Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İş Kuracağız Fikir Verebilir Misiniz?

bookie

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
1,621
300
83
organizasyon firması işini bi araştırın derim hocam(sünnet-düğün diye düşünme sadece açılış,kokteyl.lansman,etkinlikler, mekan süsleme,kiralık ekipman vs..). 5 sene çalıştım izmitte aynı yerde. gerçekten güzel paralar kazanılıyor. önce biraz tanınmak lazım ama piyasada. sonrasında isim yapmaya başlayınca iş-müşteri kendiliğinden gelmeye başlıyor zaten
Bu iş için network lazım öyle tabelayı astın mı millet kuyruğa girmiyor kapında. Ayrıca artık bütün sektörlerde acayip rekabet var hiç bir iş kolay değil anlayacağın. Gıda sektörü iyi ama ondada yer önemli ya ayak müşterin çok olacak o zaman kira çok oluyor yada kıyı kuytu kenarda 1000 tl ye bir yer kiralayıp yemek sepeti glovo vb. gibi paket dağıtımlara çalışacaksın benim böyle bildiğim yerler var adamın masa sandalyesi yok günde 400 pide satıyor. Ben olsam benim tercihim makarna,soğuk sandviç ve salata olur bi kase salatayı 25 tl ye satıyorlar topu temeli yeşillik iki parça tavuk bilmemne. Artık motorcu motor vb. gibi yatırıma da gerek yok çünkü yemek sepetinin glovonun ve getirin kendi vale izmeti var internetten sipariş geiyor sen hazırlıyorsun adamlar senden alıp müşteriye teslim ediyor tabi komisyonu ona göre yüksek %33 alıyorlar ama şuda bir gerçek bütün yemek sepeti vb. deki firmaların fiyatları %20-30 internette daha yüksek onlarda bu işi alıcıya yüklüyor normal olarak iş yerlerinin yoğun olduğu bir bölgeye maslak,kavacık kozyatağı vb. gibi biryere yapılırsa bence tutar açarsan %5 hisse isterim :) fikir bedeli

ugur138

İlluminati
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,119
475
83
En iyisi kendi cafeni açman sektörde ilerledikce değişik şubelerle işi genişletiyolar açılacak semt en onemlisi ama

Hephaistos

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,885
834
113
@bookie doğrudur hocam alt yapı tabi ki lazım tanınmışlık çok önemli tabeladan kimse gelmez herkesin özel günü 1 defa yapılıyor sonuçta ama isim yapmaya başladıktan sonra müşteriyi senin aramana pek gerek kalmıyor . çalıştığım yere ilk girdiğim de ofiste sabahtan akşama kadar birbirimize bakıyoduk ilk zamanlar ama patron çıkıp iş kovalamaya başladı mesela mekanlar olsun sendikalar olsun gidip anlaşma bağladı indirimler etkinlikler vs. . hemen kurdum müşteri aksın maliyeti amorti edeyim diyecek iş değil ama bir yandan da bitmeyecek bir o da var. millet artık doğmamış çocuğa bile parti yapar hale geldi. Sınırı olmayan bi sektör kendini geliştirip modayı takip etmek de önemli. Misal bi sene kullandığımız şamdanı diğer sene aylarca depo da yattı çünkü insanlar başka şeye yöneliyor ve senin de onu takip etmen lazım. Sonuç olarak benim görüşüm uzun dönemde sonu gelmeyecek bir iş olduğu için önerdim

Sword08

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
2,359
1,845
113
Dostum kendine ait işi olan biri olarak söylüyorum şu an hiç bir işe yatırım yapma bekle cebindeki sermaye kuvvetli ise şimdilik koy bir bankaya dursun ama sakın iş kurmak için kullanma enazından şu dönem de biraz sabırla bekle