yıllık olarak ucuza geliyo ama 20k yı direk verecek param yok . aylık olarak yapınca da 3.6k ya felan denk geliyor o da pahalı bana göre öğrenciym zaten baska yokmu öyle bir yer

w2cked

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
442
216
43
kelime dağarcığın geniş ise gramere de az çok hakimsen zaten reading ve writing'i halledersin. speaking için eniştenin dediği gibi pratik yapacağın birkaç yere yazıl. listening'e de faydası olur zaten onun.
evet reading writingten öyle cok korkmuyorum ama listening speaking korkutuyor ya

Enişte

Anketör Enişte
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
71,811
76,290
113
baktımda yıllık olarak ucuza geliyo ama 20k yı direk verecek param yok . aylık olarak yapınca da 3.6k ya felan denk geliyor o da pahalı bana göre öğrenciym zaten baska yokmu öyle bir yer
Mümkün değil o kadar pahalı olamaz daha geçen seneye kadar 200 300 tl veriyordu millet aylık sen hafta da 2 saat konuşsan yeter sana

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,795
5,589
113
yabancı dizi izleyip,public chatlerde sohbet ede ede yıllardır geliştirdim ben hiç ekstra çalılmadan en son yds 80'di ama o kadar vaktin yok galiba eniştenin dediği gibi cambly,talkenglish tarzı yerlere bak

Bernardo1

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,256
1,066
113
Erkeksen saati 500 liraya öğretirim kurabiyeler senden
Kızsan bedava öğretirim kurabiyeler benden

yasyn55

Mavi gökyüzüm....
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,239
6,994
113
2 ayın var . Kelime hazinen genişse, gramerinde tamsa halledersin. 2 ay İngilizce dizi izleyip, şarkı dinlesen bile listening e katkısı olur . Speaking durumun nasıl bilmiyorum ama onu da bir şekilde halledersin. 2 ay uzun zaman . Umarım başarılı olursun

Mayko78

Üstümüze oynayan altımızda kalır Net...💙💛💙💛
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,760
9,416
113
Mümkün değil o kadar pahalı olamaz daha geçen seneye kadar 200 300 tl veriyordu millet aylık sen hafta da 2 saat konuşsan yeter sana
Eniştem bugün zarar 7 k hiçbirisey yapmadan daha böyle işin ben ya

Mayko78

Üstümüze oynayan altımızda kalır Net...💙💛💙💛
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,760
9,416
113

w2cked

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
442
216
43
2 ayın var . Kelime hazinen genişse, gramerinde tamsa halledersin. 2 ay İngilizce dizi izleyip, şarkı dinlesen bile listening e katkısı olur . Speaking durumun nasıl bilmiyorum ama onu da bir şekilde halledersin. 2 ay uzun zaman . Umarım başarılı olursun
bu ingilizce dizi olayını herkes söylüyor fullden ingilzicemi izlemem lazım yoksa altyazı türkce dizi ingilizce felanmı çözemedim