Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Madde Bağımlılığı Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mayko78

Üstümüze oynayan altımızda kalır Net...💙💛💙💛
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
13,195
8,875
113
Neyse şaka bir yana bu durum ciddi kardeşine geçmiş olsun. Bu illete umarım bulasmamıştır . Siz yine bir hastaneye götürün geçmiş olsun
Aga konun başında atacagin mesajı dövüş kavga şimdi atiyon ulan ya 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

gladio123

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,504
2,141
113
bence çok ama çok kötü yapıyorsun buradan edindiğin bilgiler senin için çözüm olmaz çünkü çözüm odaklı düşünsen kardeşini dağ evine it gibi bağlamayı aklından bile geçirmezsin adı üstünde bağımlılık bununla mücadele için kurumlar var psikolojik destek veriliyor senin başa çıkabileceğin veya bağlayıp kurtulabileceğin bir sorun değil düşün ki kardeşin cırcır oldu kıçını lastikle bağlar mısın zıçmasın diye yoksa doktora götürüp uygun tedaviyi almasını mı sağlarsın 😅
Heh bende bunu söylemeye çalışıyorum. Burdan medet ummaya çalışıyor. O garip

mertotkprn

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
611
250
63
baba bide mete düşmüşse bırak lirika atsın o şekilde kurtuluyor genelde metçiler ama sonra lirikayıda bırakmak için biraz uğraşması gerekir ama en azından met içip ölmesinden iyidir lirika bi şekilde bırakılır hani
o ilaç bırakılmıyor kanka 2 senedir eczaneden alıp düzenli içiyorum içmediğim zaman aşırı tahammülsüz ve hiçbişey yapası olmayan birine dönüşüyosun

Calypso13

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,411
4,161
113
bence çok ama çok kötü yapıyorsun buradan edindiğin bilgiler senin için çözüm olmaz çünkü çözüm odaklı düşünsen kardeşini dağ evine it gibi bağlamayı aklından bile geçirmezsin adı üstünde bağımlılık bununla mücadele için kurumlar var psikolojik destek veriliyor senin başa çıkabileceğin veya bağlayıp kurtulabileceğin bir sorun değil düşün ki kardeşin cırcır oldu kıçını lastikle bağlar mısın zıçmasın diye yoksa doktora götürüp uygun tedaviyi almasını mı sağlarsın 😅
Dost her zaman bilimden yana bir insan olarak soyluyorum butun kalbimle, benim birsuru arkadasim bu tedavi merkezlerinse daha beter oldu. Gercekten o mereti icmemeleri icin bir yere kapatacan uzak tutacan anca o zaman kendilerine geliyorlar. He cok mu ictin dersen sigara bile icmiyorum. Nadiren ot icerim. ama butun arkadaslarim hep uyusturuyla mucadele ettiler. Spor sayesinde uzak kaldim ama durum boyle gerçekten

Brn2nl

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,490
5,484
113
Heh bende bunu söylemeye çalışıyorum. Burdan medet ummaya çalışıyor. O garip
ya medet umması tabi ki yanlış ha farkındalık kazanabilir orası ayrı okur okur x maddesini kullandığına emin olur ama tedaviyi burdan değil yerinden alır arkadaş diyo dağ evine bağlıcam sizde halat var mı 😅🙄

Muhasebe90

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,708
1,087
113
Dostlar çözüm öneri odaklı mesajlar için teşekkür ediyorum hepsini tek tek okudum . 35 yaşında muhasebeciyim . Burda ne medet umdum ne çözüm aradım . Sadece hayat tecrübesini yasamislardan fikir aldım . Benim şuan kafamda oluşan şey 2 ay annem ve babamla birlikte memlekete yollamak (Adıyaman'ın ilçesinde bir köy merkeze 3 saat uzakta sadece bir bakkalı olan yer ) krizleri takip etsinler içmeden ne tür tepki vericek bakmak lazım . Krize girerse doktor müdahalesine mecbur kalacak . Düşmanına vermesin benim derdim direk doktorun üzerine atıp beklememek . Tedavi ye başlayınca da ilaç veriyorlar üstüne buda İstanbul'da bulmaya devam ederse iyice kontrolden çıkar . Hayırlısı olsun
Güneşten sıcaktan kaçma ve iki bilimsel yazı paylaşan arkadasa özellikle teşekkür ediyorum kardeşim deki 4 sürekli belirti de yazdiklarinda anladim

