Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Isınma Sorunu Hakkında

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
Bilgisi olan arkadaşlarımdan destek bekliyorum.7-8 aydır boşanma sonrası gecekondu tarzı sobalı bi eve taşındım ev çok eski izalosyon filan yok şimdi soğuklar başladı artık ısınmak şart oldu.Şimdi bu eve soba alıp kurmak mı mantıklı olur yada zaten bir oda kullanıyorum diyerek elektrikli ısıtıcı mı almak mantıklı olur.soba alıp kursam daha masraflı olur gibi geliyo bide belki durum ilerde biraz düzelir doğalgazlı ufak biyere geçerim diye düşünüyorum elektrikli ısıtıcı için kullandığınız yada gördüğünüz maksimum 200-250 liraya alabileceğim bir cihaz var mı bütçem en fazla o kadar

Mkrc53

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,309
4,367
113
Sürekli evde değilsen yani çalişiyorsan günün 9-10 saatini dışarda geçiriyorsan elektrikli al
Tasaruflu olanından bulup alman daha iyi tek başına isen zaten sobaya kömür odun at sonra külü boşalt uğraşilmaz en iyisi elektrikli

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
Şu aklıma yatıyo üstüne çayıda koyarım diyorum ısıtır mı ? bide günde 6-7 saat açsam fatura ne gelir acep

1606602782228.png

Erkan4235

Fenerbahçe
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
7,050
5,618
113
8 saat dışarda 16 saat evdeysen soba kur ugrastirir ama hem evi daha iyi ısıtır elektri sobadan daha ucuz olur diye düşünüyorum

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
banada öyle geliyo dostum elektrik faturası korkutuyo beni 500-600 gelirse biterim
hocam bizde dığalgaz var güzelcene ısınmak istiyosan zaten o kadarı gözden çıkarıcan. bize bi kere 700 dığalgaz geldi söküyoduk az daha. sobayla idare ediyoz şimdi

taşınabilir soba olsun yeter ya. hangi odayagidersen yanında götür kapıyı kapat odayı ısıtsın yeter. tek yaşıyosan masrafa gerek yok soba iyi

tahtalikoy

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
4,505
3,123
113
hocam bizde dığalgaz var güzelcene ısınmak istiyosan zaten o kadarı gözden çıkarıcan. bize bi kere 700 dığalgaz geldi söküyoduk az daha. sobayla idare ediyoz şimdi

taşınabilir soba olsun yeter ya. hangi odayagidersen yanında götür kapıyı kapat odayı ısıtsın yeter. tek yaşıyosan masrafa gerek yok soba iyi
canım kıymetli güzel ısıtsın heryeri diyosan doğalgaz ama padişah torunu değilim idare etsin yeter diyosan soba candır. elktrikli

yusufkocc

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
171
40
28
Isıtıcı + elektrikli battaniye al battaniyeye yatmadan 30 dk önce tak fişe ısınsın sonradan cek fişini gir yat

rioletta

hep 2007 kalsaydım
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,334
3,195
113
şimdi bi arkadaş hesaplamayı gönderdi baktığım elektrikli sobanın saati 1.5 tl günde 6 saat açsam günlük 9 tl *30 aylık = 300tl maliyeti olacak bu mantıklı geldi :)

Larksan

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
1,052
238
63
şimdi bi arkadaş hesaplamayı gönderdi baktığım elektrikli sobanın saati 1.5 tl günde 6 saat açsam günlük 9 tl *30 aylık = 300tl maliyeti olacak bu mantıklı geldi :)
Puant zamanı elektriğin en çok tüketildiği zamandır, yani 17:00/22:00 arası. Sizin tüketimi 19:00/23:00 diye düşünürsek 300fatura beklerken 450 500 gelicek