Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet İsten Çıkarıldım Acil

Ssn34

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,618
1,224
113
Sen büyüksun çok bilgilisin 😃
Bu yürü git ya çoluk çocuğa laf anlatiyoruz.
Avukat tüm davalara bakar yok şu ceza avukatı yok şu icra avukati öyle birşey yok.kendini geliştirme ile alakalı bu
Benim bizzat iş mahkemem var kaç avukatla görüştüm kime ne anlatıyon ben büyüğüm bilgiliyim de demedim bizzat yaşadım kendi kıçından elementler uydurma çoluk çocuk dediğin eline çocuk verir onuda ayıktirim 😉

Suskun1988

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,849
3,311
113
Birgün bu konuları araştıracağım hiç aklıma gelmezdi. Son 1.5 ayda yaptığım borçlar başıma aldığım dertler iyiden iyiye kamu personellligimi yakmayı dusundurmeye başladı. İşin içinden çıkamaz hale geldi durumum şuan büyük ihtimal yanlış düşünüyorum ama elimden başka bişey gelmiyor ya istifa edip kamudaki işimi yakıp tazminatimla borçları kapaticam yada canıma kiyacam o dereceye geldim. Sağlıklı düşünemiyorum şuan umarım hakkımda hayırlısı olur.

crazyboys

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,298
2,399
113
Selamın aleykum dostlarım az önce isten cikarildim ne imza sundular ne alacağın şu kadar dediler bunlar fabrikada astim alerjik olduğumu öğrenince çıkış vermesi gerekirken başka yere itelemeye çalıştılar bende kabul etmedim hiçbir şey söylemeden gule gule dediler ben bunlara 42 gün ihtar suresi sundum süre bugün doldu şimdi bunun akıbeti ne olacak şu kadar alacağın var tazminatin şu vs hiçbir cevabı vermediler gundiklediklerim bilenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim cepde metelik yok önümüz bayram

BORDOMAVİ

TRABZONSPOR
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,746
5,870
113
Selamın aleykum dostlarım az önce isten cikarildim ne imza sundular ne alacağın şu kadar dediler bunlar fabrikada astim alerjik olduğumu öğrenince çıkış vermesi gerekirken başka yere itelemeye çalıştılar bende kabul etmedim hiçbir şey söylemeden gule gule dediler ben bunlara 42 gün ihtar suresi sundum süre bugün doldu şimdi bunun akıbeti ne olacak şu kadar alacağın var tazminatin şu vs hiçbir cevabı vermediler gundiklediklerim bilenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim cepde metelik yok önümüz bayram
Bir avukatla görüş burda yanlış bilgiler verirler yanlış hareketle parandan olursun

Yazlık

BJK
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,496
6,596
113
Selamın aleykum dostlarım şansınız bol olsun.3yildir bir fabrikada çalışıyorum ama hakkımızı vermiyorlar zam olarak 17 asgari ücret artı 1250tl fark alıyorum iş makinesi kullanıyorum (forklift) başka yerlerde yüksek maaş veriliyor anlayacağınız en düşük maaş başka yerlerde vardır onu inkar edemeyiz ama 50 60k arası kidem hakkım var işveren yanaşmıyor kendin çık hesabı yapıyor şimdi belli bir neden göstersek bunlara örneğin 2 ay sonra sözleşme fesih iptal işte şu gün işi bırakacam diye ihtar çeksek noter aracılığıyla kidem tazminatı alabilirmiyim kimi alırsın diyor kimi yok diyor.mesela ben kalkıp direk işi bıraksam onlar bana ihtar davası açıp benden o parayı alabiliyor bizi mağdur etti diye bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim kaç tane 21 22 bin veren yer varsa kacirdik...
c
Vay be dost Kıbrıs’a gel rahat 35-40 alırsın

EMREE

🅹🅰🅲🅺🅿🅾🆃
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,178
2,269
113
Yanlış yapmışsın,direk işe iade davasi acacaktin

crazyboys

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
3,298
2,399
113
Yanlış yapmışsın,direk işe iade davasi acacaktin
Dost daha 2 saat önce işten postalandim ihtar çekmiştim süresi bugün sondu neyi yanlış yaptım ki iş kanunu 24 madde üzerinden cektim ihtarına tüm haklarımı vermesi gerekirken direk cikardilar imzalı bir durum olmadı şunu alacan bunu alacan diye diyee birsey söylemediler sordum birde

EMREE

🅹🅰🅲🅺🅿🅾🆃
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,178
2,269
113
Dost daha 2 saat önce işten postalandim ihtar çekmiştim süresi bugün sondu neyi yanlış yaptım ki iş kanunu 24 madde üzerinden cektim ihtarına tüm haklarımı vermesi gerekirken direk cikardilar imzalı bir durum olmadı şunu alacan bunu alacan diye diyee birsey söylemediler sordum birde
45 gün ihtar süresi dodli diye söyleyince.
Birşey imzalama,birşey öderiz derselerde oraya yazacaklarin önemli,işe iade davas aç
3_4 aylık maaşını alırsın calismadan sonunda da seni mecbur işten cikaracaklar ,mesai ihbar kıdem tazminatı senelik izinleri alırsın,bölge calismaya şikayet et,işe iade davası aç ,avukat bul bir tane

Hunreis

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
4,202
1,222
113
Dayicim git iş avukatlarina burda boşuna zaman heba etme ver mahkemeye yeni iş ara kendinede 4 6 ay sürer mahkemeler.

liberte

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,015
1,589
113
Birgün bu konuları araştıracağım hiç aklıma gelmezdi. Son 1.5 ayda yaptığım borçlar başıma aldığım dertler iyiden iyiye kamu personellligimi yakmayı dusundurmeye başladı. İşin içinden çıkamaz hale geldi durumum şuan büyük ihtimal yanlış düşünüyorum ama elimden başka bişey gelmiyor ya istifa edip kamudaki işimi yakıp tazminatimla borçları kapaticam yada canıma kiyacam o dereceye geldim. Sağlıklı düşünemiyorum şuan umarım hakkımda hayırlısı olur.
memurluğunu sakın yakma. borç uzun vadede ödenir. o giderse her şey gidiyor. senin gibi durumda olan yüzlerce insan vardı. aynı sen gibi düşündü. sonra bin pişmanlar.