Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Malulen Emekli Oldum

EnginAres

Sokaktaki Patiler İçin 1 Kap Su 1 Kap Mama 🙏
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
Merhaba arkadaşlar, doguştan ve sonradan ilerleyen bazı hastalıklara sahibim.

*KRONİK İSKEMİK KALP HASTALIĞI
*ATEROSKLEROTİK KALP HASTALIĞI
*KALP YETMEZLİĞİ
*HİPERLİPİDEMİ
*ESANSİYEL (PRİMER) HİPERTANSİYON
*SEREBROVASKULER HASTALIK

20'den fazla anjiyo oldum, 4 tane stent ve kalp pili var. Evre 1 Akciger kanseri (Artık değilim kemoterapi ve ışın tedavisi ile üreme durdu), 5 ay önce beyine pıhtı atması sonucu felç geçirdim sol taraftan ama şükür erken müdahele ile sadece sol ayakta kas güç kaybı ve algıda konuşmada biraz yavaşlık kaldı. Geçen sene kalp kapağı ameliyatı oldum, 15 Mart tarihinde kalp krizi gecirdim (3.kez) ve yapılan anjiyoda acil cerrahi kararı çıktı 2 ana arterde ciddi sertleşme ve darlık tespit edildi 17 mart tarihinde koroner bypass ameliyatı oldum gayet de başarılı geçti. Taburculuk sonrası malulen emeklilik icin sağlık kuruluna girdim, %60 yetiyordu emekeli olmak için, %87 çıkmış kuruldan. Keşke sağlıklı olsaydım maaş olmasaydı ama yapacak birşey yok.
An itibarı ile sgk tarafından malulen emekliliğim onaylanmış. Bu arada 37 yaşındayım.
Alacağım maaş ise 1.900 TL. Hiç yoktan iyidir zaten çalışamıyorum en fazla 100 adım yürüyorum sonra 10 dk dinleniyorum. Masabaşı bir işim vardı ama beyindeki pıhtı olayından sonra algıda sorun var biraz ve tansiyon sorunu ilaçla kontrol altına alınamayacak derecede o yüzden çalişmam çok zor. 16 sene bir fiil çalıştım artık bundan sonra sgk bakacak bize :)
Herkese sağlıklı bir ömür dilerim. Hayattan çok bıktıysanız borç harç psikolojik sorunlar falan, bir hastaneye gidin onkoloji servisinin ya da polikiliniğinin önünde bekleyin biraz. Girip çıkanlara bakın ve şükredin dostlar. Sağlıktan başkası yalan ve boş. Çektiğim acıları bir ben bir Allah biliyor. Yoğun bakımda entübe durumda iken uyandığımda yani ekstube olduğumda boğazımdan soktukları solunum hortumunu sökmeye çalışıyordum ölmek için, çünkü tarifi imkansız acılar... Ellerimi ayaklarımı bağlıyorlardı yatağa.
Tekrar herkese sağlıklı ömürler diliyorum, sağlıktan başka her derdin dermanı var dostlarım.