Brn2nl

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,490
5,484
113
Dost her zaman bilimden yana bir insan olarak soyluyorum butun kalbimle, benim birsuru arkadasim bu tedavi merkezlerinse daha beter oldu. Gercekten o mereti icmemeleri icin bir yere kapatacan uzak tutacan anca o zaman kendilerine geliyorlar. He cok mu ictin dersen sigara bile icmiyorum. Nadiren ot icerim. ama butun arkadaslarim hep uyusturuyla mucadele ettiler. Spor sayesinde uzak kaldim ama durum boyle gerçekten
kapatırsanız sorunu çözmüş olmazsınız sadece kaçınılmaz sonu ertelemiş olursunuz o yüzden psikolojik destek veriliyor amatem gibi kurumlarda bireyin tamamıyla bırakması için bağımlılık işte irade meselesi ben 3 sene her gün içki içtim bir günde karar verip bıraktım aynı şey kumar içinde sigara içinde gizemli maddeler içinde geçerli önce bireyin kendisinin buna hazır olması gerekiyor

habisrwy

tostlara selam
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
9,914
3,879
113
lilika yaoar knkam 8tane diyor bide oha çüş yani 8tane dile kolay geçmiş olsun peşini bırakma uyuşturucu ya asla imkan verme

Calypso13

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,411
4,161
113
kapatırsanız sorunu çözmüş olmazsınız sadece kaçınılmaz sonu ertelemiş olursunuz o yüzden psikolojik destek veriliyor amatem gibi kurumlarda bireyin tamamıyla bırakması için bağımlılık işte irade meselesi ben 3 sene her gün içki içtim bir günde karar verip bıraktım aynı şey kumar içinde sigara içinde gizemli maddeler içinde geçerli önce bireyin kendisinin buna hazır olması gerekiyor
Orasi tabii oyledir dogrudur ama kolu bacagi kirilip bundan kurtulan da biliyorum. Dedigin gibi bireyde bitiyor her sey

Djokovic

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,802
3,066
113
Dost hastaneye gitsen dert gitmesen dert, imzaya bağlarlar işe girerken sorun yaşar en iyisi sen güzelce konuş ne kullanıyorsa bırakmasını hayatının kayacağını falan anlat ha tercih yine ona kalmış bize de kumar öyle böyle anlatırlardı sonuç yine burdayız ama sorsan hiç madde kullanmadım alkol bile almadım öyle söyleyeyim sana, bazı kötü alışkanlıklar beraberinde daha da vahim sorunlara yol açabiliyorlar son çare olarak yeşilaya başvurursunuz

Muhasebe90

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,708
1,087
113
Orasi tabii oyledir dogrudur ama kolu bacagi kirilip bundan kurtulan da biliyorum. Dedigin gibi bireyde bitiyor her sey
Zaten bireyde bitmesi için dağ evine goturucrm diyorum . Çok boş konuşanlar var .bu kişi benim kardeşim , oğlumda var oda olabilirdi insan sevdiğini bu şekilde kaybetmekten se her yolu dener .. bence denemeli de .... Belki 3 ay baglayacagi m birinin yazidigi gibi köpek gibi olacak ama sonunda eğer fayda sağlayacak da ona beni düşman bilsin ömür boyu konsmasin yeterki iyi olduğunu bileyim . Met den kurtulan yok burda bazilari bunu algilayamiyor

Furkan531

Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
44
19
8
DOSTLAR BUNU SORACAGİM EN İYİ YER BURASİDİR DİYE DUSUNDUM VE LUTFEN AMA LUTFEN BİLEN YADA ETRAFİNDAN KESİN GOREN CEVAP VERSİN

22 yaşındaki kardesim dün eve geldi hanım köyde olduğu için akşam bizdeydi saat 11 gibi bir anda uzandığı yatakta kitlendi ,vücudu taş gibi oldu , nefes alamadii ,azından çok az su çıktı , altına isedi ,krize girdi yani ama rahat 10 dakika sürdü . İlk yardim tecrübem olduğu için nefes almasını sağladım daha önce hiç denk gelmemiştim uyusuturucu olabilir diye ambulansı aramadım . Nefes almaya başladıktan sonra olaydan önceki 1 saati silinmişti kafasından yolda yediğimiz yemeği ne zaman yicez abi dedi .... Zorlayınca 8 tane lilika içtim dedi uzun süre sonra içinde sıcaktan yaptı dedi ... Ben inanmadım bilen varmı lilika da böyle bir etki duymadım hiç genelde met içenler kitlenir tecrubesi yada bilgisi olan paylaşabilir mi . Eğer konu met ise dağ evine götürüp baglayacagim. Met in dönüşü yok çünkü ölmeden birseyler yapmam lazim . Çok zor durum çok genç ve kardeşim ya anlatamam o an yaşadıklarımı dilime sigmiyor korkudan hala kendime gelemedim bilen varsa yazarsa sevinirim
dostum burda herkes her şeyi yazacak sen kardeşine sor al karşına güzelce konuş en azından ne içtiğini bileyim önlem alırım ayaklarına yat lilika da tütün bilinen adıyla A-M de yapar Bonz da yapar ama met öyle bir şey yapmaz met insanı dinç tutar bayıltmaz uyutmaz burda bilmeyen herkes konuşur sigara skank böyle yapmaz bilgin olsun A-M ( tütün ) bonz lilika bunlar önceliğin olsun ama sana tavsiyem ilk yazdığımı yapmaya çalış huyuna git hatta beraber deneyelim bile diyebilirsin en rahat böyle öğrenirsin reisim Allah tez zamanda bırakmayı nasip etsin.

