Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İngilizce Öğrenme

yasyn55

Mavi gökyüzüm....
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,241
6,996
113
Şimdi ikisi çok farklı diller ama mesela üniversitede okurken Osmanlıca dersi vardı , vize final FF gelmişti, yaz okulunda 2 ay çalıştım derse, BA geldi harf notum . Başarmak senin elinde.

w2cked

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
442
216
43
Şimdi ikisi çok farklı diller ama mesela üniversitede okurken Osmanlıca dersi vardı , vize final FF gelmişti, yaz okulunda 2 ay çalıştım derse, BA geldi harf notum . Başarmak senin elinde.
cok iyi benim de öyle bisi yapmam lazım ya

yasyn55

Mavi gökyüzüm....
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,241
6,996
113
bu ingilizce dizi olayını herkes söylüyor fullden ingilzicemi izlemem lazım yoksa altyazı türkce dizi ingilizce felanmı çözemedim
Önce alt yazılı izle bir müddet sonra orijinal dille izle . Kulak aşina oluyor zamanla . Ben özel ders veya kursa gitmedim ama çoğu cümleyi anlıyorum. Ama sürekli kelime ezberim olmadığı için eksik kalıyor. Dediğim gibi 2 ay güzel süre. Yaparsın

w2cked

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
442
216
43
Önce alt yazılı izle bir müddet sonra orijinal dille izle . Kulak aşina oluyor zamanla . Ben özel ders veya kursa gitmedim ama çoğu cümleyi anlıyorum. Ama sürekli kelime ezberim olmadığı için eksik kalıyor. Dediğim gibi 2 ay güzel süre. Yaparsın
çok sağol dostum deneyeceğim bu sefer

Alobar

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,804
5,596
113
bu ingilizce dizi olayını herkes söylüyor fullden ingilzicemi izlemem lazım yoksa altyazı türkce dizi ingilizce felanmı çözemedim
gramerin iyiyse ingilizce altyazılı,kötüyse türkçe altyazılı başla izlediğin dizide önemli ingilizceyi katleden komedi dizileri var onları izlersen kelimenin gerçek telafuzu o sanıp speakingte çuvallarsın daha çok kaliteli belgeseller,yavaş akan diziler onları tercih et düzgün ingilizce için

blackzero

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,395
1,478
113
Arkadaşlar 2 ay sonra ingilizce hazırlık sınavım var ve ben bu kumar illeti yüzünden hazırlığa neredeyse hic gitmedim. Vakit geldi 2 ay kaldı ki bu sınavı geçemezsem sınıfta kalıcam. Özelde okuyorum para olarakta cok fazla zam geldi okula yani bu sene kesin olarak hazırlık sınavını geçmem lazım ailem bu parayı 1 seneyi tekrar okumam icin vermez gibi. Bu forumda çok fazla kişi var ingilizceyi cok iyi bilende vardır herhalde, bana tavsiye olarak şuna çalış, şu uygulamaya bak felan diyebilecek kültürlü abiler varmıdır acaba? (Bu arada sınavda listening speaking reading writing çıkıyor.)
Her ne kadar iki dilin harfleri birkaç harf dışında aynı olsa da ben de hala İngilizce konuşmakta epey zorlanıyorum. Sağdan arabaya kullanmaya alışan birinin slodan araba kullanmaya çalışması gibi geliyor. Pratik şart. O yüzden 2 ayın kaldıysa işin çok zor. Çünkü yabancı dil öğrenmek bol bol pratik yapmakla ilgili bir durum

Örneğin çok sevdiğin bir mangayı ingilizce olarak okuyabilirsin. Anlamadığın yerleri google translatten yazarak ta öğrenmiş oluyorsun sonuçta.Ben Black Lagoon mangasının Türkçesini internnette bulamadığım için İngilizcesini okumak zorunda kalmıştım. Google translate kullanarak epey şeyler öğrenebildim. Animesini çok sevdiğim bir mangaydı çünkü. Anlayabilmeyi çok istiyordum okurken

NashNash

Very İmportant Person Ayikiyun mu
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
38,492
20,023
113
Do it Man İ trust u İf u believe urself why not Come on 😂 😂

Shadow07

Miracle
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,389
4,074
113
Arkadaşlar 2 ay sonra ingilizce hazırlık sınavım var ve ben bu kumar illeti yüzünden hazırlığa neredeyse hic gitmedim. Vakit geldi 2 ay kaldı ki bu sınavı geçemezsem sınıfta kalıcam. Özelde okuyorum para olarakta cok fazla zam geldi okula yani bu sene kesin olarak hazırlık sınavını geçmem lazım ailem bu parayı 1 seneyi tekrar okumam icin vermez gibi. Bu forumda çok fazla kişi var ingilizceyi cok iyi bilende vardır herhalde, bana tavsiye olarak şuna çalış, şu uygulamaya bak felan diyebilecek kültürlü abiler varmıdır acaba? (Bu arada sınavda listening speaking reading writing çıkıyor.)
Hiç bilmiyorsan 2 ayda olacak iş değil.ben yıllardır pratik olarak konusup ,yazıp, dinlememe rağmen hala bir ton eksiğim var.Müthiş zeki olman gerek 2 ayda hepsini halletmen icin.hadi listening olarak anlama problemini çözdün diyelim.writing,reading vs muhakkak çakılırsın.Thy pilotluk için toefl sınavı istedi ona girdim orda da var bu listining ,writing,reading.adamlar londra da vs okumuş takır takır yaptılar ben listiningte kulaklık takılı aksandan dolayı hiçbirsey anlamadım çok hızlı geldi konuşmalar😀😀😀

NashNash

Very İmportant Person Ayikiyun mu
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
38,492
20,023
113
Cheers dizisini izle iyi gelir

w2cked

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
442
216
43
Hiç bilmiyorsan 2 ayda olacak iş değil.ben yıllardır pratik olarak konusup ,yazıp, dinlememe rağmen hala bir ton eksiğim var.Müthiş zeki olman gerek 2 ayda hepsini halletmen icin.hadi listening olarak anlama problemini çözdün diyelim.writing,reading vs muhakkak çakılırsın.Thy pilotluk için toefl sınavı istedi ona girdim orda da var bu listining ,writing,reading.adamlar londra da vs okumuş takır takır yaptılar ben listiningte kulaklık takılı aksandan dolayı hiçbirsey anlamadım çok hızlı geldi konuşmalar😀😀😀
eyvah deme öyle ☹