exactly68

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
450
198
43

*KALP YETMEZLİĞİ
*HİPERLİPİDEMİ

20'den fazla anjiyo oldum, 4 tane stent ve kalp pili var. Evre 1 Akciger kanseri (Artık değilim kemoterapi ve ışın tedavisi ile üreme durdu), 5 ay önce beyine pıhtı atması sonucu felç geçirdim sol taraftan ama şükür erken müdahele ile sadece sol ayakta kas güç kaybı ve algıda konuşmada biraz yavaşlık kaldı. Geçen sene kalp kapağı ameliyatı oldum, 15 Mart tarihinde kalp krizi gecirdim (3.kez) ve yapılan anjiyoda acil cerrahi kararı çıktı 2 ana arterde ciddi sertleşme ve darlık tespit edildi 17 mart tarihinde koroner bypass ameliyatı oldum gayet de başarılı geçti. Taburculuk sonrası malulen emeklilik icin sağlık kuruluna girdim, %60 yetiyordu emekeli olmak için, %87 çıkmış kuruldan. Keşke sağlıklı olsaydım maaş olmasaydı ama yapacak birşey yok.
An itibarı ile sgk tarafından malulen emekliliğim onaylanmış. Bu arada 37 yaşındayım.
Alacağım maaş ise 1.900 TL. Hiç yoktan iyidir zaten çalışamıyorum en fazla 100 adım yürüyorum sonra 10 dk dinleniyorum. Masabaşı bir işim vardı ama beyindeki pıhtı olayından sonra algıda sorun var biraz ve tansiyon sorunu ilaçla kontrol altına alınamayacak derecede o yüzden çalişmam çok zor. 16 sene bir fiil çalıştım artık bundan sonra sgk bakacak bize :)
Herkese sağlıklı bir ömür dilerim. Hayattan çok bıktıysanız borç harç psikolojik sorunlar falan, bir hastaneye gidin onkoloji servisinin ya da polikiliniğinin önünde bekleyin biraz. Girip çıkanlara bakın ve şükredin dostlar. Sağlıktan başkası yalan ve boş. Çektiğim acıları bir ben bir Allah biliyor. Yoğun bakımda entübe durumda iken uyandığımda yani ekstube olduğumda boğazımdan soktukları solunum hortumunu sökmeye çalışıyordum ölmek için, çünkü tarifi imkansız acılar... Ellerimi ayaklarımı bağlıyorlardı yatağa.
Tekrar herkese sağlıklı ömürler diliyorum, sağlıktan başka her derdin dermanı var dostlarım.
Geçmiş olsun hocam dilerim bundan sonraki yaşamın güzel olur

ALoNeDarK

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
7,424
4,082
113
Emekliligin hayirli olsun dostum hastalığın içinde acil sifalar dilerim

EnginAres

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
Geçmiş olsun hocam dilerim bundan sonraki yaşamın güzel olur
Sağol dostum, inşallah diyorum bedenen çok yoruldum. İnan ameliyat günü herkes son sıraya girmek ister korkudan, ben kavga ediyordum ilk beni alın biran önce bitsin diye... O kadar alıştım o soğuk metal ameliyat masasina

erdalbakkal

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
9,259
3,918
113
Geçmiş olsun dostum emekliliğin hayırlı olsun tez zamanda Allah şifani versin bir daha göstermesin böyle hastalıklar

EnginAres

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
İlk maaşla bir çekiliş yaparız ıslatırız :)

EnginAres

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
hocam devletin vereceği maaş sana yeter mi
Dostum 1900 tl yetmez tabii ki, ama şuan normal emekli olanlarda 2000-2800 bandında bir para alıyor. Birde kira gelirim var. Oturduğum evde kendime ait. Yani orta halli bir yaşam için kimseye muhtaç olmadan yasarim diye düşünüyorum dostum

EnginAres

Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
3,921
2,043
113
yani en azından asgari ücret verse idare edersin
Dostum inan 1900 e şükür diyorum, malulen maaşları cok yakin zamanda 900-1000 falandı. Geçen sene yükselttiler. Birde engel oranına gore değişiyor biraz ama bana bağlanan tutar en yüksek olan yani 1900. Bayramda da 1000 er lira harçlık muhabbeti var sanırım

NightFever

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
16,635
6,540
113

*KALP YETMEZLİĞİ
*HİPERLİPİDEMİ

Cok gecmis olsun emeklilikte hayirli olsun umarim bir daha oyle zor surecler yasamazsiniz

Djokovic

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
6,807
3,069
113
çok geçmiş olsun dost umarım sıkıntı yaşamazsın, emekliliğin hayırlı olsun :)

Morpheus38

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
1,571
1,309
113
Çok geçmiş olsun en azından çalışmak zorunda değilmişsin.