Calypso13

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
4,411
4,161
113
Zaten bireyde bitmesi için dağ evine goturucrm diyorum . Çok boş konuşanlar var .bu kişi benim kardeşim , oğlumda var oda olabilirdi insan sevdiğini bu şekilde kaybetmekten se her yolu dener .. bence denemeli de .... Belki 3 ay baglayacagi m birinin yazidigi gibi köpek gibi olacak ama sonunda eğer fayda sağlayacak da ona beni düşman bilsin ömür boyu konsmasin yeterki iyi olduğunu bileyim . Met den kurtulan yok burda bazilari bunu algilayamiyor
Ustad dedigin gibi basta dusman olur ama kurtulduktan sonra sana binbir sukur eder. Ben destekliyorum seni

makina123

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
4,059
3,685
113
yav nasıl yapmaz 8tane diyor farkında değilsin heralde
kardesim lyrica endike çoğu ilaca. şöyle anlatmam gerekirse istersen 100 tane iç zehirlenmek dışında bir işe yaramaz kafa yapmaz. uyuşturucu değil lyrica. 1 tane icmek ile 50 tane icmek arasında kafa yönünden bir farkı yok.

Cutamaniac

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,711
2,331
113
Bu da çözüm değil ki psikolog desteği ve ilaç tedavisi şart

Gokhandgnc35

Kırmızısı Yoktur Aşkın Ya Sarıdır Ya Lacivert 💛💙
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
10,697
10,321
113
Allah yardimcin olsun dostum bonzai yada metanfetamin icmis olabilir icipte ayni seyleri yasayan arkadasim oldu umarim kurtulur

mustafaerdi

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
143
74
28
DOSTLAR BUNU SORACAGİM EN İYİ YER BURASİDİR DİYE DUSUNDUM VE LUTFEN AMA LUTFEN BİLEN YADA ETRAFİNDAN KESİN GOREN CEVAP VERSİN

22 yaşındaki kardesim dün eve geldi hanım köyde olduğu için akşam bizdeydi saat 11 gibi bir anda uzandığı yatakta kitlendi ,vücudu taş gibi oldu , nefes alamadii ,azından çok az su çıktı , altına isedi ,krize girdi yani ama rahat 10 dakika sürdü . İlk yardim tecrübem olduğu için nefes almasını sağladım daha önce hiç denk gelmemiştim uyusuturucu olabilir diye ambulansı aramadım . Nefes almaya başladıktan sonra olaydan önceki 1 saati silinmişti kafasından yolda yediğimiz yemeği ne zaman yicez abi dedi .... Zorlayınca 8 tane lilika içtim dedi uzun süre sonra içinde sıcaktan yaptı dedi ... Ben inanmadım bilen varmı lilika da böyle bir etki duymadım hiç genelde met içenler kitlenir tecrubesi yada bilgisi olan paylaşabilir mi . Eğer konu met ise dağ evine götürüp baglayacagim. Met in dönüşü yok çünkü ölmeden birseyler yapmam lazim . Çok zor durum çok genç ve kardeşim ya anlatamam o an yaşadıklarımı dilime sigmiyor korkudan hala kendime gelemedim bilen varsa yazarsa sevinirim
metle alakası yok . lyrıca olabılır. benım bı tane arkadasım aynısını dun yasadı. numara yapıyo zannettık. soguk duşa soktum şokladım pezevengi, kendıne geldı

Muhasebe90

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,708
1,087
113
Andı depresan lari bu gençler kafa için nasıl kullanır deliricem ya . Arkadaşı galara kullandi diyor ,internete yazıyorum kaygı bozukluğunda kullanılır diyor . 8 tane 300 mg galara kullanmis . Babasına söylemiştim maymun etmiş aradı şimdi ogrendim diye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...