Bilgilendirme Foruma giriş veya şifre ile ilgili sorun yaşayanlar [email protected] adresine sorunu anlatarak mail atabilirsiniz.

Muhabbet Muhabbet Kuşu HK.

MaximLestienne

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,542
6,605
113
Beyler selam aleyküm

Burada her konuda bilgisi olan insan olduğu için belki tavsiye verecek şunu yap yapma diyecek birisi vardır diye bi sorma ihtiyacı hissettim.

Muhabbet kuşum 6 aydır bende. Kardeşimin arkadaşında hep kafeste kalmış ve agresif bişeydi. ilk başta aynası karşısından ayrılmıyordu.

Evde uçurduk yanına eş aldık şu bu derken biraz daha ehlileşti evin içinde uçuyor kafaya konuyor falan ama son günlerde üst gagasında biraz solukluk ve çatlamaya dair izler başladı. internette araştırdım gagası kırılıp çatlayan mantar olan hatta direkt kopan çok muhabbet kuşu var. Şimdilik aşırı değil ama gagayı güçlendirmek için napmak lazım tatlı badem yağı sür diyen var internette vitamin kullan diyen var.

Tecrübesi olan bilgisi olan evde beslemiş besleyen arkadaşlar şunu yap şunu kullan diye bilgi verebilirse sevinirim.

Wakabayaşi

Genzo Wakabayashi
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
5,215
3,681
113
Beyler selam aleyküm

Burada her konuda bilgisi olan insan olduğu için belki tavsiye verecek şunu yap yapma diyecek birisi vardır diye bi sorma ihtiyacı hissettim.

Muhabbet kuşum 6 aydır bende. Kardeşimin arkadaşında hep kafeste kalmış ve agresif bişeydi. ilk başta aynası karşısından ayrılmıyordu.

Evde uçurduk yanına eş aldık şu bu derken biraz daha ehlileşti evin içinde uçuyor kafaya konuyor falan ama son günlerde üst gagasında biraz solukluk ve çatlamaya dair izler başladı. internette araştırdım gagası kırılıp çatlayan mantar olan hatta direkt kopan çok muhabbet kuşu var. Şimdilik aşırı değil ama gagayı güçlendirmek için napmak lazım tatlı badem yağı sür diyen var internette vitamin kullan diyen var.

Tecrübesi olan bilgisi olan evde beslemiş besleyen arkadaşlar şunu yap şunu kullan diye bilgi verebilirse sevinirim.
Vitamin gibi şeyler kullanabilirsin kuşlara özel suyuna damlatılanlar dan ayrıca bir tane beyaz taş var idi adını unuttum ondan var mı kafeste gagasını sürtmesi için

Shadow07

Miracle
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,389
4,074
113
Beyler selam aleyküm

Dostum gecmis olsun kuşunda kalsiyum eksikligi var,istiridye kabuğu falan satiliyor petshoplara danis verirler.

Shadow07

Miracle
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,389
4,074
113
simdi petshoptan ciktim reis aynisini dediler aldim eyvellah teşekkür ler
Bende de var bi tane .baya eğittim herseyi söylüyor.dısarıya çıkarken omzumda geziyor uçup gitmek gibi bir derdi yok.yanımdan ayrılmıyor😀

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,480
1,334
113
Beyler selam aleyküm

İstiridye kabuğu al ve haşlanmış yumurtayi ez onu ver yesin

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,480
1,334
113
Ve son olark ben yıllarca baktım. Bir hoca dediki evde kuş beslemek rızkı azaltır yediğiniz yemek doyurmaz lezzet vermez diye. Çünkü kafese kapatılan kuş her ezan sesinde beddua edermiş ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum ama kuş vefat etti sonra bir daha almadık değişiklik gösterdi gerçekten hayatımızda tabi buna bağlamak doğru mu bilinmez ama böyle bir şey olduğunu soylediler

MaximLestienne

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
TC Onaylı
8,542
6,605
113
Ve son olark ben yıllarca baktım. Bir hoca dediki evde kuş beslemek rızkı azaltır yediğiniz yemek doyurmaz lezzet vermez diye. Çünkü kafese kapatılan kuş her ezan sesinde beddua edermiş ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum ama kuş vefat etti sonra bir daha almadık değişiklik gösterdi gerçekten hayatımızda tabi buna bağlamak doğru mu bilinmez ama böyle bir şey olduğunu soylediler
kanka isin o kismina girersek cok ayrıntısı var kedi köpeğe kadar ancak muhabbet kusunun normal bir ortamı yok suan disari salsan aksamina kedi kapar soguktan ölür vs. bi tanesi geçen ay kacti zaten buna kendimden iyi bakıyorum sahsen😅

kdr44

Tanınmış üye
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
2,480
1,334
113
kanka isin o kismina girersek cok ayrıntısı var kedi köpeğe kadar ancak muhabbet kusunun normal bir ortamı yok suan disari salsan aksamina kedi kapar soguktan ölür vs. bi tanesi geçen ay kacti zaten buna kendimden iyi bakıyorum sahsen😅
Valla kanka öylede yap ama dediğim gibi aslı astari nedir bilmem ama ben bunu yaşadığım için söylüyorum hatta fakirlik alameti derler kafesdeki kuş için

Shadow07

Miracle
Aktif Üye
Ayrıcalıklı Üye
Yeni Üye
TC Onaylı
6,389
4,074
113
İnsanoğlu olarak suçu hep başkasına atıyoruz.😀Kumar oynayıp şeytana uydum deriz,evdeki rızkın kapanmasını kafesteki masum kuşa buluruz.inanma böyle batıl şeylere.işin gerçeği tabi ki hiçbir hayvan kafeste yaşamayı haketmiyor lakin Türkiye'de doğal hayatta muhabbet kuşu max 1 gün yaşayabilir.ya atmaca parçalar,ya saksağan ya da yeme alıstığı için açlıktan ölür .Doğada serbest yaşadığı coğrafyalar var ama bizim aldığımız kuşa eğer gercekten iyi bakacaksak onu zalim birinin petshop almasındansa sen al bak.düsünsene cocugun hevesi icin oyuncak niyetine alanlar var hayvana duzgun bakmiyorlar .Yani günahmıs şuymus buymuş oraya gelene kadar insanlar o kadar çok şey yapiyor ki emin ol buna sira gelmez